şükela:  tümü | bugün
 • ea sports tarafından nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen oyun. sadece xbox 360, ps 3, psp, wii oyun konsollarına çıkacak gibi duruyor. pc için uğraşacakları da yok zaten, çıkmaması iyi olur. bugün resmi açıklaması yapıldı ve ilk ss* yayınlandı. yarına kadar bir kaç ss daha geleceği söylendi.

  ilk ss:
  http://photos-a.ak.fbcdn.net/…3221393_8260785_n.jpg

  facebook ve twitter sayfalarından gelişmeler takip edilebilir:
  ea sports twitter
  fifa 10 facebook
 • gamespotta simon humber'ın röportajı yayınlandı ve yeni resimler sunuldu:
  röportaj
  resimler

  fifa 10 üzerinden yapılan bu oyunda geliştirilen bazı özellikler şöyle:

  -a gorgeous new pitch: our pitch simply wasn't good enough, so we've made it look superb.
  -lighting of the players and environment: clever changes to the lighting makes everything look more realistic.
  -camera flashes: you'll see all the fans in the crowd using their cameras.
  -seat cards: fans hold up cards to form national flags and emblems in a show of patriotism.
  -fans: close-up shots on supporters cheering on their team or despairing in anguish.
  -confetti rains down from the sky in the team colors and stays on the pitch all game.
  -streamers create a carnival atmosphere as they glide to the ground.
  -populated benches: characters sit on the benches rather than being empty.
  -broadcast graphics: the same captions you've seen in fifa tournament broadcasts.
  -close-up celebration camera: to really feel the goal-scoring moment, the camera zooms in close to the player as he responds to your celebration commands.
  -new players and managers: more content for star heads and many of the team managers.[england national team manager fabio] capello looks brilliant, and [notoriously tall english footballer] peter crouch no longer looks like a naughty elf.

  -muhteşem bir futbol sahası.önceki sahalarımız yeterince iyi değildi ve biz sahaların süper görünmesini sağladık.
  -işıklandırma ve çevre.işıklandırmadaki değişiklerle herşeyin gerçekçi görünmesini sağladık.
  -kamera flaşları.taraftarların kamera flaşları kullandığını görebileceğiz.
  -pankartlar.taraftarlar pankartlarını kaldırıp maç atmosferine dahil olacaklar.
  -taraftarlara yakın çekimler olacak ve coşkularını veya üzüntülerini görebileceğiz.
  -konfetiler tribünlerden inebilecek ve maç esnasında hep sahada olacak.
  -flamalar maç atmosferi yaratacaklar.
  -yedek kulübesi.artık yedek kulübeleri boş değil futbolcularla dolu olacak.
  -yayın grafikleri.fifa turnuvalarındaki aynı manşetlerle karşılaşacağız.
  -gol sevincine yakınlaşan kamera.böylece gol sevinnç anını daha iyi hissedeceğiz.
  -yeni oyuncular ve menajerler.yıldız oyunculara ve menajerlere özel birçok yenilikler var.peter crouch gibi uzun boylu oyuncular artık haylaz bir cüce gibi görünmeyecek (replaylarda gerçekten çok kötüydü) ve capello gibi ünlü menajerler mükemmel gözükecek.

  fifa 10da göze batan görsel eksikliklern çoğu giderilmiş. oynanışta da cpunun frikikleri çok iyi kullanması, şutların ve pasların daha da geliştirilmesi gibi birçok değişiklik yapılmış.

  çeviri: donanımhaber.com > firenze
 • ign tarafından oynanış videoları yayınlandı:

  http://www.youtube.com/watch?v=riqria3muda
  http://www.youtube.com/watch?v=njllo5tz1cg

  oyun şu haliyle fifa 10'a epey benziyor, fakat görsel olarak oldukça geliştirilmiş. atmosfer de baya iyi.
 • 40 pound fiyatı olan oyun, iyi hoş da maksimum 3 ay ömrü olan bir oyun için e oha be. fifa 10 gibi sürekli oynanacak bir ortam yaratmıyor çünkü genelde turnuvaya özel oyunlar.
 • demo'su yarın (8 nisan 2010) psn ve xbox live'da yayınlanacak. demo'da italya ve ispanya takımları bulunacak. durban stadında güneşli bir havada 2'şer dakikalık devrelerden oluşan tam bir maç yapabileceğiz. legendary hariç tüm zorluk seviyeleri seçilebilir durumda. spiker sunumu da demo'ya dahil edilmiş.
 • demosunun çıkmasıyla birlikte hemen indirip denedik tabi. ilk izlenimlerime göre yine harika bir oyun olmuş.

  demoda gördüğüm kadarıyla sadece 2 takım seçiliyor. ispanya ve italya. 2'şer dakikalık yarılardan oluşa bir maç yapabiliyoruz. tabiki çok kısa bir süre bu ve hemen bitiyor. ayrıca bütün futbol oyunlarının demolarındaki olmazsa olmaz uyuzluk olan restart match seçeneğinin olmaması olayı bunda da mevcut. illaki menüye döncez.

