• daha önceden seri sekilde kazanma ve kaybetme konusunda problemleri söylemistik.
    seri sekilde kaybettiginiz zaman oyundan cikin , modeminizi kapatip acin, tekrar girin.

ise yariyor..
    (div1 -> div 4 -> tekrar div1 )
  • bugün seasons 1 şampiyonluk maçımda 3-2 önde olduğum maça sırf arap bala göte gol atar diye 2 dakika uzayan maçı 90+7'de bitiren oyun (linkini aşağıya bıraktım). atamadı şampiyon oldum hedefim de kalmadı zaten o yüzden çok sinirlenmedim. ama 1. klasman ilk maçımda fb ile manuya karşı 2 dakika uzayan ve 0-0 devam eden karşılaşmada 90+5 te kornerden gol yemişliğim de vardır. sadece güzel şike deyip tebessüm ettim.

seasons olayı bittiği için pro club deneyeceğim bakalım. hazır takımı olanlar varsa mdo veya stoper olarak oynayabilirim.

link: https://eksiup.com/p/q73243073so9
  • oynamak nasip olmadi daha ya. ama fenerle nasil olur bilemiyorum. cok boyle oyuna yonelik bi kadromuz yok gibi. oynarsam edit gelir. ilk editim olabilir ha heyecan bastı bak.
  • oyunu almayı düşünmekteyim ps 4 için fakat alınıp alınmayacağı konusunda kafamda soru işaretleri bulunduran oyundur.

genel olarak fut için almak istiyorum. oynayan arkadaşlar oyun hakkında yeşillendirirse sevinirim.
  • son güncelleme ile kariyer modunun içine edilen oyun. güncellemeden önce seçkin zorluk gayet iyiydi güzel bir zorluğu vardı ama ea sports bunu arttırmak istemiş. seçkinin bile kolay geldiği oyuncular olabilir tamam ama diğer zorluk seviyelerine neden dokunmuyorsun. onları da bir tık arttırsana.
    şu an en zorda rakipten fark yerken en zorun bir altında ise ben her maç fark atıyorum. oyunda rekabet diye bir şey kalmadı bu nasıl bir uçurumdur anlamadım.
  • fut20'de iki gün once aldığım harry kane'i transfer listesine koydurmayan oyun. başka adamlar satilabiliyor. ne yaptık adamla ömür boyu sozlesme mi imzaladık ?*
  • 8-10 gündür oynayan biri olarak atak ve defans mekaniklerini hala tam anlayamadığım oyun.

misal rakip önde basıyor, eyvallah ben o presten kendimi kurtarıyorum ve hızlı pasla topu ileri oyuncularma aktarıyorum. ama o da ne, biraz evvel ceza sahamın önünde 8 kişi bana pres yapan takım; 1 saniye içinde defansa dönmüş ve tamamen yerleşmiş. tek bir boşluk bile yok defansta. anlamak mümkün değil. ne ara döndünüz tüm takım defansa be kardeşim?
  • ciddi sıkıntıları olan futbol oyunudur. ea bunu bilerek mi yapıyor yoksa yıl olmuş 2020 hala oyun dinamiklerini oturtamadılar mı bilemiyorum. 3-4 haftadır online seasons oynamaktayım. fut'a kesinlikle bulaşmıyorum. fut'un dinamikleri ayrı bir saçmalık zaten. div 4'te bulunduğum şu günlerde oyun iyice sinirleri bozar hale gelmiştir. basit birkaç örnek verecek olursak:

* kesinlikle baskılı oynadığınız maçı kaybediyorsunuz.
    * rakip 10 kişi kalmış ise sanki 10 kişi kalan siz oluyorsunuz.
    * deplasmanda iseniz takımınız saçmalıyor, oyuncular koşmuyor, pasların hızı kesinlikle değişiyor.
    * seken toplar adamınızın bir adım önünde dahi olsa hamle yapıp almıyor.
    * sizin kontrolünüzde olmayan defans oyuncuları saçma sapan pozisyon alıyor.
    * siz kontra yerken orta saha ve cdm oyuncularınız aval aval geziniyor.
    * rakibin pas atacağı yeri adınız gibi biliyorsunuz ama toplar adamların içinden geçiyor.
    * kaleciler çok rahat asist yapabiliyor. tek degaj ile rakip kaleciyle karşı karşıya kalabiliyor. (çok sık oluyor bu durum)
    * ceza sahası içinde seken topların %80'i rakibin önünde kalıyor.
    * 10m yüksekten gelen topu kaleciler yatarak almaya çalışabiliyor.
    * kaleciler topların çoğunu tokatlıyor ya da yumrukluyor.

diye bu maddeler uzar gider. bu maddeler belki gerçek futbolda arasıra yaşanır ama her maç ayrı bir saçmalık görmek, pas oyununu seven, sakin sakin defans yapan beni bile çileden çıkartmaya başladı artık. sanırım suser'lerin daha önce de dediği gibi bu oyundan uzaklaşmak lazım. stres atmak amacıyla 3-5 maç için açtığın oyundan stres küpü olarak çıkıyorsun. oyun dediğimiz şey bu olmamalı.

not: yazar burda ps4 platformunu referans almıştır.

hızlı edit: sergio agüero diye bir şebek var paris sirki'nde böylesini bulamazsın. bu kadar rahat ve arka arkaya skill move yapılamamalı kesinlikle. benzer bir durumu dün yaşadım. 2-1 geride olduğum maçta adam 5 dakika boyunca kendi sahasında sadio mane ile dans etti. adamı ne yakalayabiliyorsun, yakalasanda yaptığı hareketlerden top alabiliyorsun. adamın stamina'sı bitti ama hareketlerinde en ufak bir değişiklik olmadı.
  • her yıl çıktığında günlerce haftalarca zaman geçirirken bu sene oyunun içine etmeleri sebebiyle 1.5 aydır oynamıyorum nerdeyse geçen girdim ultimate de maç yaptım kolu kırmadan usulca kapattım oyunu. para tuzağı ve saçmalıklarla dolu ir oyun oldu 20
  • 2020 yılı itibariyle kurtulduğum bağımlılık yapıcı madde. bir daha da bulaşmayı düşünmüyorum. pes lite versiyonu yeterli.
hesabın var mı? giriş yap