şükela:  tümü | bugün
 • gelecek sezon euroleague'de olacak olan format değişikliği ile birlikte fiba'nın kendi düzenleyeceği organizasyonun adı. türkiye'den ikisi grup aşamasında başlayacak, toplam üç takım yer alması öngörülüyor.
 • sözlükte basketbol şampiyonlar ligi başlığında masaya yatırılmakta olan yeni organizasyon.

  iki başlık da hatalı veya eksik değil. hatta fiba şampiyonlar ligi daha uygun. keşke sözlükte "moderasyon" diye bir şey gerçekten olsaydı da bu tip konularla ilgilenip, böyle başlıklar hakkında kararlar alsalardı.
 • bulunan takımların kalitesine filan bakacak olursak. avrupanın 3 numaralı basketbol organizasyonu diyebiliriz. geçen senenin eurochallenge kupasına filan denk geliyor. türkiye ve fransa dışında pek sikleyeni olmamış. hayır bizim takımlar neden eurocup'ta yer almadılar bu sene o da ilginç hatta rezillik.

  (bkz: şampiyonlar ligi dedin ama bu bildiğin gazoz cup)
 • avrupa'nin tek resmi kitasal basketbol ligidir.

  takimlarimizin eurocup'ta yer almamasi, eurocup'in illegal bir lig olmasindan dolayidir. duzenleyen fiba degil, euroleague commertial assets adinda ispanyol bir sirkettir.

  mesela su igrenc futbol süper ligimizin sahibi tff degil de "turkligi aş" diye istanbul merkezli bir sirket olsaydi herhalde hala eurocup diye aglayan arkadaslar bunu da garipsemeyeceklerdi. acaba o sirketin sahibi hangi takimi tutuyor olacakti kim bilir?

  tabi biz ulke olarak illegal ve kuraldisi seyleri cok sevdigimiz icin bu tip sorularin da gelmesi normal. ama sonra aglamayin burada "ühüü lamonica bizi kesti dogradi fiba amca bir seyler yap" diye. müstahak size.
 • euroleague karşısında diz çöküp tövbe etmiş organizasyon. şampiyonumuza euroleague'den kontenjan açılsın demişler. vallahi yazık. sen o kadar ülkeyi tehdit et, euroleague ile mücadele edeceğini söyle, ardından da bizim şampiyonumuza kontenjan açın de. bence komik bayağı.