şükela:  tümü | bugün
827 entry daha
  • 9 yıldır ultimate team oynayan biri olarak yeni keşfettiğim bir şey var. bu oyunda kartlara da debuff/buff geliyor. bundan şüphelendim ve araştırdığımda redditte vs de gördüm ki evet geliyor. özellikle görevle verilen bedava satılamaz kartlara. böylece elinizdeki kadro ya da kartlar sürekli güçsüzleşiyor. sizi daha iyisini almay bulmaya zorluyor oyun.

bundan 1 ay önce objectives görevleri ile de jong aldım. 86lık hızlı şutu ve fiziği iyi uzun boylu bir hollandalı. metaya da uygun sayılır vurduğu giriyor. kadromun as forveti idi. neyse gel zaman git zaman forvetim değişmişti 2 haftadır söylemesi ayıp r9 çektim. dün başka bir görevde hollandalı ile 6 gol at diyordu. ben de eski dostumu kadroya koydum. yeminle bomboş kaleye kaçırmalar, şutların dümdüz kaleciye gitmesi, ters ayakla uçan toplar vs. sanki bronz kart…

mesela ben oyun başında görev kasayım, satılamaz 86-87 kadro kurayım iyi kartlarla, 3-4 ay götürür beni derseniz 1 ay sonra ananızı sikerler oyunda.
  • sezonlar oynuyorum. ganayla yaptığım maçta dakika 40 civarında benim takım pert oldu. kimsenin koşmaya takati kalmadı. bunun neden olduğunu bilenler var mıdır? fotoyu iletiyorum. dakika çıkmamış ama ilk yarının sonlarında çekmiştim fotoyu. şuraya bak muslera bile bitmiş. görsel

sonucunu merak eden varsa diye edit: ikinci yarı 3-4 değişiklik yaptım. değişikliklerden biri mertens out mata in idi. son dakika da atam(!) frikikten yazdı. 2-2 bitti.

edit2 : gelen çok mesaj oldu sürekli baskıyı açık bırakmışım ya da ok tuşlarından baskıyı açmışım. taktik önerilerine açığım.

4-4-1-1 oynatıyordum. 4-3-3 rölantiye geçtim. ilk diziliş oliveiranın def yönü çok kuvvetli olmadığı için çok fazla defansif zaafiyet yaratıyordu. torrerianın omuzlarına tüm yük biniyordu. şimdi bir nebze daha iyi gibi.
  • aynı görsel
    maç oynadım 40. dakika sonrası performans durumu .
  • ok. kabul ediyorum bu oyunu bilmediğimi ve beceremediğimi. yaş 32, alışmışız koşma ve üçgen tuşuna yok yani üçüncü bölgede hareket mareket şekil şukul bilmiyorum ben, yapamıyorum ve zor geliyor. en fazla yaptığım fake shoot o da bi boka yaramıyor rakip tık alıyor topu. pres yapanlara karşı imkanı yok çıkamıyorum, ne uzun topla ne kısa pasla. her maçın ilk 10 dakikası garanti 2 gol yiyorum, her ilk atak gol, eğer öndeysem de son 10 dakkada bol bol yiyip kaybediyorum. pozisyon futbolu oynayamıyorum

3-5-2 ve bekler ileri çıkacak şekilde 5’li savunmaların her türlüsünü denedim. maç kazanabildiğim tek sistem 41212 (2) forward runs ve fast build up, press after pozisyon loss, bekler de ileri çıkıyor, başka türlü maç kazanamıyorum, öndeyken kapanamıyorum, defansı ileri kursam tıkır tıkır defans arkasına top kaçırıyorum. yok yani bu next gen midir nedir hiç beceremedim, geç başladım next gene zaten 2 hafta oluyor, meta oyuncular dediler onlarla da beceremedim, leao dediler, kamyon çıktı, chiesa koşamıyor, cuadrado koşamıyor, moise kean dediler karşı karşıya bütün pozisyonları kaçırıyor, millet dar açıdan vurduğunu sokuyor. her çizgiye inip yerden ceza sahasına rastgele pas %100 gol, defans ne sikime yarıyor anlamıyorum, van dijk, rafa marquez, kim min jae mal gibi bakıyor.

takımın pili bitene kadar 41212 asılıp en son çeyrekte de yaslanıyorum, başka taktik teknik beceremedim.

not: 2 haftalık next gen, 4 senelik fifa oyuncusu yaş 32, div3, wl 9-10 win, elemeler 5-6win

edit: ha bu arada bildiğim bir şey varsa wl’de divisionınıza göre galibiyet veriyor, div 3’sen sana ucu ucuna wl’de rank 4-5 veriyor. götünüzü sıkıp üst divisionlara çıkarsanız wl’de daha çok maç kazanırsınız. yenildiğiniz maçlarda quit atmayın yoksa galibiyet ve yenilgi seriniz sabit kalıyor, yenildiğiniz maçları bitirin ki daha düşük rakipler gelsin sonraki maç.
hesabın var mı? giriş yap