şükela:  tümü | bugün
1045 entry daha
  • an itibariyle serverları hakkın rahmetine kavuşmuştur.

not: ultimate team için geçerlidir.
  • oyunu yeni aldım online sezon da baş yapıyorum ama alışamadım tam galibe herkes yeniyor beni. ne yapmak gerekiyor taktik anlamında öneriniz var mıdır? oyun sırasında ultra attak falan yapıyor musunuz ya da sol d-pad tuşlarından bir kaç ayar çekiyor musunuz?
  • son güncelleme ile notlarda belirtilmeyen bir çok değişiklik yapılmış.

ara paslar kolaylaşmış, ara pas attığınız koşuyu yapan futbolcu 7 kişi arasında bile olsa o topu alıyor.
    pas isabetli arttırılmış, paslar çok daha isabetli, pas attığınız kişinin first touch'ı kusursuza yakın,

en önemlisi de dribling yaparken top ayağınıza yapışmaya başlamış. adam alıyor, dönüyor, duruyor, drag beck yapıyor, sağa ve sola dönüyor vb.

bir şeyi da kararında yapın ya.

not: oyun çıktığı günden beri devam eden buglara dokunmayı düşünüyorlar sanırım. örneğin amc oynayan kişideki maç içi rating bug'ı.
  • bu sene hevesimin erken kırıldığı oyundur. hevesimin kırılma sebebi, ea'in, bizi sadece fifa oynayacak insanlar sanması ya da buna mecbur bırakmaya çalışmasıdır.

öncelikle division rivals bence iyi bir geçiş olmuş, sezonlarda 10 maç yapıyor ve sonunda hiçbir halt kazanmıyorduk neredeyse. o yüzden bu kararı takdir ettim; ama, geçen sene squad battles'ta da sevmediğim, klasman barajının sürekli artması ve herhangi bir sebepten ötürü o hafta başka maç yapamazsak, bulunduğumuz klasmanın altındaki ödüllere tamah etme zorunluluğu açıkçası kabak tadı vermeye başladı.

ea bizden aldığı kadar da vermiyor maalesef. 2000 puanı biriktirmek için yıl geçmesi, paketlerin çoğu zaman saçma salak şeyler vermesi falan filan. squad battles ya da paralel şekilde kariyer modu da çok sıkıcı, çünkü legendary'den aşağısı keyif vermiyor. legendary ve yukarısındaki zorlukta ise ne kadar az şey yaparsanız o kadar başarılı oluyorsunuz. adamlarınızı ağır ağır yürütüp, çalıma çok girmeden paslaşarak, ceza sahasının hemen dışından plase + timed finishing sayesinde 5-6 gol atabiliyorsunuz. fakat, keyif alacağım bir futbol oynayayım derseniz, bu sefer insan üstü seviyede refleksler ve paslarla sizi delik deşik eden bir yapay zekayla karşılaşıyorsunuz.

yine de bir kişiye karşı oynaması, bence geçen seneye göre daha keyifli bir oyun olmuş. harcanan zamana değecek bir kazanç sunsaydı oyun, hevesim bu kadar çabuk kırılmazdı. izlediğim neredeyse tüm youtube kanallarında da, fifa points hanelerini hiç boş görmüyorum. belki de para yatırmak ve sbc'lere yüklenmek bu oyunun zevk metası haline gelmiştir.
  • sanırım son güncelleme ile kornerden gol atmayı iptal etmişler. güncellemeden önce çat çut gol atıp yiyodum kornerden. güncelleme sonrası onlarca maç yaptım, kornerden ne gol attım ne de yedim.

şu an serverlar bitik vaziyette. maç oynatmaya izin vermiyor. squad battlesda elite 1'e geçiyodum tam ama maalesef maç yapamıyorum.

youtube'da izliyorum adamlara iconlar, mbappeler, ronaldolar, messiler çıkıyor. bana gelen en yüksek boateng ve fekir'in özel kartı. ikisi de satılamaz ayrıca.

bu sene ilk kez fut oynuyorum. acayip zevk alıyorum işin aslı. squad building'i beceremiyorum. chemistry olayı nefret ettirdi.