  ilk bakışta grafikleri haricinde pek fark yokmuş gibi gelsede oynadıkça daha iyi anlaşılıyor oyunun değeri. öncelikle normal maç anındaki ve replay lerdeki kamera açıları süper olmuş. çok güzel açılardan oyunu oynayıp, pozisyonları izleyebiliyorsunuz. oyuncu kontrolleri de daha bi geliştirilmiş gibi geldi bana. torres ile top sürerken kontrolümüzdeki adamın torres olduğu daha net hissediliyor. aynı şekilde guiza' da kendisini belli ediyor hemen top sürerken :) şutlar ve ortalar daha güzel, daha oturaklı. yani oynanış gelen olarak zaten iyiydi fifa 10' da ama bunda daha bi güzelleşmiş.

  stad atmosferi ve sayircilere de dünya kupası oyunu olduğu için daha bi özenilmiş. arada bir tribündeki seyircileri gösteriyor maç içinde. mesela sarı kart yediğimizde taraftarlar üzülüyor, itiraz ediyor falan.

  tabiki vuvuzela denen illetide unutmamışlar. maç boyunca sesi geliyor stadda. ama allahtan çok kısık seste bırakmışlar onu. kesinlikle gerçek hayattaki gibi kafa sikici boyutta değil.

  doğal olarak kulüp takımlarının olmaması haricinde bir yamuğu yok oyunun. çıktığı gün fifa 10' un yerini alacaktır.
 • demosu ile birlikte fifanın yine iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz. oynanış daha da geliştirilmiş ve maç ortamı inanılmaz hoş. resmen hissediyorsunuz dünya kupasında olduğunuzu. bunun yanında -demoda oynanılmasına izin verilmese de- ermenistandan tutun kanadaya kadar çoğu ülkenin milli takımları bulunuyor bu oyunda. ayrıca vuvuzela sesinin olması da ayrı bir neşe kattı oyuna. ses daha geri plandan hafif bir arı vızıltısı sesi gibi geldiğinden çok rahatsız etmiyor ve güney afrikada hissettiriyor resmen. oyun renklerindeki canlılık cidden süper. fifa 10'un renkleri çok soluk kalıyor bu oyunun yanında. seyirciler ve teknik direktörlerin halleri felan bayağı güzel olmuş ama umuyorum ki demo olmayan versiyonunda hep aynı hareketler olmaz. zira 3-4 maç sora farklı ülkeleri destekleyen seyircilerin aynı hareketleri yapması böyle güzel bir oyuna yakışmaz.

  umuyoruz ki ea sports, fifa 11'e kadar futbolda kendini daha da geliştirir ve oyuncuyu mal yerine koyan konamiye tekrardan bir ders verir.
 • hjerpseth'in yine döktürdüğü oyundur:

  http://www.youtube.com/…eos=gnuzzz5dg-y&feature=sub

  genel olarak fif 10.5 olarak niteleyebileceğimiz bir oyun olmuş kendisi. aslında, fifa 10 olarak bunu oynamamız gerekirdi. oynanışta belli başlı alanlarda gayet iyi geliştirmeler var. her şeyden önce gol atmak çok daha keyifli olmuş. top fiziğini biraz daha geliştirmişler, beklenmedik pozisyonların oluş ihtimali artmış. ceza sahası içinde kafa topu mücadeleleri rayına oturmuş. şut sistemi kesinlikle daha iyi, daha oturaklı. atmosfer ise başlı başına oyun aldıracak bir etmen. replay'leri ve highlight'ları saymazsak, world cup atmosferi harika yansıtılmış, havaya girmeniz çok kolay.

  fakat, şu bitmek bilmeyen pres, oyuncuların üstünüzden geçerek top alması ve dolayısıyla orta sahada top yapma zorluğu ve pas yapma zorunluluğu sorunları, her ne kadar biraz azalmış olsa da mevcudiyetini koruyor. ama elbette bu tip temel problemlerin böylesi bir ara projede tespit edilip çözüleceğini beklemek yanlış olurdu. fifa 11'e kısmet diyoruz. pes'i de ne yazık ki artık adamdan sayamıyoruz, umarım bu sene hepimizi şaşırtıp eski günlere dönerler.
 • fifa 10 bile sevmeyen bir pes hayranı olarak diyebilirim ki gerçekten muhteşem olmuş. bugün psn'den demosunu indirdim ve oynadım, oyun çıktığı gibi alacağım. bu böyle olduysa fifa 11 nasıl olacak diye merak eden bu bünye sanırım artık pes'i emekli edecek seneye.
 • demosunda wavin' flag şarkısı çalmaktadır.

hesabın var mı? giriş yap