şükela:  tümü | bugün
522 entry daha
  • fenerbahçe ve beşiktaş'ın 3. formaları oyunda yer alırken maalesef galatasaray'ın yalnızca 2 forması yer almaktadır. umarım tam sürümde eklerler ama sanmıyorum.
  • (bkz: #81524419)
  • efendim web app ten loyalty istemeyen başlangıç ve gelişmiş sbclerin hepsini yaptım. bu sene iyi oyuncular düşürürüm diyordum. bütün paketlerden mega ve rare mega paket dahil çıkan en iyi oyuncum 83lük goretzkaydı. onu da 20k ya satıp diğer sbcleri yapabildim. şu an as kadromda premier ligten 3-4 oyuncu var. 30k civarında da param. bilgisayardan sniping ve bidding yapmak çok zor. çok uğraştırıyor. birkaç oyuncudan sniping ile 10k falan kar ettim ama dediğim gibi çok zor. bu sene hemen takım kurmaktan ziyade etkinliklere coins biriktirip paket açmak istiyorum. transfer market konusunda iyi olan farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa bildiklerimi paylaşmaya ve onlardan da birşeyler öğrenmeye hazırım.
  • fark yok diyen bok yesin afedersiniz.

top fiziği müthiş olmuş ilk defa pes serilerine bu kadar yaklasmis. yıllardır şu top fiziği yüzünden istemeye istemeye odun gibi adamlarla pes oynuyordum. açın bakın fıfa 18i oynadığınız şey bildiğiniz balon. ölümüne abandiginiz top 2 metreden rakibin ayağına çarpıp normalde tribüne gitmesi gerekirken rakibin önüne düşüyordu. adam resmen emiyordu topu. yillarca çözemediler bu sorunu. ilk kez bu sefer kabul edilebilir seviyeye gelmiş.

bir diğer sorun olan oyuncu/saha oranı sorununu da iyilestirmisler. eski fıfa serilerinde saha oyunculara küçük geliyordu. daha doğrusu pes bu oranı gerçekçilikten uzaklaşma pahasına biraz daha geniş tutarak size oyun zevki veriyordu. bu sayede top ayaginizdayken size daha fazla düşünme payı daha fazla depar imkanı oyunculara daha fazla boş alana kaçma imkanı veriyordu. fıfa da bu durum tam tersiydi, oyuncular orta sahada sıkışıyor ve kör dövüşüne dönüyordu oyun, top ayaginiza geldiğinde üstünüzde 3 kişi oluyor o ona çarpıyor o ona çarpıyordu. neticede boş alana kaçmak için illa ki topu kanatlara atmak zorunda kaliyordunuz ve oyun orta kafa gol rutinine bağlıyordu.

ben beğendim acikcasi.
  • oyunla ilgili merak ettiğim tek şey var: hala defans oyuncuları fiziksel konularda şişirilmiş mi ?
    mesela varane arkadan gelip robbeni yakalayabiliyor mu ? mesela messi aniden yön değiştirdiğinde casemiro ondan daha çabuk dönüp topu alabiliyor mu ?

yıllardır en sinir olduğum olay bu. muhtemelen pes gibi olmasın çok gol olmasın diye yaptıkları bir şey ama beni delirtiyor. hala böyleyse bu oyunda sinir krizleri geçirtecek.
  • 2010 yılından beri fifa serisini konsol platformlarında oynayan biri olarak oyunda değişiklik var yada yok tartışmasını inanılmaz saçma buluyorum, çünkü bu tartışmayı demo üzerinden yapıyorlar, yahu bu yavsak ea sports hangi yıl demo’da sunduğunu gerçek oyunda bize verdi? her sene demo muhteşemdir, bu bir taktiktir, ama ana oyun çıkınca demo ile alakası olmadığını görüp yine göt olacağız, bu bir klasiktir, o yuzden demo uzerinden analiz kasanlara popomla gülüyorum oturduğum yerden.
  • 1998 den beri fifa oynuyorum,

galiba bir cumle etme hakkim var,

konu fifa ise asla cikan demolara itibar etmeyiniz.

gercek oyunla alakasi olmayan satis stratejisi gibi.

tam benzetme degil ama film fragmani gibi, kisacik video da komedi ise vay ne gulecegiz diyorsun. sonra hayal kirikligi.
  • fazla oynayamadım ama şu haliyle oyun hızını oldukça beğendim. ufak değişiklikler bile, oynanışı fifa 18'in bir adım ötesine götürmüş. taktik kısmındaki gelişmeler ise epey sevindirdi. tüm bunlara rağmen bir tereddüt ettiğim, bir de gıcık olduğum nokta var. sözlükteki ea game changer tayfa kızacak belki ama söylemem gerekiyor.

birincisi, birkaç ay içerisinde gelecek güncellemelerle oynanışın ne şekilde değişeceğini kestirmek zor. çoğu insan yazmış zaten, demo ile tam sürüm arasında bile dağlar kadar farklar gördüğümüz oldu. onu da geçtim, ekim ve ocak ayındaki oynanış bile farklı oluyor. oyunu beceremeyen paralı bebelerin etkisini yine görecek miyiz? (cevabı belli ama dur bakalım)

ikincisi, benim gibi kariyer modu hastasına hiçbir yenilik sunmamışlar. fifa 18 neyse, bu da o. "gerizekalı mısın lan fark var işte!" ya da "bu oyun online oynanır. alayına espor ulan" diyenin kalbini kırarım. topluluktan gelen önerileri ve geri bildirimleri dinlerken, topluluğun fut'a para vermeyen kesimini sallamamışlar. sanırım bu gidişle, fifa 20'de lanse edecekleri büyük yeniliklerden biri "daha iyi bir oyun tecrübesi için kariyer modunu kaldırıyoruz" olacak.
  • hala demosunda takılıyorsanız benim gibi, half length editor uygulamasını indirip süreyi dilediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

pc için konuşuyorum;

* önce uygulamayı indirin. ardından oyunun kurulu olduğu dizine (origin games klasörü içindeki) atın.

* oyunu başlatın.

* uygulamayı başlatın.

* klavyedeki "+" veya "-" tuşlarına basın isteğinize göre. "+" ya her tıklayışınızda bip sesi eşliğinde süre 1 dakika artacak, "-" de ise 1 dakika azalacak.

çalıştığından emin olmak için ise 1) bip sesini duymanız 2) maça başlamadan önceki süre göstergesini izlemeniz yeterli. varsayılanda 4 dakika olan süre, eğer 1 kez "+"ya basıp bip sesini duyduysanız örneğin, maça başlamadan gördüğünüz ekranda 5 dakika gözükecektir.
  • ps4 platformunda ultimate team modunda aşağıdaki kadroyu kurduğum oyun. points harcamadım. çoğunlukla ticaret yaparak ve tabii ki sbclerle hallettik sayılır başlangıç kadrosunu. coutinho packten çıktığı için ilk haftalarda satmayı düşünmüyorum. maç başladığında santrafora belotti'yi çekerek 4-2-3-1 formasyonunda takılacağız.

https://www.easports.com/…id=ozl0h4cmnobhn:ffa19ps4
4 entry daha