• son oynadigi futbol oyunu fifa 97 olan benim onumde diz cokecek nesil.

edit: tamam arkadaslar abartmayalim, alti ustu indoor mac acip kaleciyle speyse basarak gol atmakti oyun anlayisimin aciklamasi.
  • kardeşimle karsilikli oynardik. klavyeyi birimiz mouse'u digerimiz kullanir sonra devre arasında değiştirdik. mouse kullanan taraf o devre daha cok savunma yapardi. kardeşimle eğlendigimiz en güzel günlerdi. pes oynasan aynı tadı vermez

edit: fifa 98 gibi okuyarak yazmisim. efsane olan fifa 98dir. ek olarak fifa 97 ile 98 arasinda uçurum kadar fark vardir. 97nin bir numarasi da yoktur. oynadım ordan biliyorum.
  • ole gunnar solskjaer hayranı olması muhtemel nesildir. fifa 99 deyince aklımdan çıkmayan en önemli şey adamların içinden geçme olayıydı, yıllar sonra gerçeğini adrian bjk savunmasına yapmıştı da hönk olmuştuk milletçe.
  • efsane efsane efsane.
  • q tuşuyla kalecinin anasını siken efsane nesil.
  • fifa'nın fifa olduğu zamanları yaşamış nesil. son dönemi bilemiyorum ama fifa 99'dan sonra fifa hep geri planda kaldı. gerçi ben fifa 2000'i de severdim ya neyse.

ha bu arada ilkokul 1. sınıf bebesiyken bu oyunları oynayanların, fifa road to world cup 98'e de laf etmemeleri gerek. fifa 98'in olayı mouse ile aynı bilgisayarda iki kişi oynayabilmek, salon futbolu, ve elemelerden itibaren 98 dünya kupası'na istediğiniz takımla gidebilme şansınız olmasıydı. vanuatu milli takımını dünya kupası finallerine taşıyanlar ve türkiye ile dünya şampiyonu olup kupayı rüştü'nün ellerinde görenler ne demek istediğimi anlayacaktır.
  • oyunda ronaldo'yu aramış efsane nesil.
  • hiçbir maçı 11 kişi bitirmeyi becerememiş nesildir.
  • unutulmaz anılara neden olan oyundur.

o yıllarda sanırım bilgisayarımdaki 2-3 oyundan biriydi ama durum tam olarak şundan ibaretti. sabah okula gitmeden maç yapıyorum, öğle arası okuldan gelince maç yapıyorum, akşam maç yapıyorum. dershaneden çıkıyorum biraz zaman geçirmek için internet cafede maç yapıyorum iş o hale gelmiştiki world class seviyesinde lig yaparken sezonu 3 forvetime 100'er gol attırarak bitiriyordum. adını bilmediğim ama tarif edeceğim 3 hareketle santralardan hiç affetmeden gol atabiliyordum hatta öyle bir hale gelmiştiki gol attıktan sonra hızlıca gol atmak için kendi kaleme bile gol atıyorum. ortasahanın sol çaprasındaki bir noktadan hangi oyuncunun direkt gol atabileceğini falan ezberlemiştim.

bir gün can sıkıntısından yine internet kafedeyim. başlangıç vuruşunda ilk önce topla kendi etrafında döndüm, sonra kayan adamın üzerinden zıplıyorsun, sonra yine aynı şey, en son kaleciyle karşı karşı kalınca topuğumla topu kaldırıp, yere yatmış kalecinin üstünden rövaşata gol attım. bu sırada çocuğun biri bunları görünce amateur de oynadığımı zannederek, gerçek maç süresince hesabına maç teklif etti. çoçuk 4 dakikada oyunu bırakmıştı.

oysa şimdi fifa 14'de bildiğim kadarıyla 55'e yakın skill varken ben bunlardan sadece 9 tanesini akıcı bir şekilde yapıyorum. bir kaçtanede pozisyonum rahatsa yapabileceğim skill var. işte iş hayatıyla, öğrencilik yılları arasındaki fark.
hesabın var mı? giriş yap