şükela:  tümü | bugün
 • turizm şirketlerinin küba turu satmak için son yıllarda sıklıkla kullandıkları bir klişe. ama üzüllerek söylüyorum ki haklılık payları var. halk genelde fidel'e çok bağlı ama raul castro fidel kadar güçlü değil. halk da internetle tanışıp, turizm yatırımları arttıkça dışarıda nasıl bir hayat olduğunu görmeye başlıyor. yavaş yavaş değişecekler kaçınılmaz olarak. değişmeden görmek lazım. gerçekten fidel castro ölmeden görmek isteyenlerin halkla içiçe olmaları lazım, bu nedenle turizm şirketi ile gidilmemeli.
 • fidel castro tarafından yalanlanan önerme.

  "...bu kadar uzun yaşayacağımı ya da düşmanın kavgaya adanmış rakibini bertaraf etmeyi amaçlayan düşmanca görevlerini yerine getirmede bu kadar beceriksiz olacağını hiç düşünmemiştim. bu eşitsiz mücadelede, halkımız olağanüstü azmini gösterdi ve kazandı. evet, çünkü 1959 ile 2013 arasında geçen her direniş yılı küçük ülkemizin rahatlıkla ilan edebileceği bir zafer olmuştur!.."

  "...biz şeref ya da onur için değil, adil olduğunu düşündüğümüz fikirler için mücadele ediyoruz, milyonlarca kübalı, devrimci bir neslin mirasçıları olarak bu fikirlere gençliklerini ve hayatlarını adadılar. bir rakam her şeyi anlatıyor aslında, fedakarlık gerektiren uluslararası misyonlara katılan kübalıların toplam sayısı yaklaşık 800 bin. 1959’daki devrim zaferi sırasında nüfusumuzun 7 milyon dahi olmadığı düşünülürse bu çabalar daha iyi takdir edilebilir...."

  fidel castro uluslararası misyon görevindeki 800 bin insandan bahsediyor. devrimci bir neslin devrim ihracından...

  http://haber.sol.org.tr/…dusunmemistim-haberi-69510

  http://www.itusozluk.com/…tro �lmeden k�bay� g�rmek
 • artık mümkün olmayan önerme, kendisi bu sabah hayatını kaybetmiştir.