şükela:  tümü | bugün
78 entry daha
  • kariyer modunun ilk defa görüldüğü fifa oyunudur.

zamanında en çok oynadığım fifa da fifa 11 ile bu oyundur. 2006 ve 2007'yi oynamamış, 2008'i çok oynamıştım bir de.

bu oyunda mesela menajer olarak kariyer yapmak istiyorsanız notts county ile falan kariyerinize başlamanız gerekiyordu. öyle manchester united ile kariyere başlayamıyor, keane, giggs, scholes, van nistelroy, çiroz ronaldo gibi oyunculardan medet umamıyordunuz.

ayrıca rochdale'i 3rd division olan 1. lige çıkardığımda ronaldo'yu alacak parayı biriktirmiş, lakin cristiano ronaldo tarafından ''ben o klüpte mi oynayacam siktir git!!'' cevabı almıştım.

bugünün fifasında finans dışında pek engel olmuyor mesela bu tip durumlarda.

ayrıca bu oyunda arsenal, milan, real madrid*, manchester united gibi takımların efsanevi kadroları vardı bre! nerede şimdi öyle kadrolar.
  • bilgisayarıma kurduğum ilk futbol oyunudur. oyunun adını görünce kulağımda ilk olarak oh what a finish yankılansa da, sorte grande, ahora, vive la vida gibi efsane müziklere sahiptir. kariyer modunda sao paulo ile yaptığım maçları düşününce, mutfaktan gelen köfte ve patates kızartması kokusunu dün gibi hatırlıyorum.
  • oyunun kapağında emre belözoğlu vardı galiba.
  • şu şekilde bir bug barındıran oyundu:
    orta açma tuşuna yani a ya basılı tutup dolmasına yakınken a tuşu basılı iken şut çekme yani d tuşuna basınca taç çizgilerine paralel bir şekilde yerden rakip sahaya doğru imkansız bir hızda ve yerden şut çekebiliyorşunuz. bu işlemi rakip sahada değil kendi sahanızda yapabilirsiniz sadece.

bu da rastgele keşfettiğim bir bugdı.