şükela:  tümü | bugün
 • şu an için kurulmakta olan seneye başlayacak olan euroleague in yeni formatı bir nevi marka değerini arttırmak için yapılan bi eylem olup umarım amacına ulaşır...
 • gelecek sezon euroleague'de olacak olan format değişikliği ile birlikte fiba'nın kendi düzenleyeceği organizasyonun adı. türkiye'den ikisi grup aşamasında başlayacak, toplam üç takım yer alması öngörülüyor.
 • sözlükte basketbol şampiyonlar ligi başlığında masaya yatırılmakta olan yeni organizasyon.

  iki başlık da hatalı veya eksik değil. hatta fiba şampiyonlar ligi daha uygun. keşke sözlükte "moderasyon" diye bir şey gerçekten olsaydı da bu tip konularla ilgilenip, böyle başlıklar hakkında kararlar alsalardı.
 • bulunan takımların kalitesine filan bakacak olursak. avrupanın 3 numaralı basketbol organizasyonu diyebiliriz. geçen senenin eurochallenge kupasına filan denk geliyor. türkiye ve fransa dışında pek sikleyeni olmamış. hayır bizim takımlar neden eurocup'ta yer almadılar bu sene o da ilginç hatta rezillik.

  (bkz: şampiyonlar ligi dedin ama bu bildiğin gazoz cup)
 • avrupa'nin tek resmi kitasal basketbol ligidir.

  takimlarimizin eurocup'ta yer almamasi, eurocup'in illegal bir lig olmasindan dolayidir. duzenleyen fiba degil, euroleague commertial assets adinda ispanyol bir sirkettir.

  mesela su igrenc futbol süper ligimizin sahibi tff degil de "turkligi aş" diye istanbul merkezli bir sirket olsaydi herhalde hala eurocup diye aglayan arkadaslar bunu da garipsemeyeceklerdi. acaba o sirketin sahibi hangi takimi tutuyor olacakti kim bilir?

  tabi biz ulke olarak illegal ve kuraldisi seyleri cok sevdigimiz icin bu tip sorularin da gelmesi normal. ama sonra aglamayin burada "ühüü lamonica bizi kesti dogradi fiba amca bir seyler yap" diye. müstahak size.
 • euroleague karşısında diz çöküp tövbe etmiş organizasyon. şampiyonumuza euroleague'den kontenjan açılsın demişler. vallahi yazık. sen o kadar ülkeyi tehdit et, euroleague ile mücadele edeceğini söyle, ardından da bizim şampiyonumuza kontenjan açın de. bence komik bayağı.
 • final four'a kadar bekleyip izleyip kararımı öyle vermek istedik.
  euroleague rakip bir organizasyon diye yola çıkan ama sıradan hatta vasat bir avrupa kupasını geçemeyen organizasyon. formatı evlere şenlik, katılan takımlar vasat, organizasyonun kalitesi düşük. yani neresinden tutarsanız tutun ismi şampiyonlar ligi ama kendi eurocup'ın bile altında. final four'a kalan son 4 takıma baktığımızda zaten sonucu görüyoruz. kaldiki ülkemizde bu sezon play-off'a kalabileceği bile riskli olan pınar ksk, orada final four'un kapısından dönüyor. bu bile bir kriter sayılabilir.
  benim için basketbol euroleague'dir...
 • o değil de mhp bu organizasyonda mücadele eden bir alman takımına sponsor mu olmuş? (bkz: mhp rıesen ludwıgsburg)
  mhp arena diye spor salonları da var.

  eğer doğruysa kendini milliyetçi diye tanımlayan bir partiye hiç yakıştıramadım doğrusu, o kadar yurdum takımı dururken, sen kalk git alman takımına milli serveti akıt...