• afisinden acikca anlasildigi uzere sabunun insan hayatindaki onemini vurgulayan bir film.. finalinde brad pitt elinde sabunla kocatepe camii'nin avlusunda ayaklarini yikayarak temizlik imandan gelir diyomus.
 • filmin fragmanlarinda ki ve filmin sonundaki sarki ...
  pixies - where's my mind.mp3
 • acid house kadar zevkle izlenebilecek , acidan zevk alma sanatlarini ve sabunun hayat uzerindeki muhteberiyatini anlatan hoj bi film
 • limon emdikten sonra olmak kaydıyla esnemeleri kabul ediyor, matrix in uçan tekme attırıp videoklip tadında can sıkıcı görüntü dondurup, çevresinde döndürme atraksiyonlarından haz alan, dünya görüşü oturmuş bitirmiş iddasında ki kardeşlerimizi bu filme izlemek yerine tekken oynamaya davet ediyorum.orda olaylar epey hızlı gelişiyor nede olsa.
  yeni zamanların, yer altından notları kışkırtıcı atmosferi karanlık kişiliğiyle, efekte endeksli bakışa hitap etmiyor diyorum.
 • görsel hafızamızı biraz zorladığımızda fight club ın matrix gibi zorlama mizansen dövüş esprisine kaçmadan adam akıllı sokakta gördüğümüz kavga sahneleriyle dolu olması, dövüş ve aksiyon sahnelerinde matrix in aksine reel zaman akış ve görüntülerinden ödün vermemesi fight club ın efekti araç olarak kullanmasına en iyi örnektir.sadece belli başlı akılın kurguladığı sahnelerde bu efekte yer verilmesi sizce bir tesadüf müdür?
  oysa ki matrix te herkesin pırıl pırıl karete yapması, gelişigüzel havalarda uçarken görüntülerin donması gibi beylik, bayağılaşmaya yüz tutacak efektlerin öncüsü olmaktan başka bir esprisi yoktur.gaz soundtrack ise dinleyicinin görüşüne ve prodüksiyonun büyüklüğüne endekslidir.gayeten güzel senaryosuna edilen lafları (bkz: bilenerek filme gitmek)ten öte gittiğini sanmazken, dövüş filmi, zannıyla gidenlerin hüsrana uğrayacaklarını söylemeden geçmek istemem.
 • matrix'deki efektler fight clubda aynen kullanilmistir lakin sevi$me sahnelerinde...
  eger dikkat ettiyseniz tabi.....
  nikim geregi etmi$ bulunuyorum..
 • "hopppalaaaaaa" dememe ve "amma got oldum" dememe sebep olan film. gidilmesi gorulmesi lazim. matrixle karsilastiranlara ters ters bakmak lazim.
 • sabun kopugu :))
hesabın var mı? giriş yap