şükela:  tümü | bugün
 • 20 yillik evrimi icinde gorsel yonden fiat uno'yla e$ deger gitmi$tir hep.
 • "ticaretin yakışıklısı" sloganıyla piyasaya sürülmüş fiat'a ait ticari araç.
 • fiat'ın şu ana kadar ki en başarılı reklamına sahip araç. özellikle tombul, kıvırcık elemanın artistik bakışları reklamın tepe noktasıdır. oyuncu seçimlerini kim yaptıysa takdir etmek gerek.

  reklamı izlemek için link: http://www.youtube.com/watch?v=pnus2cxsuau
 • 2008 mayıs ayında arka koltuklu modelide geleceği rivayet edilen, 1300 motorlu versiyonuyla bir depoyla bin km gidileceği söylenen metalik fıstık yeşilin çok yakıştığı ticari araç

  edit : nisan itibariyle fiorino combimix modeli piyasaya sürülmüştür
 • yerleşim yerleri dışında bir depoyla 1000 km civarı yol katedebilme özelliğine sahip olmasıyla türünün içinde oldukça ekonomik bir yere sahip.
  üretimi tamamen bursa'nın fabrikalarında gerçekleşen fiorino'nun % 70 ini yerli malı parçalar oluşturmaktadır ve emek gücü olarakta % 100 ünü türk işçiler sağlamaktadır.
  bu genel bilgiler ışığında şahsi kullanımım sonucu elde ettiğim fikirlere geçecek olursak ; en büyük özelliği şüphesiz ki 45 litrelik benzinle 1000 km üstünde yol alabilmesi,rahat bir sürüşü var genel olarak ancak vitesi kullanışsız şekilde tasarladıkları gerçeği var,vites yükseltirken belki bir problem yok ancak,hız düşürülmesi gerektiği durumlarda vitesi düşürmeye çalıştığınızda en çok karşılaşacağınız şey vites değişimlerindeki yanlışlıklar bunun nedeni ise vites kutusunun sarkık ve kısa bir kolla tutturulmuş olması ve dolayısıyla 3. vitesten 2 ye geçerken vites geçişi doğru yapılamadığından 4 e yükseltilmektedir ki bu da hız düşürmeniz gereken yerde nasıl bir kazaya yol açabilir az çok bilirsiniz. vites değiştirirken önce sağlamından bir boşa çekme işlemini yapmaya alışmış biri için bu otomobilde boşu bulayım derken vitesi bir anda hızınızı uçuracak bir vitese alabilirsiniz aman diyim dikkat edin.tabi zorumuz ne kardeşim otomatiğini alırız bizde o zaman bu modelin diyebilirsiniz,ben de derim ki evet otomatik viteslileri de mevcuttur efendim,ancak sürekli olarak ''önümüzdeki ay üretimleri çıkıcak,bu ayki üretilenler tükendi'' gibisinden bahaneler bulabilirsiniz.neden bu ülkede hala düz vites arabalar satılamayacağı kadar üretilirken otomatik vitesler insanlardan saklanırcasına bir üretim stratejisi izliyorlar anlamak güç. neyse efendim ne diyoduk vites kutusuna alışmak biraz zaman alabilir diyoduk,onun dışında bir diğer sinir eden husus ise şöför koltuğunda emniyet kemeri takılmayınca dakika başı kendini uyarmaya adamış sistem özelliği gıcık bir alarm gibi arabada insanı rahat bırakmamaktadır.
  ancak öte yandan park sensörü olayı iyi düşünülmüştür,velhasıl arabanıza haddinden fazla yaklaşan bir nesne ya da araba oldu mu sizi hemen uyarmaktadır,mp3 çaları,kliması,4 adet hava yastığı,isteğe göre camlı arka koltukları ile yakışıklı güzel bi şeydir.
 • dikiz aynasında her gördüğümde, şalvarlarını memelerinin altına kadar çekip hoplaya hoplaya çaydan geçen köylü kadınlarını hatırlatan ticari aracımsı.
 • günümüz itibariyle ingiltere'de dünyanın en iyi ticari aracı seçilen hafif ticari araçtır.
 • tofaş'ın bursa’daki fabrikasında üretilen ve 75 ülkeye ihraç edilen ticari araç. türkiye’de, "cargo", "combimix" ve "combi" model versiyonlarıyla ve 1.4 litre 73 hp benzinli ve 1.3 litre multijet 75 hp’lik turbo dizel motor seçenekleriyle satışa sunulmaktadır.
 • batı eyaletlerinde kendinden fiat florina olarak bahsedilir.

  http://www.sikayetvar.com/…lorina aracim ugulduyor!
 • şirket için sıfır araç almaya gittiğimizde yan hava yastıkları olması nedeniyle seçtiğimiz aracın ilave aksesuar olarak "katlanarak yerde kaybolan yan koltuk" opsiyonunu seçtiğimizde güvenlik paketinden çaktırmadan yan hava yastıklarının çıktığının söylenmeyerek satıcıdan çok büyük bir kazık yediğimiz araç modeli.
  hava yastıklarının parası düşülmediği gibi bir de ekstra para veriyorsunuz o koltuğa.
  ayrıca o koltuğun iki karış genişliğinde, gayet rahatsız, ileri geri gitmeyen ve sırt kısmı yatmayan bir şey olduğunu hatırlatmalıyım.

  güvenlikten ödün veremeyeceğimiz için aracı sattık ve yerine trekking modelini aldık.

  satana kadar yalanmadık yerinizi bırakmayan bu adamlar, parayı aldıktan sonra en ufak sorun yaşamanız halinde nedense birden bire ulaşılamaz oluyor!