• online sezonda, cimbomla,

kupa finalinde,

atatürk olimpiyat stadı'nda,

tam da rakip fenerbahçe ve durum 2-2'yken.

yetmedi 78. dakikada rakip beni sağlı sollu sıkıştırırken,

5 yaşında bir çocuk bulunmuştur, ailesi danışmadan gelsin alsın anonsuyla kahkaha atmama neden olmuştur.

ulan ea ya.
  • sevgili fifa severler , bu gece oynadığım ve 7-6 kaybettiğim rashforddan 6 gol yediğim maç sonrası ben de bir orospu çocuğu olmaya karar verdim. skilli yüksek bir oyuncu alıp ceza sahasında o topu ayağama yapıştırıp durmada sağa sola çekmek istiyorum. maalesef bu oyun seni nefret ettiğin kişilere dönüşmeye mecbur bırakıyor. yarından itibaren videolar izleyip sadece bu özelliğimi geliştireceğim ve ben de bir orospu çocuğu olacağım. benimle oynayan kişi desin ki o ayağına yapıştırdığın topu al götüne sok , amına kodumun çocuğu.

adam sadece rashfordla oynuyor . mesela o çocuğa 10 tane atsam o bana 12 tane atar. defansı hiç bilmiyor , tackle hangi tuş desen bilmez o derece. sadece rashfordu alıp deli gibi sağa sola dönüyor amk. bir ara yoruldum kolu bıraktım , hala adam ceza sahasının yayının orada dönüp dönüyor amk. topu asla alamadığın için seni inanılmaz yoruyor bu tarz oynayanlar.

sözlükte bu tarz oynayan insanlar var , biliyorum. lütfen mesaj kutumu yeşillendirip bu konuda bana taktik verin.
  • şöyle bir bug olan oyun. kariyer modda yüksek bedelli bir oyuncuya çok düşük fiyatlı bir oyuncu takas + düşük meblağ veriyorsunuz, kendilerince bir yanıt dönüyorlar, ikinci teklif olarak başka bir düşük fiyatlı oyuncu + az önceki paranın bir tık üstü öneriyorsunuz. düşünelim diyorlar bir hafta sonra ölü fiyatına topçuyu veriyorlar. örnek haaland'ın piyasa fiyatı 500 m eur, ben 100 bin eur'luk oyuncu + 1 eur teklif ettim, takas istemiyoruz deyip para istediler, başka bir 100 bin eur'luk + 2 eur teklif ettim, düşünelim dediler. bir hafta sonra 4 m eur haaland'ı bıraktılar. bu yöntemle paramın maaşına yettiği tüm yıldızları topladım piyasadan. bana kulübüm mükemmel anlaşma diye tebriklerini sunuyor, karşı tarafa da kulübü be aq oğlu haaland'ı 4 milyona bırakırken kafandan ne geçiyordu acaba diye fırça kayıyorlardır :d
  • orospu çocukları kodladığı için normal oynayan takımının birden hiçbir pası geçmez 4-5 maç üst üste, rakibinin skimsonik 86lık genduzi'si ise 5 metre ötesinden geçen topa bile inisiyatif alarak zıpladığı oyundur.

bre orospu çocukları şu oyunun sürekli oynanışını değiştireceğinize milyon tane bug'ı düzeltin.

transfer pazarında arama yapıyorsun. geri dönünce bütün seçimlerin kayboluyor. oyunda faul olunca 5 saniye bütün futbolcular birbirine bakıyor. bu nasıl kod yazmaktır ya bu devirde? eski oyunlarda faullerde hızlı başlama vardı. sanki burada da hızlı başlata geçmeye çalışıyor da geçemiyor gibi. olm yıllar ilerledikçe bu kadar geri gidebilmeyi nasıl başarıyorsunuz?

