şükela:  tümü | bugün
 • fifa world cup 2010 demosunu gördükten sonra insanları daha da heycanlandıran oyun.
 • istiyorlarsa fifa 10'u aynen ambalajlayıp tekrar piyasaya sürsünler ama lütfen o soundtrack'ı değiştirsinler öyle olmaz o iş ea sports akıllı ol lan.
 • oynanış bakımından kesinlikle fifa world cup 2010' a benzememesi gereken oyun. çok daha oturaklı, çok daha mücadeleci, hata seviyesi minimumda olan, gerçekçi bir oyun bekliyoruz ea sports' tan. fifa 10 gibi yani.

  şimdilik açıklanan detaylar:

  - oyundaki her takım için kendi şarkımızı kaydedip gol attığımızda, yendiğimizde veya yenildiğimizde bu şarkıların çalmasını sağlayabilecekmişiz*.
  - pas sistemi elden geçirilmiş. özellikle wc 2010' daki gibi nereye attığını bile bilmeden rastgele pasa basarak barcelona tandansı yakalamak tarih oluyor sanırım. bu çok güzel bir gelişme çünkü wc 2010' un en salak yönlerinden biri bu. yeri geliyor rakip ceza sahasının içinde bile rastgele pasa basarak top dolaştırabiliyoruz. öyle saçmalık olmaz, olmamalı.

  benim bu oyundan isteklerim ise:

  - kontrolümüzde olmayan oyuncular yanından tıngıl mıngıl geçen toplara sığır gibi bakmasınlar. bi zahmet ayaklarını uzatıp alsınlar topu.
  - defans elemanları biraz adam olsun. her arapasta uzak kanattaki dingil ofsaytı bozmasın.
  - adam değiştirme ve adam kaçırma tuşları tekrar işe yarar hale gelsin. adam kaçırmaya bastığımızda ileri uçtaki adam basıp gitsin rakip kaleye doğru. gelip bizim ayağımızdan topu almaya kalkmasın.

  kısacası çok fazla birşey yapmalarına gerek yok. fifa world cup 2010' un grafiklerini fifa 10' un oynanışıyla birleştirerek üzerine biraz ayar çektimmi tamamdır.
 • resmi basın açıklaması yapılmıştır.

  elbette en öne çıkan özellikler, personality+ ve pro passing. bu ikisi, son iki yıldır övgü dolu sözler sarfeden benim gibi oyuncuların uzun vadede oyundan epey soğumasına neden olan bireysellik, oyuncular üzerinde kontrol eksikliği (oynanış tokluğu diyebiliriz), oynanış hızı ve ping pong pas gibi sorunların en azından ikisinin mercek altına alındığını gösteriyor. umarım başarılı olurlar çünkü hardcore futbol oyunu oyuncularının artık üzerinde uzmanlaşabileceği, yeterli yatırımı yaptığında geri dönüşüm elde edebileceği, derinlikli bir oyuna olan ihtiyaçları inanılmaz boyutlara ulaştı.

  bakalım; pes epey iddialı geliyor bu sene, bir anda cilalanmış bir oynanabilirlik sunmaları veya animasyon kalitesinde fifa'nın seviyesine çıkmaları zor görünüyor, ancak doğru yolda olup olmadıklarını rahatlıkla anlayabileceğiz. ea'in de konami'nin atağını doğru yorumladığı ve olumlu hamleler yaptığı görülüyor. kazananı zaman gösterecek...

  edit: eurogamer'dan detaylı bir öninceleme.
 • bu yıl gerçekleşecek oyuncu bireyselliğine dair değişimleri sergileyen bir videosu yayınlanmıştır.

  sadece şunu diyebiliyorum; nihayet.
 • bu oyunun trailer'ını bekliyorum. hadi bilemedin teaser'ını bekliyorum. esas demosunu bekliyorum da, şimdi söyleme utandım.
 • pc versiyonu hakkında yine haber ambargosu olan oyun. bu sene fifa online ( pc'deki versiyonunun tıpkısının aynısı) ücretsiz olarak oynanacağı için ea'nin normal fifa 11'i pc'lere next gen olarak getireceği konuşuluyor.. hatta geçmiş yıllarda pc versiyonu ile ilgili soruları zikine bile takmayan david rutter (next gen versiyonun yapımcısı) şimdi pc ile ilgili sorulara da cevap verir olmuş ve temmuzda pc versiyonu ile ilgili konuşacağız, fifa online eski motora sahip oyun olup düşük pc'ler için ama fifa11 pc özel olacak gibisinden laflar etmiştir. ayrıca eski pc fifa'larını yapan hb studios'un anlaşması feshedilmiştir. luke didd (fifa 10 pc'nin beceriksiz, fifa world cup 2010'un taşaklı yapımcısı) denen ingiliz şoparı da ea'den ayrılmıştır. şu an pc versiyonu çıkacak olmasına rağmen herhangi bir yapımcısı görünmüyor ve sorulara david rutter cevap veriyor.. tüm bu işaretler pc fifa'sının bu yıl çok farklı olacağını gösteriyor ama belli olmaz işte, şimdiye kadar zikine bile takmayan peter moore (ea sports'un büyükbaşı) bundan sonra da takacak gibi görünmüyor. ng olsa bile ucuz bi port yaparlar gibime geliyor.. adam gibi yapın lan şu ziki, deletmeyin beni.. konsolum yok diye pes'e mahkum etmeyin beni..
 • pc versiyonunun next gen olacağı ve bizleri pes denilen gerizekalı oyundan kurtaracağı kesinleşmiştir..

  edit: resmi duyurusu http://forums.electronicarts.co.uk/…all-engine.html
 • next gen fifa11'in pc versiyonu için önerilen sistem gereksinimleri şu şekilde:

  http://forums.electronicarts.co.uk/…ts-partner.html

hesabın var mı? giriş yap