• artık rakibe ihtiyacı olduğunu düşündüğüm futbol oyunu. piyasada tek başınayken, rekabet yokken bu adamlar ultimate teamden bu kadar para kaldırıyorken oyun motorunu vs geliştirmezler.
  • bir futbol oyunu. hatta bir bilgisayar oyunu. fifa 94'ten beri oynayan ben hiç ultimate olayını denemedim, o konuda yorum yapamam. ammmaaa öbür bütün modları ile ilgili yorum yaparım arkadaşlar ve yapacağım. bu oyunu manuel oynayın. lamı cimi yok, manuel. bu oyun eğer belirli kriterlere göre oynarsanız, gayet de güzel, öyle saç baş yolduracak, çok kötü denebilecek bir oyun değildir. orion isimli kişi her sene forum gibi slider ayarları yayınlar. slider ayarlarından korkmayın, oyununuzu ayarlayın,yardım alın, kendi istediğiniz gibi oynayın.

ha eksiklikleri var mı,var tabi. ama oyun hızı slow, devreler 8 dakika veya üstü, full manuel deneyin. valla güzel olacak. defansın genişliğini, defans oyuncularının ne kadar açılacağını, ne kadar ileriye koşu yapılacağını siz belirleyin. inanın karşınıza başka bir oyun çıkacak. maç içersinde uzun top taktiğinin bir anda oyunun gidişatını değiştirdiğine bile çok şahit oldum. övünmek gibi olmasın ama danimarka'dan bile bana saygı duyan, benim saygı duyduğum pro club arkadaşlarım var. biraz emek vermek lazım.
  • tatil su bu derken sogumustum. yeni oyun cikana kadar da ultimate team kasasim hic kalmamisti. dunya kupasi guncellemesini bile az once cektim oyle soyliyeyim. seasons falan oynar kafami dagitirim diye basladim. oyun cok degismis ve basima bir is gelmiycekse guzellesmis. low driven yuzdeleri ciddi anlamda dusmus. dandik adamlarla oynuyorum diye olabilir ama oyun sene basinda hic update almadanki haline donmus gibi geldi ve asiri sevdim. pezevenk ea bence yeni oyunu satabilmek icin bilerek yapiyor bunu. yeni oyunun demosu da sahane olacak. sonrasinda oyun cikip ilk update’i alinca yine langirt oynamaya, o sene ne abuse ediliyorsa ona abanmaya basliycaz.
  • bugun bu oyunu oynamayi denemis bulundum. olm ne kadar zormus lan. nasi oynayabiliyosunuz ayni anda o kadar tuslara nasil basabiliyosunuz. cokta kolay gorunuyor halbuki. konsol oyunlarina da aşinayim aslinda bir cok oyun oynamisligim var. ama bu beyin ameliyati gibi geldi beyler. tolga abi basiyorum basiyorum hugo gitmiyor tadinda oynadim resmen*. bi de niye o kadar heycanlaniyosunuz oyle alt tarafi bi topun pesinde 22 adam **
  • 4 hafta önce başladığım ve dün bıraktığım oyun. fifa tarihinin en sikindirik oyunu olabilir. bir de sadece bende mi var bilmiyorum ama manager ve yolculuk modunda kayıt sorunu yaşıyorum. oyunu kaydedip çıkıyorum sonr girdiğimde kaydedilmemis halde buluyorum. yani 2-3 saatimi boşa harcamışım. çözümü bilen varsa yeşillendirirse minnettar olurum.
  • oyunun maçları yönettiğine ve ne yaparsa yapsın bir tarafın dezavantajlı olmasına bir örnek vermek istiyorum.

bu hafta weekend leaguede rakibimin penaltılarının birinde kaleciyi hiç kontrol etmedim diğerinde de ters köşeye yönlendirmeme rağmen kaleci rakibin attığı köşeyi doğru seçerek penaltıları kurtardı.

kendi kendine bu kadar bariz işler yapan oyunun pasların saçma yerlere gitmesini, şutların dağlara taşlara gitmesini çok rahat yapabilir diye düşünüyorum.
  • oyun güzel güzel olmasına ama ea her zaman olduğu gibi para sıçmak için oyunun içine sıçmaktan geri kalmıyor.

tamam hadi momentum falan kabullendik az çok,onunla yaşamayı öğrendik ama bu kart olayının artık boku çıktı. kerizlere parayla içerik satacağım diye bu kadar da oyun zevkinin içine sıçılmaz ama. aguero, ronaldo, ne bileyim messi zaten başlı başına hayvan oyuncular. bir de bunların yok haftanın takımı, yok bilmem nenin takımı diye upgrade edilmiş kartlarını yapmışlar. bildiğin hile amk.