bir lafım da sezon ilerlemesi ödüllerine. o saçma sapan koreografilerinizi ananızın amına sokun. istemiyorum ulan istemiyorum.
  • arkadaşlar detaylı bir fifa analizi yazacağım biraz uzun olacak kusura bakmayın. öncelikle bu oyun hakkında kimsenin bilmediği bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. herkesten sır gibi saklıyorlar fakat sonunda öğrendim;

ousmane dembele ea sport ceo'sunun anasını sikmiştir. bu görüntüleri kayda almış ve ea'ya şantaj yapmıştır. 84 lük sikik dembelenin bu oyunda bu kadar iyi olmasının tek açıklaması bu. ya sizin yapacağınız oyunun harbi amına koyayım. dembele kim amkkkk dembele kiimm ?! futbol zevkimizin neden içine sıçıyorsunuz amk ? herkesin kadrosunda dembele var. bıktım amk aynı kadrolara karşı oynamaktan.

fifa 22'de aynı şey ben yedder için geçerliydi. bu amın oğlundan o kadar nefret ettim ki bu sene trabzon-monaco maçlarında trabzondan nefret etmeme rağmen sırf ben yedder kaybetsin diye trabzonu tutum. her sene bir tane sikik futbolcunun kartını illa ki parlatacaklar.

fut'un amacı herkesin istediği futbolcuyla kadrosunu kurup fantazi futbolu şekilde maç yapmak değil mi ? e kardeşim sen bazı kartları öne çıkarırsan ben bunlarla nasıl baş edebilirim ? arkadaşım mesaj atıyor; brolin meta olmuş al. ya brolin kim amınakoyayım. oyunu oynayanların %98i brolin kim bilmez , o bilen %2 de isveçliler. dün arıyor, smolareki dene. ya sikecem brolini de smolareki de . metasının da amınakoyayım. ben kewell, milito ile oynamak istiyorum . oynuyorum da ama sıkıntı şurada; daha iyi oynadığım bir rakibe karşı sırf kart yüzünden kaybetmek inanılmaz sinirimi bozuyor.

galip gelirsem division da yükseleceğim bir maç oynuyorum. 1-0 öndeyim dakika 70. dedim ki top çevireyim. yok arkadaş pas atılmıyor. adamlar yavaşladı. sürekli top kaybı. dedim en iyisi ultra defansif çekeyim. bonucci,ricardo carvalho, sissoko, anguissa bütün yamyamları doldurdum defansa. adam bütün semazen skillerini deniyor ama bir türlü ceza sahasına giremiyor. dakika 88 , gol atamayacağı bariz belli ama içimde o korkuyu iliklerime kadar hissediyorum. neyse 90 oldu. oh dedim amk +1 yazıyor. topu diktim ileri. oyun devam etti. sol kanattan adam geldi çaprazdan şutu çekti defanstan seken top havalandı , ceza sahası dışında yayın oraya düşerken dembele röveşata vurdu ve gol. dakika 90+3:18 . şimdi bu oyuna ne analizi yapalım yada hangi taktiği konuşalım? yemin ederim jesusun diz çöktüğü şekilde yıkıldım evde. bilmeyenler için; [https://youtu.be/mx8cp6vtrci?t=270

oyun tamamen kimin kazanıp kazanamayacağına algoritma ile karar veriyor. ya sen oynamayanı bilmiyosun diyen dalyaraklar illa ki çıkıyor. o yüzden şöyle anlatayım. kariyer ve online season oynayanlar zaten bu oyunu pek iyi oynayamayan insanlar onları ayırıyorum. eğer fut oynuyorsan illa ki bi altyapın vardır ve oyuna hakimsindir. fut oynayanların içinde %20 lik bir kesim hayatsız ruh hastaları ve yayıncılar. işte bu insanlar oyunu gerçekten çok iyi oynuyor ve div1,div2 de bunlar oynuyor. adam zaten buradan para kazanıyor. tabii ki championsta 20/20 yapacak. sen ev tadilat işlerinden anlıyorsun ama tesisat ustasıyla bir olabilir misin amk ? aynı hesap. profesyonel oyuncular dışındakiler de asosyal hayatsız piçler. günde 16 saatini oyunu oynayarak geçiyorlar.

