şükela:  tümü | bugün soru sor
  • içinde en az 7 bağlaç bulunmayan cümleleri cümlecik sanan kadın. 8 satırdan kısa olan cümle kurmaz, kurduğu cümlelerin de başıyla sonu arasında dağlar kadar fark vardır. dolasıyla ne dediğini kendi bile bilmez, sınavda da yazdığınızı anlamaz. vergi vergi diye 4 hafta ders anlatır (ki anlatması normal konu önemli) bu anlattığı 4 haftalık yerden, kitaptaki en uzun üniteden bir soru bile sormaz gider arada bahsedip geçtiği, kitapta da tek paragrafla bahsedilen konudan soru sorar, hem de 25 puan der. hoş soruların yanında yazan puanların da bir önemi yoktur. sonuçta hepsi kafaya göre dağıtılır, hiç uyulmaz. ellişer dakikalık iki dersi de birleştirir, ara hakkını kullandırmaz, tam 100 dakika hiç durmadan ders anlatır, beyin sulanmasına sebebiyet verir. sadece yıldız iktisadın değil dersine girdiği tüm üniversitelerin, bölümlerin belasıdır. en başta istanbul üniversitesi iktisat fakültesinin tabi.
  • inanılmaz bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip süper kadın profesör. bütçe dedin mi bilmediği (e bu doğal tabi, zira o bir prof) tek şeye örnek bile veremeyeceğim kadar bilgili bir hocamız. bu hocadan ders alanların bu dersin tamamına girmeleri ve olabildiğince yararlanmaya çalışmaları büyük önem taşımakta.
  • iü iktisat fakültesinin gülüdür. 2.sınıfta başlayan bölüm sonu canavarıdır. *

sınav çıkışı edit: yine kaldık aq.

2 yıl sonrası editi: bu yıl verdim lanet dersi mezunum artık. örnek verin hep örnek istiyo ;)
  • çeko bölümüne verdiği kamu maliyesi dersini neden bu kadar kastırdığına hiçbir insan evladı anlam verememektedir. hayır, maliye okusak tamam da, allahın çeko'cusuna ne gerek...

bu yüzden pek sevilmez; lakin kişiliğine laf edilebilecek hiçbir hareketini görmedim ve de duymadım 2 yıldır.*
    tanım: en çok küfür yiyen hocaların başında gelir.

vizede dışsallığı sormayı ihmal etmemektedir.

sınav şeklini her sene değiştirir.
  • bilgilidir, lakin çok iticidir. gerçekten iticidir.

dersini anlatır, bunun dışına zerre kadar çıkmaz. kitaptan okuyormuş gibidir adeta. öğrencisi ile bile alış verişine girmekten kaçınır.

sıradan ilkokul matematik öğretmeni gibidir.

kendisi ile aynı kürsüleri paylaşan hocalardan örnek almalıdır; zira prof olmak demek kutuplarda yaşamayı gerektirmez.
  • bilgilidir, birlimlidir, nettir ve adaletlidir. akademik camiada sayısının artması dileğiyle

not: kendisinden aldığım kamu maliyesi dersini 6. senemde geçebildim ve bunu hiç şikayet edecek konumda hissetmedim kendimi.
  • emre altuğ’un teyzesidir, sık görüşürler. çağla şıkel ile evlendiğinde hiç tasvip etmemişti.