şükela:  tümü | bugün
1104 entry daha
  • fut modunda kadronun sadece parayla kurulduğunu düşünenleri çıldırtan oyun.

tek kuruş harcamadan icon ve tots harici tek kartın gold de gea olduğu kadroyu kurdum ve sadece hafta sonundan hafta sonuna oynuyorum oyunu weekend league oyuncusu olduğum için, hafta içi sıfır maç. iconlar gullit, vieira vs. ve tots kartlar da epl bu arada. elite ödülleriyle ve düzgün yatırımlarla işi çözmek çok kolay, fut oynayacaksanız bu ea sports denen pezevenk firmaya kuruş vermeyin 19'da, coininizi akıllı kullanın yeter. sene sonu gelince hala kötü kadroyla oynayıp iyi kadrosu olanlara sövmek zorunda kalmazsınız böylece.
  • su takim olayinin sadece parayla yapildigini zannedenler genelleyip kufur falan edince bize de dokunuyor ucu ve uzuluyoruz ister istemez. dogrudur, agirlikli olarak oyuna konsoldan bile cok para harcayan oyuncu cok fazla. ama genellemeyin lan. her yenilen mesaj atiyor “hahhaa change your club name to mom’s credit card”. lan oglum biz oyun ciktigindan beri oynuyoruz ve son iki ay haric duzenli al sat yaptik. zaten oyundan gelen haftalik odullerle falan anasini aglattik olayin. messi’nin base karti zayif halkam oyle soyliyeyim. tabi 3 ay once benim takimim standartlarin cok uzerindeydi ama world cup modunun piyasayi sikertmesiyle birlikte artik sadece en ust liglerde degil daha asagilarda da 90+ ratingli takimlar gormek mevcut. dolayisiyla bunlara takilmayin. fut zaman veya para harcamayacak oyuncuya gore bir mod degil. seasons, pro clubs falan deneyin basiniz agrimasin
  • aşırı şişen ratingler her fifa sonu fut’ta olan birşey. aslında çözümü sağlamak için genel olarak overall düşüklüğüne gidilse çok daha rahatlayacaklar. tepki çekiceklerdir ama alışıldıktan sonra +99 havuzuna yakalanmayacaklar. bu sene salah ve mbappe’ye nasıl if kart çıkartırız diye madara oldu ea sports.

bu aralar içeriden girmekten çok kanatları kullanmaya başladım. özellikle seri paslardan sonra çizgiye kaçan adam pası alabilirse “r1-x” ile öldürücü paslar veriliyor. böylece ortadan denediğim ataklarda aşırı güçlü libero ve stoperlerden bir nevi kaçmış oluyorum. zaten öyle birşey ki “99def 99 psy” in-game normal birşey olmuş defansta. l2 ile topu saklamanız fayda etmiyor yani. o yüzden kanatlara açıldım ve daha başarılı gidiyorum.

driven shootlar umarım fifa 19’da güçsüzleşir. şu merete o kadar alıştım ki, normal şut çok az çeker oldum. çünkü overpowered resmen. zaten “saves with feet” traiti olan az kaleci varken yerden gelen toplar genelde gol oluyor. tüm fut fahrmann ile oynadım resmen ve yeterli geldi. bu saçmalığın bitmesi lazım.
  • evet kart olayının boku çıkmış durumda. her adamın ya şutları 99 ya speed'i 99 sikici versiyonu var. fakat istediği kadar hepsi 99'lu takım kursun parayı bastıran futbol fukaraları. zaten tek yaptığı kanada koşup ortaya basmak olan veya ceza sahası dışından plase yapan bu adam yense de siz aldığınız topu güzel paslaşmalarla faullerden de kaçarak geliştirdiğiniz atak sonucu rakip ceza sahasından şutla bitirince daha iyi bir oyuncu olduğunuzu iliklerine kadar hissediyor. hele bir de bir kuruş para harcanmamış ve bir tane normalin üstünde kart bulunmayan b takımınızla bunlardan birinin iki yıllık full 99'lu takımına 4-2 koyunca yaşanılan tatmin duygusu tarif edilemez.

gönül isterdi ki futbolu bilen rakipler daha çok olsun güzel maçlar oynayalım yenilsek de helal olsun diyelim fakat şimdiye kadar bir elin parmaklarını geçmez bunlar. e bu kadar noob friendly bir oyunda da normal. weekend league kupasında iki tur geçiyorum üçüncü turda full 99 takım geliyor adam yememiş içmemiş kart almış. uzaktan plase yap, 1'e 7 pozisyonda hiçbir şey düşünmeden gerizekalı gibi tek başına kanada koş gerisini orada düşün. anasının amı.

