• amblemleri değiştir mini countryman olur.
  • her ne kadar 2012 modeliyle eli yüzü toparlansa da panda gibi bir felaketten sonra fiat ürün gamına ilaç olmuş. fiat 500lnin, 0.9l, 1.4l ve 1.3l multijet ii makinelerle donatılması bekleniyor, aracın ileride bir de 7 koltuklu versiyonunun olacağı söylentiler arasında, umarım söylenti olarak kalır da bu tasarım da çöpe çevrilmez.

http://www.otofanzin.com/yazi/fiat-500l
    http://www.fiatpress.com/press/article/11445

ilk başta sevimli gelen tasarımına tekrar göz atınca farlar dışında aracın bir uzakdoğulu gibi görünüyor, tekerlek davlumbazları ise estetikten yoksun. bu aracın en sallama yanları ise görünen o ki iç tasarımda kullanılan malzeme kalitesi ve koltuk tasarımına gösterilen özen.

https://www.facebook.com/fiat/app_109414895869937
  • bu otomobilin hedef kitlesi levent-cevizlibağ arası gidip gelen kesimmiş.
  • ilk fotoğraflarından aracın kendine has bir havasının olduğu sonucunu çıkardım. geniş ve ferah bir iç mekan, yeterli bagaj kapasitesi, yüksek malzeme kalitesi, düşük tüketim (mesela 85 bg'lik bir 1,3 multijet motor), düşük vergi ve estetik bir araç olmuş fiat 500l.

tabi asıl karar deneme sürüşünden sonra verilir ama fiyatı mantıklı bir rakam olursa satın alınabilir.

dizelinin fiyatını 45 bin tl seviyesinde tutabilirlerse ciddi satış rakamlarına ulaşır bu araç.
  • şu sayfadan izleyebileceğiniz bir müzik klibinde başrol oynamış.
  • otomatik şanzımanı start stop özelliği dahil peugeotşanzımanlarıyla aynı, içi fazlasıyla ferah, dokunmatik ekranlı ses sistemiyle favkaladenin fevkinde tasarruflu bir otomobil.
    görünüşüyle countryman'e çok benzemesiyle beraber, içerisine girdiğinizde çok daha yüksek farklı bir yapısı var.
  • 25 haziran 2013 tarihinde iş kule önünde bir kaç değişik versiyonu ile test sürüşü yaptırılan fiat modelidir.

yaptığım test sonucu ve sahibi olduğum 2013 model fiat punto ya göre farklı özelliklerinden bahsetmek isterim.

konsoldo ve kapılarda fiat punto lounge versiyonunda bulunan ambians aydınlatmaları yok.

fiat punto da opsiyonel olarak sunulan cam tavan fiat 500l modelinde açılabilir değil. ancak usa versiyonunda açılabilir versiyonu bulunmakta. sanırım seneye opsiyon olarak gelir. cam tavan bir perde ile kafaya güneş geçmesini engelliyor.

beat audio ses sistemi tatminkar bir ses sunuyor. ancak fiat punto modelindeki gibi subwoofer yok ama bagajda speakerlar var.

dokunmatik ekranlı bir müzik sistemi var. ancak navigasyon istediğinizde ayrı bir ünite olarak tom tom öneriliyor. keşke müzik sisteminin geniş ekranlı sistemine navigasyon da entegre edilseydi.

iç donanım renklerini seçebiliyorsunuz. ayrıca gövde için çift renk seçeneği mevcut.

arka koltuğunda önde 1.85 cm birisi oturduğunda dahi inanılmaz bir geniş koltuk diz mesafesi mevcut. 1.87 olan ben rahatça ayak ayak üstüne attım.

arka koltuklar iler geri hareket ederek bagajda extra yer kazandırıyor.

ön yolcu koltuğu öne tam yatarak arkada oturan kişinin ayaklarını uzatması için yada arkada bulunan örneğin çocuklara müdahaleyi inanılmaz kolaylaştırıyor.

jant tasarımları çok hoş ve birbirinden farklı 17 inch jant seçenekleri ile geliyor.

yeni nesil multijet 2 isimli bir dizel motor ile gelmekte. süper cimri yakıt tüketimi ile göz dolduruyor ve istenildiğinde çok hızlı cevaplar veren bir gaz pedalı mevcut.

vites kolunu beğenmedim.

el freni yeni nesil uçaklardaki hız levyesine benziyor. yada ben benzettim.

sürücü tarafında sağ tarafta kolçak var.
  • alive ile uyumlu güzel bir türkiye reklamı olan güzel otomobil. ah biraz daha ucuz olaymış...
  • hep son reklamındaki şarkıyı merak ediyordum ama hiç araştırmamıştım.
    şimdi tv'de empire of the sun konserini izlerken pat diye alive çalmaya başlayınca şans eseri merak ettiğim şarkıyı buşmuş oldum.
    reklamından nefret ediyorum, ama alive için sonuna kadar da izliyorum.
hesabın var mı? giriş yap