şükela:  tümü | bugün soru sor
 • fiat şirketinin kompakt ve orta sınıf arası boyutlardaki otomobil modeli. ön farları alçak ve basık, sıradışı bir tipi var. fiyatı rakiplerine göre uygun. 2000 cc motorlusu 154 beygir. ülkemizde pek tutulmayan bir model. tempra'nın yerine geçti
 • 2,0 lt 154 hp motorlusu hem performansı, hem de bu performansına göre az tüketimiyle tüm bunlara rağmen ucuz fiyatıyla gayet mantıklı bir seçenek olmakla beraber, ülkemizde pek rağbet görmemiştir.

  şimdilerde; son kez olmak üzere makyajlanan modelde, arka tasarım tümüyle değişirken, donanım seviyeleri değişmiş ve genişletilmiştir... ayrıca platform kardeşleri için (bkz: fiat bravo) (bkz: fiat brava)
 • yedek parça fiyatlarinin ve servis hizmetinin pahalliya çikmasi kullanici üzerinde pismanlik yaratan fiat modeli..
 • italyan firma fiatin ulkemizde de satisa sunulan orta sinif otomobilidir. yeni fiat mareada liberty ve exclusive olmak uzere iki farkli secenek bulunmaktadir. liberty, sade, gosterissiz, ortalama bir aile otomobilidir. exclusive ise, celik jant, cd calar, park sensoru, otomatik surucu koltugu ayari, sis farlari ile ortalamanin biraz daha uzerinde libertyye gore daha luks bir modeldir. motor secenekleri her iki modelde de ayni olup 1600 cc hacmindedir. fiat mareanin yakit tuketimi standartlarin biraz uzerindedir. fakat fiatin sundugu genis servis agi, ucuz yedek parca hizmetleri ve ekonomik satis fiyatlari ile cok makul bir otomobil haline gelmistir.

  ekleme: bir senede iflahımızı kuruttu, çok benzin yakıyor, demedi demeyin. bunu alcağınıza dizel alın.

  ekleme2: lpg taktırdık dert, tasa bitti.
 • latince deniz, denize ait anlamına gelir.
 • fiat'ın "c sınıfı"ndaki aile arabası.

  makyajlanmış halinin iki adet donanım seçeneği mevcuttur :
  -liberty
  -exclusive
  makyajlanmış hali aslında sadece bir kaç iç ve dış ayrıntı değişikliği değil, motorda da yenilenme içeriyor.keza, makyajlı kasanın motoru eski haline göre daha tutumlu.

  aracın muhtemel arızaları ise şöyle:
  oksijen algılayıcısı arızası, rölanti motoru arızası, debriyaj pedalı ayarsızlığı ve sık balata bitirme durumu, "exclusive" modellerindeki 6'lı cd değiştiricinin bozulması, kalorifer motorunun bozulup sıcak üfleme yapamaması.
  rölanti motoru arızasında araç özellikle durduğunuz zaman kendi kendine gaz verebiliyor.
  cd çalar bozulup artık cd okuyamamaya başladığı zamanlarda ekranında "surface" yazıyor.
  oksijen algılayıcısı arızası ise aracın motorunun titreyerek durması ile kendini gösterebiliyor.

  tüm bunların dışında özellikle devirli kullandığında 1.6 litre motorlu bir araba için gayet tatminkar bir performansa sahip bir araç.kliması, aydınlatma sistemi, varsa park algılayıcısı genelde sorunsuz çalışan donanımları.aracın özellikle uzun yolda insanı rahat ettiren bir gidişi, süspansiyon sistemi var.
  yedek parçası çok ucuz olmamakla birlikte, oksijen algılayıcısı ve ralanti motoru arızasını çok sık yaptığı taktirde 500 ytl'ye varan parça fiyatlarıyla kullanıcısını zorlayabiliyor.tabi bu fiyatlar hemen hemen aynı parçaların kullanıldığı diğer italyan arabalara kıyasla daha ucuz.(bkz: alfa romeo)
 • türk halkının aracı pek tutmamasından dolayı "sürücü ve yolcu havayastıkları, abs, ebd, immobilizer, yangınönleme sistemi, otomatik klima, polen filtresi, far yükseklikayarı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, içeriden açılanbagaj ve benzin depo kapağı, elektrikli ön camlar, elektriklive buğu çözücülü dış aynalar, ön/arka kol dayanakları,arka koltuk karalıkları, asimetrik katlanabilen arka koltuk" konforuna sahip bir aracı normalde 15.000 tl civarı alacakken 11.000 tl 'ye almamı sağlıyor.

  teşekkürler türkiye.
 • yaklaşık 7 aydır üzerinden inmediğim italyan aygırı. evet, aygır falan değil ama gayet konforlu, yol tutuşu iyi, kullanımı rahat, direksiyonu tüy gibi hafif, sürerken insana zevk veren bi araba (en azından benim için).

  kilometrede 20 kuruş yakıyor, gaza basınca uçmuyor ama 190 km/s'yi görüyor ve bunu görürken titremiyor. bazı modelleri var ki tofaşlarla aynı fiyatta. aman diyeyim, tofaş nere bu nere? biri teneke biri araba.