şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fiat'ın üretimi 2001 yılının son aylarında durdurulan, yerini 3 kapılı stilo*'ya bırakmış modeli.

  en güçlü 2,0 lt 5 silindirli 154 hp'lik modeli* sevilesidir. gidişi ve 4000 d/d dolaylarındaki sesi mükemmeldir.

  5 kapılı versiyon için (bkz: fiat brava), sedanı yok mu bunun diyorsanız da (bkz: fiat marea)
 • bu modellerin tune edilmis versiyonlari cidden cok hos gozukur, hatta kanimca tune edilmis herhangi bir vw golf'e gore daha karizmatik bir gorunumu vardir.
 • ikinci arabam, bence hala bir dizayn harikası. stilo'dan bile güzel bence, ama nedense türkiye'de tutmadı. ikinci eli satmıyor, fiyatı ucuz olsa bile satmıyor, enteressan. 103 hp'lik motoru, çok ateşli olmasa da yüzümü kara çıkarmadı hiç. modifiyeye açık olsa, daha iyi bir pazar bulurdu diyorum.
 • sert süspansiyonları ve içeri duyulan motor sesiyle sürüş keyfi sunan şık görünümlü otomobil. yalnız bu özellikleri konfor beklentisini asla karşılayamıyor. kanımca fiat'ın bugüne kadar ürettiği en iyi arabalardan birisi. kamyona benzeyen stilo asla bu modelin yerini dolduramayacak. ayrıca ikinci el fiyatlarının düşük olması da avantaj olarak sayılabilir.
 • 2007'de ilan edilen modeli son 10 yildir fiat'in arka arkaya piyasaya surdugu ki$iliksiz kasalarla kiyaslaninca cok carpici ve guzel. grande punto'nun hatlari sertle$tirilmi$, 2000'lerin amerikan arabalarinda ozellikle chrysler'in kullandigi cizgileri andiriyor ayrica ilk gordugumde renault megane'i da direkt andirmadi degil. (geni$ tekerlekler de on numara gorunuyor)
 • fiat'ın grande punto* ile başladığı yeni bir dönemin, olgun etkilerini iyice sezebileceğimiz otomobil. sonunda fiat da, uzun bir aradan sonra, kaliteli ve şık görünüm sunabilen bir araç yapabileceğini göstermiş oldu.

  aracın arka kapılarla birlikte yükselen omuz çizgisi, sportif ve güçlü bir görünüm sunarken, ön far tasarımı, krom kullanılan ön panjur ve yan cam altları ile birlikte hoş bir çizgi de oluşturulmuş. kanımca genel çizgide aykırılığa yol açan iki unsur var. bunlardan birincisi arka camın c sütunu ile birleştiği bölgedeki tasarımı; ikincisi ise arka far grubunun tasarımı... ancak aracın arka tasarımına profilden bakarsak, oval bir bitirişin olduğunu görmekteyiz, dolayısıyla kendi içerisinde de bir uyumluluk söz konusu..

  grande punto ile birlikte olumlu bir hareketlenme yaşayan fiat'ın, bravo ile kompakt sınıfta beklediği pazar payını almaması için şimdilik bir neden yok gözüküyor.
 • top gear tarafından "güzel ama olmamış" şeklinde yorumlanan otomobil.

  http://www.topgear.com/…8/roadtests/02/01.html?text
 • dış hatları fiat'tan beklenmiyecek kadar modern olan,seat leon ve vw golf5 sentezi 1 kıç'a sahip güzel otomobil.
 • fiat'ı tebrik ederken söylenen söz.
  - fiat bravo çok güzel araba yapmışsın aferin.