• ahsap, silindirik, genelde sivi malzemeyi tutmak icin kullanilan buyuk kap.
  • şaşkınbakkal'da, sahilden marksensipensır'a doğru gidedurulurken sağ yamacımızda kalan bi bar.(barsa artık)
  • ankara asagi ayrancida trt ile milliyet gazetesi arasında bir meyhane.
  • patlamanın geçici alanı.
  • marks and spencerin karsisindaki caddeden dumduz sahile dogru inerken solda kalan kucuk bir bar. fiyatlarinin cok pahali olmamasi arkadas grubuyla gidilecek bir mekan olmasini saglar.
  • paris caddesinde abd büyükelçiliğinin hemen arkasındaki, küçük ve ucuz meyhane. erken kapanır, ortam güzeldir. rakı dışındaki içkiler için gitmeye değmez, çeşit yoktur.
  • fıçı.

-fici-

ag'liyorum
    her mevsimi, ardindan:
    ya$anamadigi denli ye$il
    sari, gri
    ya da beyaz,
    islakligimla kaldigim bir ba$im
    bir ben, oylesine $effaf
    bir sen, oylesine naz.

kadri bilinmeyen kadir gecelerinde
    sallanan mahyalar gibi i$igimiz,
    sallanan haikular gibi,
    sallanan bulutlar, kaseler, trenler gibi,
    sallanan eller gibi,
    sandalyeler, serguze$tler gibi.

hangi salkiminda duruyorum yuzumun
    hangi salkiminda duruyorsun uzumun
    $arabin ficisinda esanstir çam
    çamin ficisinda $arap, esas.

reha yunluel/$iirhâne * * *
  • alsancakta dandik bi cafe. ozgurlukler ulkesidir ayni zamanda kendisi. zamaninda ficinin calisanlariyla ewden getirdigimiz raki viski ws gibi seyler icmisligimiz wardir eheu. ayrica masalarini cizemedik daha,ayrica yanmiyor falan. nukleer testten gecerek gelmisler ne de olsa.
  • eski trt, şimdilerde yargıtay binası olan, abd büyükelçiliğinin arasında kalan alaturka meyhane.

güvenlik caddesi'ne çıkan sokak üzerindedir.

trt'nin 80'lerde tek kanallı olduğu dönemde mehmet ali birand'ından reha muhtar'ına, ali kırca'dan melih aşık'a geniş bir ünlü portföyüne sahip olmuştur.

hatta sahibinin ağzından dinlemeli, kimi ünlüler hesap çıkmadı diye bulaşık yıkamış, hüviyetini mekana bırakıp ayın 15'inde maaşı alıp veresiye yazılan içki sofralarını ödemiştir.
  • penguen'deki semra can'ın kedisi. gerçekten de fıçı gibi.

fotoğrafı: https://twitter.com/…tus/228726840741728256/photo/1
hesabın var mı? giriş yap