şükela:  tümü | bugün
 • kendi koydukları sandıktan istedikleri çıkmayınca demokrasiye küfreden demokratlar kadar komik olan solcudur.

  hakkında hariçten methiyeler düzülen adamın, yerine geçtiği batista'dan ne kadar farkı vardı? mesela yoldaşı che yaşasa bi devrim de castro'ya karşı başlatmaz mıydı acaba?

  durun hemen atlamayın sayın tatlı su sosyalistleri! zira bu sizin rahat koltuklarınızda otururken son model akıllı telefonlarınızdan cevaplayabileceğiniz basitlikte bir soru değil. bu sorunun asıl muhtabı üst üste (en az) 2 diktatör görmüş küba halkıdır.

  batista'yı diktatör diye indirip sonrasında koltuğu yıllarca bırakmamak ve hatta bırakırken de kardeşine bırakmak çok mu saygıdeğerdir? eğer öyleyse bu türkiye'de neden yanlış? gerçi türkiye'de de (o dönemin şartları kılıfı ile) doğru olduğu kabul edilen dönemler olmadı değil!
 • biri burjuva diktatörlüğü diğeri proletarya diktatörlüğü. fark orada. batista emperyalizmin uşağıydı fidel halkın iktidarının temsilcisi. biri zenginlerin devletiydi diğeri halkın olmaya çalışıyordu.
  edit: ismail saymaz değil ama paralı gazeteciler ve diktatör yalayıcı, zengin sınıfın uşaklarını zevkle sınır dışı ederdi. gazetecileri işinden zevkle attıran ... küçükler mesela... orada barındırmazdı sahte gazetecileri. bu arada troll başlığına yazmamalı.
 • ancak tayyip'i överse, "egonomi çoh eyi" derse samimi olabilecek solcudur.

  samimiyetinizi yesinler :)