fifada küçükken yapardık biz bunları. tüm özellikleri 99 yap zombi gibi dolaşsın ortalıkta adamlar.bu kartlar da bu hilelerin artık yeni nesili olsa gerek. adam bi de bruyne almış 40 metreden yüzde 90 şut yüzdesiyle oynuyor, sanki serbest atış atıyor pezevenk.

yahu kardeşim bu oyuncular halihazırda zaten yeterince dengeleri zorlayan, oyuncuyu yoran, alan oyuncuya hile yapıyormuş hissi veren oyuncular. bu kartlarla artık durumun boku çıkıyor. aynı anda dünyanın en hızlı, en fizikli, en defansif ve en golcü oyuncusu olan 11 tane adamla savaş veriyorum her maç resmen.

millet sbc yapmaktan oyunu unutmuş zaten. oyunu bilen yok, varsa yoksa oyuncu kasayım bir şekilde kazanırım iyi kötü 10 maçtan 5-6 sını kafasına girmiş insanlar. sığır gibi kontrayla agueronun önüne atayım da koşayım demeyen adama rastlayınca adamı kutlamak için 5 tane yiyesim geliyor.

tamam anlıyorum para kazanmanız gerekiyor da kardeşim bir işin de bokunu çıkarmayın yahu? bir moddan para basıyorsunuz diye bu kadar da oyun dinamiklerinin içine sıçılmaz ki?

bunu yapacaksanız da belli bir dengeyle yaparsınız, zamanla kazanılabilen bir şey olur. tutup da 5. 6. ligde ronaldo, messi, ronaldinho, ferdinand, şımaykıl aguero, viera falan rengarenk bir kadrodan oluşan insanlarla oynamak zorunda kalmayız.

bu kadrolarda 4. 5. ligde oynayan sığırın da kafasını sikeyim o ayrı. amına koduğumun malı oyun görevlerini yapmaktan oyunu oynamayı unutmuş sene bitti 2019 geldi hala alt liglerde full kadro maç yapıyor. mal mıdır nedir? fifa oynuyorum diye tüm sene kart oyunu oynamış haberi yok malın.

kısacası bir kere de beni şaşırt be ea? bir kere de bi oyununu açtığımda türüm türüm dolar kokularını duymayayım artık.
  • buradaki gizli oyuncu psv den lozano
  • su takim olayinin sadece parayla yapildigini zannedenler genelleyip kufur falan edince bize de dokunuyor ucu ve uzuluyoruz ister istemez. dogrudur, agirlikli olarak oyuna konsoldan bile cok para harcayan oyuncu cok fazla. ama genellemeyin lan. her yenilen mesaj atiyor “hahhaa change your club name to mom’s credit card”. lan oglum biz oyun ciktigindan beri oynuyoruz ve son iki ay haric duzenli al sat yaptik. zaten oyundan gelen haftalik odullerle falan anasini aglattik olayin. messi’nin base karti zayif halkam oyle soyliyeyim. tabi 3 ay once benim takimim standartlarin cok uzerindeydi ama world cup modunun piyasayi sikertmesiyle birlikte artik sadece en ust liglerde degil daha asagilarda da 90+ ratingli takimlar gormek mevcut. dolayisiyla bunlara takilmayin. fut zaman veya para harcamayacak oyuncuya gore bir mod degil. seasons, pro clubs falan deneyin basiniz agrimasin
  • aşırı şişen ratingler her fifa sonu fut’ta olan birşey. aslında çözümü sağlamak için genel olarak overall düşüklüğüne gidilse çok daha rahatlayacaklar. tepki çekiceklerdir ama alışıldıktan sonra +99 havuzuna yakalanmayacaklar. bu sene salah ve mbappe’ye nasıl if kart çıkartırız diye madara oldu ea sports.

bu aralar içeriden girmekten çok kanatları kullanmaya başladım. özellikle seri paslardan sonra çizgiye kaçan adam pası alabilirse “r1-x” ile öldürücü paslar veriliyor. böylece ortadan denediğim ataklarda aşırı güçlü libero ve stoperlerden bir nevi kaçmış oluyorum. zaten öyle birşey ki “99def 99 psy” in-game normal birşey olmuş defansta. l2 ile topu saklamanız fayda etmiyor yani. o yüzden kanatlara açıldım ve daha başarılı gidiyorum.

driven shootlar umarım fifa 19’da güçsüzleşir. şu merete o kadar alıştım ki, normal şut çok az çeker oldum. çünkü overpowered resmen. zaten “saves with feet” traiti olan az kaleci varken yerden gelen toplar genelde gol oluyor. tüm fut fahrmann ile oynadım resmen ve yeterli geldi. bu saçmalığın bitmesi lazım.
hesabın var mı? giriş yap