• bir ay önce ilk çıktığında kariyer modu bozuktu. kimse ideal kadrosuyla oynamıyor; liverpool küme düşerken bournemouth şampiyon oluyordu. ea sports mail ve tweet yağmuruna tutularak bu durum geliştiriciler tarafından sözde düzeltildi.

şimdi de büyükler god mode açmış gibi oynuyor sayın ea sports! elinizin ayarını sikeyim yani. bir bakıyorum psg 38de 38 yapıyor, bayern 34te 34le lig tamamlıyor. vur dedik öldürdünüz, şunun ayarını bir tutturun artık kasım ayı bitti daha sistem oturmadı.
  • öncelikle bu oyunu ilk çıktığı yıllardan beridir "orjinal" oynuyorum. tüm online modlarını gözüm kapalı bilirim.

iddia ediyorum fifa 20 (fut) dünyanın gelmiş geçmiş en büyük pay to win oyunudur. kurgulanırken "%10 futbol zevki" düşünülmüşse bütün gamerlar beni siksin.

saçma sapan adamlara 90+ hız, 90+ dribbling vere vere güzelim modun dengesini siktiler. oyunun en hızlı, en yüksek skill'li defanslarına sahibim yine aynı bok oluyor. epl kadrosu kuran kan kusturuyor.

hayatımda ilk defa seneye fifa almamayı düşünüyorum.

not : sakın bana "defans yapmayı bilmiyorsun" diye mesaj atmayın, kalbinizi kırarım. siz daha "yarım saat açtırırken" biz evde tactical defending'i test ediyorduk.
  • tekkz ps oyuncusu olarak xbox şampiyonunu tokatlıyor şu an. adam daha top görmedi. possesion 80e 20. adam ağlayıp çıkmak üzere. haha

https://www.twitch.tv/easportsfifa

ek: bu oyunun ne kadar siktiriboktan bir oyun olduğunu pro maçları izleyerek daha net anlayabilirsiniz. o kadar monoton. o kadar sıkıcı ki. fifa hiç bu kadar sıkıcı olmamıştı. çünkü defans bozuk. ai bozuk. bir oyuncuyu seçip birine basmaya korkuyorsun oyun bilerek sana arkada açık veriyor. sırf sinir bozmak için. rezalet.
  • fut’ta tüm icon swap sezon 1 görevlerini yapıp 12’si ile forvet sıkıntım olduğu için düşüne düşüne crespo’yu aldım. bekleyip başkasını, en azından rivaldo falan almayı istiyordum açıkçası.

neyse... ben crespo’yu aldım. daha iki gün geçmedi 86’lık vardy’yi artık hata mıdır nedir, sadece 20k’ya alabileceğin bir sbc ile verdiler. ben sadece 2 adam alarak onu tamamladım. dedim ben bunun ikisini aynı anda kullanayım.

derken vardy’yi aldığımın ertesi günüde paketten agüero çıktı iyi mi...

ulan 3 gün daha bekleseymişim keşke yaa... işin kötüsü ben bunların 3’ünü de aynı anda kullanayım diye taktiğim içine sıçtım. ona mı yanayım, tüm 12 swap oyuncusunu çoktan kullandım onların gittiğine mi yanayım...

olan oldu. bu arada cep telefonundan değilde pc’de ve konsolda paket açmanızı tavsiye ederim. iki kere pogba çıktı. biri konsolda biri pc’de. cepten açtığım paketlerden yüksek kimse çıkmadı. bende vazgeçtim sadece bu ikisinde paket açıyorum.
  • kart açma 2020 oyunu. zaten internetten de baktığınızda çıkan videoların yüzde doksanı kart açma üzerine.
  • ps4 platforumunda oyun içinde sürekli "fifa ultimate team sunucularıyla iletişim kurulurken bir hata oluştu" hatası aldığım oyun.

çözümüni bilenlerden destek rica ediyorum.
  • iyice pay to win oyunu oldu. haftasonu liginde 20 win üzeri çıkarsanız karşınıza ikon 11li takımlar geliyor. roberto firmino ile tutmaya çalışıyorsunuz siz de işte
  • bu ea ne kadar kıçını yırtarsa yırtsın, tam anlamıyla herkesi tatmin edecek bir fifa oyununu piyasaya süremeyecek. bu çok net. casual takılan oyuncuları pek iplemiyorlar zaten. fifa serilerinin bir ortalamayı tutturduğunu pek görmedim. ne oyuncuların götünden akan teri bile gösterecek kadar iyi bir simülasyon yapıldı, ne de romantik futbolseverlere hitap edecek derecede anlamlı bir oyun sürüldü. hep bu ikisinin arasında kalındı. ekonomik sebepleri olması gayet normal, ama şahsen ikisinden birinin tercih edilmesi gerektiğini düşünüyorum. şimdiki hâliyle bir şeyler eksikmiş gibi duruyor. fifa 15'ten beri benzer sekilde fifa oyunları görüyoruz. her sene beklentilerin altında kalıyorlar. bahaneleri de ps4'un onlara yetmemesi, yeni nesil oyun konsollarına geçmeleri gerektiği oluyor. ps5'e geçince fifa'da abarttıkları kadar bir değişiklik olmayacak. casual oyuncuları sallamamaya devam edip hayatını oyuna adayan, sürekli para basan tiplere hitap etmeye devam edecekler. oyun her sene garipleştiriliyor, frikik filan attırmıyorlar. scriptlerle, momentumlarla oyun zevki baltalınıyor. oyun ileri gidecekken geri gidiyor resmen. fifa 15 daha iyiydi dönemine göre.

kısaca, futbol oyunlarındaki sorun konsol nesli değil, rekabet sorunu. futbol oyunu oynamak isteyen adam tabiî ki gidip fifa alacak. ea sports bunun farkında. el mahkum gidip alıyoruz.
  • baya merak sardım bu lanet oyuna... ulan 35 yaşında adamım. sadece haftasonu oynayabiliyorum. bilmiyorum ondan mı geliştiremiyorum kendimi ya da çok mu beceriksizim bilemedim.

bu taktiksel defans olayına ben hala ısınamadım. allah'ını seven bana bilal'a anlatır gibi bak abicim adam önündeyken bu tuşa, arkandayken bu tuşa basacaksın vs. nerede ne yapmam gerektiğini söylesin.

video ya da makale falan varsa da olur.

herkesin dediği bi l2 var evet de önemli olan nerede ne yapmam gerektiği olmalı.

yalnız benim için mesaj yazın yeşil yeşil...
  • bu sene tamamen pes kopyası bir oyun yapmışlar gol atmak çok kolay araya atılan 2 toptan biri forvetin acc 80+ ise kaleciyle karşı karşıya maçlar minimum 4 golle bitiyor.biz fıfa yi gerçek futbol a benzediği için sevdik.neden zaten hersene ezip geçtiği iğrenç oyun firması ni örnek aldılar anlamak mümkün değil.
hesabın var mı? giriş yap