şükela:  tümü | bugün
 • fifty shades of grey üçlemesinin ikinci kitabı.
  kaldığı yerden devam ediyor hikayemiz.
  ilkine kıyasla çok daha romantik.

  şarkı analizlerine bayıldım.

  --- spoiler ---

  christian grey'in anastasia'ya hediye ettiği ipad'teki playlist inanılmaz romantikti bence. her şarkının bir mesajı olması kapten vuruyor. özellikle coldplay scientist vardı ya, o beni mahvetti. sözler tam da grey'in söylemek istediği ama bir türlü dile getiremediği cümleleri barındırıyordu.

  --- spoiler ---
 • uclemeye sonuncu kitaptan baslayan biri olarak bunu freed'den daha cok begendigimi itiraf etmeliyim.

  --- spoiler ---

  christian'in sadist oldugunu soyledigi an ve takip eden olaylar, gitme diye yalvaran asik adam halleri guzeldi gayet.

  --- spoiler ---

  korkarim bu yasta mommy porn'cu bir kadin oldum.
 • aldığımın ertesi günü bitirdiğim kitap.

  ilk kitaba göre daha soft ve daha duygulu olduğu için elimden bırakamadım.

  ps : o değil de christian grey'e karşı boş değilim.
 • ilk ikisi yüzünden günlerdir uykusuz kalıyorum. sadece akşamları okuyabilen bir insan olarak artık bugün pes ettim ve yıkıldım. benim de mi içimde bu sadistliklerden var diye düşünmeden edemiyorum. neden okurken bu kadar keyif aldım.. anlamadım ama bu yaşımda ilk defa erotik kitap okudum ondan mıdır sevgili sözlük?

  ps: o değil de christian grey'e karşı ben de boş değilim ama paylaşabilirim.
 • okunuyor okunmasına da ana denilen hatunun ha bire kızarması nedir arkadaş? bir insan bir sayfada üç kere kızarır mı? kızarıyor! "o baktı, kızardım. bu gülümsedi, kızardım. bağırdı, kızardım." yeminle içim çıktı. "hay senin kızarıklığına" diye isyan ettim okurken. grey'e olan önyargım bu kitapla tamamen yıkıldı. romantizmini sevdiğim.

  ps: görüldüğü gibi ben de grey'e karşı boş değilim. hepimize yeter bence.
 • --- spoiler --- kesinlikle ilk kitaptan bir adım öndedir. duygusal ve psikolojik öğeler hikayede baş göstermiştir. adamın dizleri üzerinde sub olduğu ve ilk kendine dokunmasını istediğinde yaşadığı acıyı okurken ağlayıp, erotik kitap okurken ağlayan ilk insan olarak tarihteki yerimi almışımdır, doğrudur.

  ps: christian grey'e karşı boş olan bizden değildir.
 • henüz ortalarında olduğum kitap. bu kadar safsalak bir hatun bu olaylara bu cesaretle nasıl giriyor anlamış değilim. aptal cesareti desek o da değil. o değil de grey de grey be arkadaş..

  ps: sanırım greye karşı boş olmayanımız yok. hepimiz mi içimizde sado/mazo ilişki delisiyiz bilemedim ki..
 • bu kitabin mottosu da ilkinden farkli degil: more sex sells more.

  bitmiyor kitap, karakterler her gun ayri bir atraksiyondalar yahu, ilk kitaptan bile daha cok afakanlar basiyor okurken.
  yazar da guya cinlik yapip, her "duzusmenin" detayini verip ilk sevismeye dair bi'sey anlatmiyor, bakin ne kadar da romantigim mi diyor neyse... bi tuhaf yanisi kitabin olay gelisimi... bir kurgusu var mi ondan bile emin degilim aslinda. ha bir de kendini bu kadar tekrar eden bir kitap daha okumadim ben hayatimda.
  bu kitap serisi beni deli ediyor, budur.
 • kitabın daha 4. sayfasında, birinci kitapta ayrılan çift iletişime geçmiştir bile. biraz ayrılık acısı, ağlamalar, yemeden-içmeden kesilmeler, arasam mı-aramasım mı karasızlıkları bekliyor insan. olmamış!

  gerçi ilk kitaba da " bu ne yeaa, amerika'da best seller olan kitaba bak" deyip, 2 gün sonra serinin ikinci kitabını alan da benim. ve korkarım ki üçüncüyü de alacağım. neyse, yine de olmamış!