şükela:  tümü | bugün
1104 entry daha
  • bir futbol oyunu. hatta bir bilgisayar oyunu. fifa 94'ten beri oynayan ben hiç ultimate olayını denemedim, o konuda yorum yapamam. ammmaaa öbür bütün modları ile ilgili yorum yaparım arkadaşlar ve yapacağım. bu oyunu manuel oynayın. lamı cimi yok, manuel. bu oyun eğer belirli kriterlere göre oynarsanız, gayet de güzel, öyle saç baş yolduracak, çok kötü denebilecek bir oyun değildir. orion isimli kişi her sene forum gibi slider ayarları yayınlar. slider ayarlarından korkmayın, oyununuzu ayarlayın,yardım alın, kendi istediğiniz gibi oynayın.

ha eksiklikleri var mı,var tabi. ama oyun hızı slow, devreler 8 dakika veya üstü, full manuel deneyin. valla güzel olacak. defansın genişliğini, defans oyuncularının ne kadar açılacağını, ne kadar ileriye koşu yapılacağını siz belirleyin. inanın karşınıza başka bir oyun çıkacak. maç içersinde uzun top taktiğinin bir anda oyunun gidişatını değiştirdiğine bile çok şahit oldum. övünmek gibi olmasın ama danimarka'dan bile bana saygı duyan, benim saygı duyduğum pro club arkadaşlarım var. biraz emek vermek lazım.
  • bu oyunu manuel oynayanlar futbol zekası set hücumda rakibi açmaya yetmediğinden başka bir challenge arayan ve bunu yapabilenlere "pinball oyna daha iyi" diye bok atmaya çalışarak komik duruma düşenlerdir. atak yapmaktan anladıkları da içerde kimse olmasa bile yarrak varmış gibi kanada koşmaktır. arka arkaya üç güzel pas yapma şansı yoktur çünkü. halbuki gerçek futbolda bu var; demek ki gerçeğe daha yakın, daha simulasyon değil manuel oynamak. ümit özatvarı futbolcularla oynamak sadece.

futbol oyununda amaç mekanik zorlukları aşmak değildir; kişinin futbol zekasını sahaya yansıtmasıdır. dolayısla pasın basılan yöne en yakın takım arkadaşına gitmesini sağlamak, vurulan şutların kornere gitmemesini sağlamak da oyucunun değil oyunun görevidir. oyuncunun görevi ise doğru kararları vererek rakibini futbol bilgisiyle dövmeye çalışmaktır. "kim daha iyi 360 derece pas atıyor" oyunu futbol oyunu değil, başka bir şeydir.

edit: ayrıca fut modunda slider'lar yok. sakat gibi mersin idman yurdu tadında ters kanada dümdüz uzun pası isabetli atmaktan aciz oyuncularla debelenmekten zevk alıyorsanız bile bu şekilde manuel oynamayan biri elinize verir kulaklarınız oynar.
67 entry daha