şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bloomberg ht ekonomistlerinden
  aptal sarisin tezi nasil curutulurmus gosteriyor cumle aleme.

  pek akilli masalllah .
  afferin guzel kizim diyesim geliyor her seferinde.

  ilgiylen takip ediyoruz.
 • ekonomi bilgisi hakkında bir şey söyleyemem ama basında yazı yazan biri olarak daha ciddiye alınması için türkçe imlasını acilen düzeltmesi gerekiyor. şu yazısından http://bigpara.ekolay.net/…aci-ruyasi---/788916.asp aşağıda seçtiğim örneklerde pek çok yazım hatası yapmış. özellikle -de, -da ekleri, üç nokta, nokta, büyük-küçük harf kullanımı konusunda hatalar göze çarpıyor:

  "merkez bankaları likidite verecek.verecekte..

  tahvilde alırız.farklı seçenekleri de değerlendiririz.

  şu an bulunduğumuz durumda. para önce umuttu.."

  bunun haricinde kendisini başarılı buluyor ve başarısının giderek artmasını diliyorum.
 • eğlenceli yazıları olan paranın prensesi olarak anılan ekonomist.

  şu videonun sonunda 200 milyarlık büyüme destekleyici paket hakkında yaptığı yorumu süper.
 • paranın prensesi gibi buram buram ego kokan bir lakabı bulunan kişi.
 • geçmişte iki kez iş görüşmesi yaptığım değerli finans analisti.
 • fazlasıyla medyatik olmaya çalışan bir piyasa insanı ama portföy yöneticisi değil.

  bugüne kadar ben türkiye'nin en büyük 4 portföy yöneticisini daha t.v.'de görmedim, dolar borsa şöyle olur diye konuşan. 5.'yi de 2 defa gördüm, zira kendisiyle gerçek hayatta da muhabbetim oldu. genel olarak aklı başında olan portföy yöneticileri kolay kolay çıkıp piyasa hakkında yorum yapmazlar. ama zaten figen hanım portföycü olmadığı için kendisi için böyle bir problem yok. belki ileride olabilir.

  ama figen hanım daha bir medyatik ve ekran yüzü olma yolunda ilerliyor. star haberde bile kendisine rastlayabiliyoruz. aynı zamanda twitter üzerinden takip ettiğinizde günlük al satlar üzerine bariz olan yorumlarına da rastlayabilirsiniz. aynı zamanda da network'e bayağı önem gösterdiğini düşünüyorum. piyasanın duayenleriyle sürekli bir iletişim içerisinde veya öyle gözükme çabasında.

  gelgelelim ben kendisinde pek bir ego olduğunu düşünmüyorum. sadece portföycülerde görünenin aksine biraz dışa dönük ve sosyal bir kişi kendisi, biraz da medyatik diyelim.

  ayrıca kendisinin cv'sini de çok merak ettiğim bir hanımefendi. paranın prensesi olmasına daha çok olduğunu düşünsem de (zira piyasada hem portföy yönetimi ykb, hem de hazine yöneten hanımlar var) paranın düşesi desem yanlış olmaz. şeker gibi bir hanım.
 • kendisini paranın prensesi olarak tanıtan güzel kadın. twitter'da pek aktif. sütlaca bayılır. sürekli olarak sabahları ekonomi programlarına katılır kendisi. galatasaraylıdır. her sabah günün önemli haberlerini twitter'dan bildirir. bazen takipçileriyle birlikte bist'in yükselmesi için voltran oluşturur. her portföy yöneticisinin bir favori hissesi vardır, figen hanımın favorisi ise tüpraştır.

  edit: imla.
 • bütün gün twitter'da sağa sola mention atan ne iş yaptığı bilinmez meksa yatırım gmy'si, nam-ı diğer figonacci. ilginç bir şekilde muhammed el erian'dan daha fazla takipçisi vardır.
 • ekranda olmak hoşuna gidiyor belli ki içinde bulunduğumuz zamanın ruhuna çok aykırı değil, profiline bakınca çok da yadırganmaması gerekir diye düşünüyorum.
  ancak kendine taktığı iddialı isimler, kendini bazen fazla ciddiye alan tavrı ve aşırı özgüvenli hali piyasadaki kadınlara haksızlık yapılmasına neden olabilir.
  yaptığı iş aslında büyük oranda maço bir iş, erkek egemen bir iş bu nedenle tavrında biraz da ofsaytı anlayan kız gururu görüyorum ki kadınlara asıl haksızlık bu.
  ancak daha 15 yıl öncesinden paranın kraliçesi olan kadınlar tanıyorum ki kamuoyunda tanınmasalar da 50-100 milyon usd büyüklüğünde pozisyonları oje rengi seçer gibi sakince alır, kapatır hazine yönetirler.
  bir de ekranlarda bu kadar görünmeyi yorum yapmayı seven insanlar ne büyüklükte pozisyon alıyorlar, hangi fonları yönetiyorlar merak ediyorum.
  bana öyle geliyor ki aslında çok mütevazi rakamlarla trade ediyorlar ve büyük oyuncuların aksiyonlarını yorumluyorlar; yani zenginin malı züğürdün çenesi durumu...
 • tatlı bir finansçı, keşke tanışabilsem.