• ana ve christian nın hikayesinin sonunu anlatan kitap.
  • bir solukta okunup biten serinin üçüncü ve ne yazı ki son kitabıdır. kitabın son bölümünde christianın ağzından dinlenen tanışma bölümü çok değişik olmuş. aslında tüm hikayeyi bir de onun ağzından dinleyip üç kitap daha okuyabilirim. aslında ben grey' hep okuyabilirim.

ps: görüldüğü gibi christian grey'e karşı hala boş değilim ve paylaşımcı ruhum da hala ortada...
  • charlie tango sabotajı, christian'dan haber alınamaması ve ana - hyde buluşması heyecan yaratmıştır.

her eve lazım süleyman'dan sonra taylor'da aynı sempatiyi kazanmıştır.

evlatlık çocuk alan aile ve ve iyi üvey baba, türk usulü sevgi emekti mesajını vermiştir.

anastasia : adriana lima ya da miranda kerr 'e yakıştırdım. (saç rengi tutturuldu mu ikisi de kusursuz canlandı gözümde)
    christian : ewan mcgregor ya da ryan gosling - alex pettyfer (saçlar yine önemli )

üçleme boyunca geçirilen baygınlıklar : ana'nın sinir bozucu iştahsızlığı, sürekli utanıp kızarması, dudağını ısırması, gözünü devirmesi.

christian hastalığı yapan kitaptır en son tanım olarak. onyedi yaşıma döndüm çünkü en son o zamanlar bu tür kitap okumuştum.

lüks projelerde daire satarken ebeveyn banyolu-giyinme odalı-jakuzili banyolu odalı havalı oluyordu. dilden dile dolaştıkça, şimdi yeni projelere oyun odası da eklettirecek mi? düşüncesi.
  • serinin son kitabı olduğu için sindire sindire okusam da dün bitirdiğim kitap. hiç bitmesini istemedim okurken, ana ve christian aşkı artık olmayacaktı. zaten özledikçe ara ara bakıyorum da. son sayfalarında kitabı christian'ın anlatması da ayrı hoştu.
  • kitabin ilk bolumu ucakta baslar, ucakta sadece pink champaigne icmiyorlar tabi.
  • playlist'i şu şekildedir:

you’ll never find another love like mine - michael bublé with laura pausini
    wherever you will go - charlene soraia
    the great gig in the sky - pink floyd
    requiem, opus 48: ın paradisium - rachel porter
    wicked game - chris ısaak
    goldberg variations: aria by j.s.bach - glenn gould
    ı say a little prayer - aretha franklin
    walk on by - aretha franklin
    sexy bitch - david guetta featuring akon
    touch me - rui da silva & cassandra
    sweet about me - gabriella cilmi
    la fille aux cheveux de lin - ronan o’hora
    jesu joy of man’s desiring - eteri andjaparidze
    the ugly duckling - danny kaye
  • 9 şubat 2018'de vizyona girecek olan, aynı isimli kitaptan uyarlanan serinin 3. ve son filmi.
  • ilk teaser'ı görücüye çıkmış .

--- spoiler ---

ana: cınım uçak senin mi?
    christian: cık. 'bizim'.
    *ana gözyaşlarına boğulur*
    --- spoiler ---
  • resmi fragmanı düşen muhteşem serinin final filmi.*

https://www.youtube.com/watch?v=njcc5hrpxya
    poster

edit: türkçe altyazılı fragman
hesabın var mı? giriş yap