gelelim bizim dahil olduğumuz %80lik dilime. işi gücü olan , sosyal hayata sahip fakat futbol oyununda zevk alan ve yıllardır fifa oynayan , akşam 1-2 saat fifa oynayıp zevk yapmak isteyen kesim. arkadaşlar zaten bu kitle oyun gücü olarak çok denk. yani hepimiz zaten oyunu biliyoruz ve benzer oynuyoruz. bu yüzden fifa algoritması istediği takıma maçı kazandırabiliyor. algoritmanın devreye girmesini sağlayan diğer özellikte bahsettiğim meta kartlar. şuan div 3 teyim ama eğer dembele, van dijk , smolarek, sanchezle oynasaydım eminim div 2 ye çok rahat çıkardım. van dijk yürüyerek top kazanıyor mesela. adam tackle bile basmıyor. forvetle van dijk yanına yaklaştığım an adamın ayağında mıknatıs var gibi top van dijke geçiyor amk. ben yine de meta kartlar almayıp sevdiğim oyuncularla oynamaya devam edeceğim.

başka bir konu lenghty , oyunun başından beri herkes lenghty diye diye kafamızı sikti. iyi dedim amk kartlara kimya basayım lenghty olsun. bastık ulan hiç bi fark yok. neyse dedim heralde ben fark edemiyorum. sonra yabancı bir yayıncı var, çocuk dedi ki lenghty sadece new generation da işe yarıyomuş. hay sizin ben amınıza koyayım. yani ps 4 oynayanlarda lenghty falan hikayemiş. anca ps5 ve pc de işe yarıyormuş. bilmeyenler illa ki vardır aranızda. ps4 oynayan arkadaşlar boşuna lenghty basmayın.

sonuç olarak ; benim için tek amaç kazanmak diyorsanız metaları takip etmek zorundasınız. eğer benim gibi sevdiği oyuncularla oynamak isteyenlerdenseniz sağlam bir sinir yapınız olmak zorunda. hak etmediğiniz çok maç kaybedeceksiniz. algoritmanın sizden yana olduğu maçlarda zevk almaya bakın.

herkese sakin oyunlar diliyorum.
  • kimin kazanacağına büyük oranda oyun motorunun karar verdiği futbol oyunu. 2 farklı maçtan örnek yüklüyorum.

görsel

görsel

gördüğünüz gibi tek kale oynamama rağmen bu iki maçı da kazanamadım. çünkü takımınız ne kadar iyi olsa da, siz ne kadar iyi oynasanız da oyunun verdiği kararlarla sınırlısınız ve fifa 23 bu güne kadar gördüğüm en çok müdahale eden oyun. bunun adına momentum demişler. yemişim momentumuna bu bildiğin hile.

penaltı editi : siyahlı rakip oyuncu. dokunmadığım adam kendini yere atıyor ve hakem penaltı veriyor.

komik penaltı
  • 2016'dan sonra ergenlere yönelik satış politikası izleyen, 8-4 7-2 gibi skorlardan haz alan tiplerin oynadığı, orta saha diye bir şeyin olmadığı karşılıklı gol atma simülasyonunun son oyunu.

oyuncu tercihlerini hıza göre seçen tipler sadece pes 13 oynar sanardım, 7 senedir fifa oynuyorlarmış.

defansif orta sahanın zerre bir işe yaramadığı bir oyun mesela bu. keza 5'li defans vs o tarz şeylerin de. arcade bi şeyler işte.
  • kart çıkarma similasyonu. bana master lig lazım, oyuncu kariyeri lazım.
  • her yeni fifa'da oldugu gibi sezon baslarken fifa
    - daha yavas, agir ve simülasyon gibi cikar.
    - top fizigi bir önceki fifaya göre daha iyidir
    - oynanis bir önceki fifaya göre daha iyidir.

ea sports son 5 yildir yaptigi gibi ilk bir iki patch ile oyunu daha oynanir yapar. ama ocak'tan sonra cikardigi patchlerle sezon sonuna kadar oyunu pic eder.

iste fifa oyunculari oyunun son halini cikan patchlerden dolayi boktan hatirlar. oynarken belki cok farketmez , taa ki yeni fifa oyunu cikana kadar.

yeni sezon yeni fifa oyunu cikinca da "aaa bak bu daha agir ve gercekci olmus" der...

ve ayni filmin devamini izleriz.
  • faroe adalarindan viljormur davidsen ve luksemburg'dan gerson rodrigues'in haftanin takimina secildigi oyun.

tesekkurler bizim sucuklar.
hesabın var mı? giriş yap