şükela:  tümü | bugün
  • çoklu kişilik bozukluğunun ilacı karıdır
  • izlediğimden beri beyaz eşya taksidi, tv, koltuk taksidi gibi beni esir edecek hiçbir şeyin taksidine girmiyorum. ayak bağı olacak hiçbir eşyam yok. bir sırt çantası dolusu eşyam var. laptop, telefon, kıyafet.

zorunlu edit: kiralık evim eşyalı, çiğ yemek yemiyorum. taşınırken sırt çantamı alıp çıkıyorum.
  • ancak her şeyini kaybettikten sonra, canının istediğini yapmakta özgür olursun -(chuck palahniuk-fight club)
  • çağımızın hastalığının eve mobilya takımı döşemek için hayatını heba eden insanlar olması. minimalist yaşamak gerek. o sahip olmaya çalıştığımız eşyalar hayatınızdan daha değerli değil.

"sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor" tyler durden
  • aceleye gerek yok, bir şeyin olacağı varsa o şey olur. hem de doğru zamanda, doğru sebeple, doğru kişiyle.
  • kişisel olarak katılmamakla beraber aslında kurallara uymayın, sahip olduklarınız size sahip olur vb düşüncelerden çok "toplumdan uzaklaşırsanız, sonunuz kötü olur." veya toplum dışına çıkan birey sorunlu, hastalıklı bireydir." düşüncelerini alttan alttan vermekte fincher bence.
  • o deri ceketin üzerinde iyi durması için brad pitt olman gerekiyor.

film çıkışı beyoğlu'nda montun aynısından bulup denemiştik arkadaşlarla.
    tabii ki üçümüz de şebek gibi olduk.
    allah allah ya filmde adamın üstünde ne güzel duruyordu halbuki deyip,
    ceketin kalıbının iyi olmadığını düşünmüştük.
    oysa ki sorun bizim brad pitt olmamamızdı...
  • almancıların eline mikrofon vermeyeceksin...
    (bkz: killa hakan)
  • hep kendinizi övmeyin, biraz da dövün. ama çaktırmadan alttan alttan.

değişim için insan biraz hırpalamalı, kendini..
  • şizofreni kötü birşeydir.