şükela:  tümü | bugün
 • iphone icin tower defense. zannimca en basarili iphone oyunu. $4.99'a app store'dan alabilirsiniz, degiyor.
 • internette oynadigim flash tabanli kule savunmalarindan cok daha zevkli. iphone'un iki parmak yakinlasma ozelligini kullanmasi sahane. gunlerce elimden birakamadigim bir oyun. http://www.criticaltheory.net/subatomic/ bu adreste de oyunla ilgili kullanici stratejilerini vs bulabiliyoruz.
 • mantikli olan cidden bos zamanda oynamak. 10 dk zaman gecsin diye baslarsaniz, birakamaz ve ana baba sevdicek karsisinda 6 yasindaki cocuk muamelesi gorursunuz. banka kuyrugu ve havaalani bekleme salonlarinfa oynanmasi daha da aci sonuclar dogurur.
 • iphone almak için bünyeyi kastıran, mükemmele yakın strateji oyunu. ne gerek var dünyanın masrafını yapmaya diyor insan içinden.
 • app store yorumlarında kötüleyenler genellikle şu mantıkla hareket etmiş: "bedava tapdefense 43 bölümle geliyor, bunda 2 tane var." bunu yazanlar süper haksız ve onlara laflar hazırladım.

  tapdefense ve benzeri oyunlar, her bölümde başka bir sabit yol sunuyor. düşman bu yolu izleyerek hedefine ulaşmaya çalışıyor. oyuncu da yolun kenarındaki boşluklara kulelerini yerleştirerek savunmaya geçiyor. başka bir deyişle, kule dikmeseniz bile düşman o yolu izleyerek hareket etmek zorunda.

  fieldrunners'ta bölüm kavramı yok. sadece üç adet boş arazi sunuluyor. bu arazileri nasıl değerlendireceği, kulelerle nasıl labirentler ve stratejiler kuracağı tamamen oyuncuya bırakılmış. yani fieldrunners'ın sunduğu üç arazide sayısız olasılık yaratılabiliyor. mesela bıçak kemiğe dayandığında geride kalan kuleleri satıp düşman aracını kapının ucundan döndürüp tekrar birkaç tur attırmak bile mümkün.

  özetle, ikisi de aynı türün farklı sınıflarına ait. "bölüm sayısı" açısından kesinlikle karşılaştırılabilir değiller.

  not: fieldrunners'ı beğensem de son zamanlarda (evli ve çocuklu hayatta son 3 yıl filan demek oluyor o) favori tower defense oyunum kesinlikle canyon defense:
  http://www.towerdefence.net/…118-canyon_defense.php

  edit: yukarıda tarif ettiğim tapdefense tarzında ama çok daha güzel bir rakip çıktı fieldrunners'a: the creeps. geçen hafta 99 sent'e satılıyordu, şimdi 2,99'a fırlamış. tower defense türünü sevenlerin kaçırmamasını tavsiye edebilirim. bu türde daha önce hiç görülmemiş süper özellikleri var. demo versiyonu olan "the creeps! free"ye göz atabilirsiniz.
 • hakikaten bagimlilik yaratan bir oyundur bu. daha tamamini oynayabilmis degilim ama temel strateji silahlari dusmanin yolunu uzatacak sekilde konuslandirmaktan geciyor. hos baska arkadaslarim da tower defense'e muptela olmustu ama onu oynamadigim icin bilemiycem. oyle 5 dakikada birakamiyorsunuz elinizden oyle diyim.
 • ipod touch'uma bugüne kadar birçok oyun yükledim, 15-20 dakika bile sürmeyen bir süre sonunda hemen hepsini sildim
  fieldrunners kurulduğundan beri hiçbir zaman silinmedi, bu oyunun ne kadar bağımlılık yapan ve vazgeçilmez olduğunu belirtmek isterim
 • şu anda feci oynamak isteyip bulamadığım oyun. sadece iphone içinmiş. nasıl pc versiyonu olmaz anlam veremedim. paranın artık mobil cihazlar etrafında döndüğünü anlıyoruz yavaştan.
 • soğuk kış gecelerinin sıcacık oyunu... yeri gelir saatlerce sürer, ipod/phone cayır cayır ısınır, sizi de ısıtır.
 • psp minis kategorisi altında psp versiyonu da bulunan mükemmel oyun..
hesabın var mı? giriş yap