sonuçta bu momentum ve bu kartlar olmasa bu noobların çoğu bu oyunu oynamayacak. bir şekilde noobları da oyunda tutmaları lazım. düşünsene adam iki yıldır oynuyor, ben üç haftadır offline bir haftadır online fut oynuyorum cep telefonunun internetinden; ikimiz de yedinci ligdeyiz. ne kadar kötü olduğunu ve neden parayı bastırıp full 99 takım kurduğunu oradan hesap et. bu adamın yaşadıklarını bu kadar ezik olmayan biri yaşasa controller'ı titreşime alıp götüne sokar.

momentum olayı da öyle. maçlarlar heyecanlı olsun diye sikik sikik senaryolar var, hissetmemek için gerizekalı olmak lazım. aah ah nerde winning eleven 4'ler iyi olanın kötü olana her aldığı topla golü itelediği, 8-0, 11-0, 14-0 biten maçlar. gerçekçi yapamayınca böyle uyduruk icatlarla gerçekçilik algısı yaratmaya çalışmışlar. olmamış ama bir şekilde kabullenilebiliyor.

benim asıl kabullenemediğim oyundaki hakemlerin "ceza sahası içi ve çevresinde defans oyuncularının sert oynama hakkı vardır, faullere göz yumulur" ve "ortalaması yüksek oyuncular büyük ihtimalle faul yapmamıştır, çalınmaz" düsturlarıyla maç yönetmesi. cpu ile oynarken pozisyon geçmiyor ki durudup tekrar izlemeyeyim, gözüne yumruk yiyen, sakatlanıp oyundan çıkan, topla alakasız tekmeler yiyen adamlarım yerlerde sürünürken ben omuz omuzada topu saklamaya basınca faul çalan hakemleri bu işe alet etmemelilerdi. rakiple oynarken izleyip gerçeği ayan beyan görerek de tatmin olamayalım diye instant replay yok zaten. buradaki challenge sana faul yapılınca eyvallah deyip sakin sakin defansını yapmaya ve kendi oyununu oynamaya devam etmek.

bundan sonra pro clubs'tan başka bir şey oynamam. drop-ins de iyi takım gelince baya zevkli oluyor nadiren. virtual pro gaming'den ilan verecektim burada buldum kendimi. hem onda haxball tadında iki üç maç yapıp çıkmak kolay, sinirlenecek bir şey yok. öbür türlüsü çok vakit alıyor. çünkü ea'in bizim gibi kafası çalışıp kart satın almadan futbol oynamaya çalışanlara cevabı bu. "öyle sırf daha iyi oynamak yetmez, kolay kolay yükselemezsin, madem kart almıyorsun sana sürprizler hazırladım" demesidir. ben de bunları yaşadıkça takımı ultra defansif yapıp topun arkasına geçerek ayama geldi mi boşluk bulana kadar 35 dakika top çevirerek büyük oyunu bozuyorum. çıldırın orospu çocukları.

bugün itibariyle bıraktım gerçi bir saat oyun oynayayım diye giriyorum sinir stres sahibi olup çıkamıyorum da. iş güç sahibi insana göre değil, daha relaxed oyunlar vakti artık. gireyim de uncharted 4 a thief's end'de maymun gibi sağa sola zıplamaya devam edeyim.
  • hakkında adam akıllı sakin yorum yapmak istediğim oyun. fut modu için önceki entrylerden birinde, kartlsrı biriktiren ve para basarak full 99 kadro kuranları ve buna güvenerek oyunda tek bir taktikle oynayanları eleştiren bir arkadaşa, devamlı al sat yaparak bir şekilde kendi ideal ve kuvvetli kadrosunu kuran yazarlar hönkürmüşler. sanırım mevzuyu anlayamamışlar. benim de 2 aydır oynamayı bıraktığım mod fut. kendimce güzel bir kadrom var. tabi ki karışık yerli brezilya karması ve epl. salaha çıkan sarı if kartlı bir rakiple oynadığım maçta crza sahası dışından her plase gol olunca gülerek sakince çıktım oyundan. belli bir seviyeden sonra o kadrolarla başa çıkmak (aynı seviye kadronuz yoksa) mümkün değil. seasonsda zaten div 1 takılıp keyif alıyorum. arada futa geri dönüyorum ki maç hızı oyundaki ai'nin müdahalesini görüp tekrar bırakıyorum. ha seneye daha erken alıp sadece al sat ile daha kuvvetli kadro kurar mıyım? evet götümde kaşıntı var rahatım batıyor kesin yapacağım. neyse en başa dönersem, kendi güzel uğraşı ile iyi kadrolar kuran arkadaşlara laf eden yok zaten adam çatır çatır uğraşmış yapmış. ama mal kaleciler ve hakemlere ayrı bir parantez açmanın elzem olduğu oyundur.