şükela:  tümü | bugün
 • electronic arts'in 1994 yilinda amiga, pc ve bilimum konsollar icin release ettigi futbol oyunu. doneme gore bayagi gercekci ozelliklerle beraber, her maca giden kale arkasindaki teyzeye hasta oldugumu da eklemeliyim.
 • ea'in cikarmakta oldugu fifa serisinin ilk oyunudur . fifa94 olarak da bilinir . izometrik bir grafik sistemine sahiptir . ayrica gollerden sonra gosterdigi elektronik reklam panolari da zamanina gore ilgi cekicidir (bkz: adidas predator) . ea'in isim haklarina o zaman para vermemesi nedeniyle bulla zamoglu, janco tianno gibi garip isimler yer almaktadir kadrolarda . en onemli bug'i, kaleci degaj atarken tam onunde durdugunuzda, topun size carpip turlu turlu gol olmasidir . guzeldir .

  (bkz: fifa da kari taktigi)
 • yani evet fifa95, serinin başıdır... yönettiğimiz adam bi yıldızın içindedir, ne yapsak dışarı çıkaramayız, brezilya oyuncularının hepsi karadır... turbolu futbolcu akımının başlatıcısıdır...

  ama hemen aynı dönemden, tarzı, tipi aynı olan bi action soccer wardır ki zannımca defalarca eline verir fifa'nın...
 • bunda kaleci degaj atarken önünde durup devamlı d'ye basmak ve kornerde seçili adamı ceza alanının arka köşesine götürüp devamlı d'ye basmak sureti ile goller atmak hinlikleri vardır... hatta bu korner kombinasyonuna karşı defans olarak direğin dibindeki adamı ileri çıkartırsanız buz gibi gol gol sayılmamaktadır... (bkz: fifada her daim gol olan hareketler)
 • fifa95 olarak bilenler olsada 94 olup fifa96 ile yil ismi almaya ba$layarak windows ile ayni raya oturmu$ serinin ilk bile$enidir, ayrica ea sports'un tek taktire deger oyunudur..

  world cup 2002nin feature'ı olan halley kuyruklu yıldızı'nın ilk efektsiz hali bu oyunda mevcuttur, ortasahadan kalecinin ellerini yakan toplar bu oyunda da toptur, zındıktır, godo$tur. (bkz: top yuvarlaktır)
 • fifa oyunu tamamen grafiklerle goz boyayan oynanabilirlik acısından oyuncuya hic zevk vermeyen , gercekcilik olayında grafikden oteye gidemeyen bir arcade futbol oyunu.. bir simulasyon diil cok basit bi mantıgı var , hem oynamak hem de basarılı olmak oldukca basit , yetenegin gerekmedigi tus kombinasyonlarını dogru uygulamanın yetecegi vasat bi oyundur

  ey gidi kick off dedirten bir oyun.
 • rakip kaleci degajdayken ceza sahası içinde kendi oyuncunuzu dağa bayıra koşturursanız kaleci maymun olur ve topu elinden düşürür, top çizgiden, seyirciler kendinden geçer.. süper oyundu. bulla zamoğlu unutulmazlarından...
 • orta sahadan atilan hemen her top gol olurdu,bu güzide oyunda.yine de fifa serileri içinde en zevk alarak oynadigim oyundur çünkü oynadigim ilk futbol oyunuydu kendisi.
 • faul yaptiktan hakemin kart gostermek icin yaklasirken kontrolun hala sizde olmasi ilginctir. siz kactikca hakem sizi sahada kovalardi.. hey gidi hey nerde o eski buglar..
 • maç berabere biterse; iki uzatma olurdu; ardından ise beşinci bir devre oynanır ve gol olana kadar sürerdi oyun*: 3 saat, 5 saat... bir de bu devrede oyuncular kazmalaşırdı, yorgunluk hesabı.

hesabın var mı? giriş yap