• baktım açan yok, an itibariyle açtığım başlık. neyse gel gelelim yine bir çift rakamlı sene, yine bir kupa, yeni bir fantasy football. şuradan giriş yapıp ya da uygulamasından indirip takımınızı kurup ekşi sözlük ligi'ne girebilirsiniz beyler.

ekşi sözlük lig kodu; 2bmswutn

lig kodunda harfler büyük giriliyor.

bütçeniz 100 milyon, kurallar, puanlamalar how to play kısmında yazıyor, zaten fantasy football'u az çok herkes biliyor. ama sorulacak bir şeyiniz olursa yine de yeşillendirirsiniz. hadi herkese şimdiden başarılar.

----------------------------------------------------------------------------

şu da predictor, maç sonucu tahmin edilen oyunu.

burada da ekşi sözlük kodu ; ca24b5a3

kolay gelsin gençler.

----------------------------------------------------------

zorunlu edit ; sanırım ilk defa oynayacak arkadaşlar da var. 5-6 yazar sormuş gerçek maçlarla alakası var mı puanların. yani çok absürd bir soru gibi görünse de, ilk defa oynayanlar için çok normal bir soru. tabiki, oyunun amacı o zaten arkadaşlar.

oyunun içinde how to play kısmında puanlamalar mevcut. örneğin aldığınız defans oyuncusunun takımı gol yemezse +4 puan alıyorsunuz.

net bir örnekle açıklayayım. mesela ramos kadronuzda, ispanya da portekizi 3-0 yendi. ramos da 1 gol attı.

puanı ; 60 dk ve üzerinde oynadığı için +2 , takımı gol yemediği için +4 , defans oyuncusu olup bir de gol attığı için +6, toplamda 12 puanla gayet iyi bir puan almış olur. he sarı kart görmüşse -1 de alır 11 puana düşer.

dediğim gibi puanlama kısmında yazıyor nelerin kaç puan olduğu, oradan detaylı bakarsınız. oyunda sanal bir şey yok. tamamen gerçek maçlar üzerine kurulu yani. hadi kolay gelsin.
  • ilk turda güvendiğim bütün dağlara kar yağması sonucu 893 kişinin yer aldığı ligde 735. sırada yer alarak insan içine çıkamaz hale geldim. geçtiğim yaklaşık 100 kişi de sanırım oyunu yanlış anlayan arkadaşlar. ama biz eski kurtlardanız aslanım, dönüşümüz muhteşem olur.
  • aynen üstteki yazara katılıyorum.

kupanın başlamadığı her saniye kadronuzu bozup bozup yeniden kuruyorsunuz. acilen turnuva başlamalı.

bu arada 400 kişiyi geçmiş ekşi sözlük ligi. hadi bakalım.
  • fernando muslera kaptanlığıyla eleonoralobiancospor olarak ekşi ligine katıldım.

bu arada marcelo yüzde 48'lik bir kesimin kadrosunda yer alıyormuş. neredeyse ilk turda bitirecek işi*

bunlar hep seçimin etkisi. neyse atanımız (lewo ve griezmann) ile tutanımız iyi. orta sahada ise bütün sene sövdüğüm belhanda'ya güveniyorum. yalnız marcelo-hummels-ramos-kimmich savunması, arkasında muslera önünde ise modric ile milinkovic-savic ikilisiyle taş gibi oldu taş.
  • büyük ödül olan kia sportage'ın benim olacak dediğim turnuva, binecem üstüneeee ..... :)

kadrom;

neuer

marcelo **lovren **cahill** varane

isco**coutinho** mueller

d.costa** s.mane** cavani
  • isveçli andreas granqvist denen penaltıcı bir stoperi almamla üst sıralara tırmandığım oyun.
  • dünya kupası eğlencemiz başlıyor, toptepenler olarak hazırız gençler.
  • ortakafagol adlı takımımla dahil oldum . hayırlısıyla zirveye oynayacağız . *
  • lig kodu geçersiz diyor. başka bir kod varsa yeşillendirir misiniz?
  • şu da predictor, maç sonucu tahmin edilen oyunu.

burada da ekşi sözlük kodu ; ca24b5a3
hesabın var mı? giriş yap