şükela:  tümü | bugün
 • yeni nesili tofas tarafindan üretilip dün tanitilmis otomobil. brezilyada 2 yildir üretilen 3. nesil paliolarin ön tasarimina sahip olup ic görüntüsü ve özellikleri oldukca gelistirilmistir. yine 3 motor secenegi olacaktir. 1.2 16 valf 80 hp , 1.3 multijet ve 1.6 16 valf 103 hp.
 • türk mühendislerinin siena'dan geliştirerek oluşturduğu; küçük sınıfta en çok satan sedanlardan biri olan ve geçtiğimiz günlerde üretildiği diğer büyük pazarlardaki ön görüntüsüne kavuşmak amacıyla makyaj operasyonuna tabi tutulan otomobil.

  bu çerçevede daha da büyütülen, punto'yu da akla getiren ön farları, düz geniş siyah ızgarası ve üzerindeki büyük fiat amblemi, değişen ön tamponu ile daha uyumlu tasarlanmış sis farları ile ülkemiz dışındaki palio ailesine iyice benzedi. arka kısmı zaten türkiye'ye özgü olan araçta, plakalığın üst kısmına da bir fiat amblemi yerleştirilmiş. iç mekanında ise en çok göze çarpan değişklik, önceki modellerden farklı olan direksiyon tasarımı, modernize edilmiş orta konsol ve göstergeler... donanımında da iyileştirmeler ve yenilikler yapılan albea'nın rekabet gücü bu değişikliklerle yükselmiş dersek yanlış olmaz.
 • son tv. reklamını referans alırsak; karısından sıkılmış ve aldatmak isteyen fakat uygun partner bulamayan ve hatta bulsa bile riskten çekinen orta yaşa yeni adım atma hazırlıkları yaşlarındaki erkek sürücüleri hedef müşteri kitlesi olarak belirlemiş fiat ürünü. . . yazık! halbuki fiyatına göre güzel bir araca benziyor.
 • kasise göt değdirme meraklısı...
 • otomatik vitesli modellerinde hızlanma esnasında vites yükseltirken hiç hissettirmeyen bi şanzıman sistemi var, eminim bilmemnetronik diye bi özel adı vardır bunun da şimdi arayamayacağım kırk saat ne olduğunu. sonuçta tipsizlikten ölüyor ama ekstraları bol moderlerinde de epey bir konfor var. fren olayını bilemeyeceğim, sadece bir gün kullandım, ani fren yapmadığım için kıç atma teşebbüsünde bulunmadı hiç.

  ayağımızı yerden kesti, işimizi gördü, kendisine teşekkür ediyoruz.
 • yandan rüzgarı yedi mi şerit değiştirebilen bir garip otomobil.
 • mayıs ayından itibaren benimde sürmekte olduğum araba. uno dan sonra içi ferah ve malzeme kalitesi daha yüksek. ancak yol bilgisayarı olan bir arabaya elektrikli cam koymamaları düşündürücü. benzin tüketimi 1.4 motor bir araba için makul seviyelerde. 100 km de 6.5 ile 7 arasında yaktı su ana kadar. pek performanslı değil. büyükçene bir bagajı olan 20 bin km de bir bakıma ihtiyaç duyan ekonomik bir araba.
  klima standart donanımda yok. kesinlikle alınması gereken bir aksesuar çünkü sıcaklarda içerisi hamam gibi oluyor
 • ne tasarimi, ne ekonomisi, ne de yol tutusu iyi olan araba. hangi viraja, hangi hizla girerseniz girin savruluyorsunuz.
 • dizel fire ve haşat versiyon 2006 modelini 1 sene ve benzinli dynamic versiyon sıfır 2008 modelini 4 ay kullanarak edindiğim bilgiler ışığında

  artıları
  boya kalitesine hayran kaldım. evin önündeki demirlere her akşam dokundurarak parketmeme rağmen demirin boyasını söktü tamponlarda çizik dahi oluşmadı.
  pedallar olsun direksiyonun hafifliği olsun benzinlinin seriliği olsun kullanımı en rahat şehiriçi arabası diyebilirim.
  1.3 dizel motorda 1.4 benzinli motorda çok tasarruflu. benzinli versiyon lpg takılırsa dizelle kafa kafaya yakar.
  (dizeli bir depoyla 800-900 km benzinlisi 600-700 km gitmekte)
  1.3 dizel motorun diğer arabalara göre vergi avantajı var.
  vites aralıkları büyük olsada geçiş olarak çok rahat. geri viteste klasik fiat cartlaması bu versiyondada mevcut.
  en hayvani kullanımda bile 2-3 sene kusursuz çalışacak kadar sağlam bir araba.
  benzinli araçta 5 kişi varken 190 bastım desem kimse inanmaz sanırım. ama öyle.
  dizelde ise 140 ı geçiremedim.

  eksileri
  bendeki albea 0 araç olmasına rağmen arada bir park lambası arızalı falan diyordu.
  1.3 dizel motorun kapasitesi yada turbosu düşük devirlerde yetersiz. 2500 devir altında motor yok gibi. anca 3000-4000 de kendini gösterebiliyor.
  rüzgarlı havalarda boşken inanılmaz savurabiliyor. özellikle otobanda rüzgarla okadar savruluyorki aracı direksiyonla kontrol etmeniz gerekiyor.