• youtube'da altına gelen yorumla yarmıştır;

''ceza tehlikedeysen zorla tutuluyosan bi mamını mamını çek anlarız biz''
  • killa hakan ve ceza'nın hayatlarının golünü yedikleri çalışma.

iki yaşlı kurt aslında her şeyi çok iyi planlamıştı. son dönemde parlayan ve üstelik de kendilerine çok saygı duyan iki gençle bir şarkı çıkartacak ve piyasayı kasıp kavuracaklardı.

isim de çok iddialıydı: fight kulüp. tam bir gövde gösterisi. iki genç iki yaşlı rapçi zirve bizim mesajını verecekti cümle aleme. yaşlı kurtlar da böylelikle yeni nesillere kendilerini sevdirecek ve popülerliklerini devam ettireceklerdi.

ama olmadı. şarkıyı bitirmişler, hatta klibi bile çekmişler, birkaç küçük post production işi kalmıştı ve klibin yayın gününü iple çekiyorlardı. işte tam da o anda norm ender bombayı bıraktı. mekanın sahibiyim dedi ve ezhel ile ben fero'ya itibar suikastı yaptı. görünen o ki başarılı oldu.

(küçük bir istatistik vereyim. an itibariyle norm ender - mekanın sahibi: 26 milyon izlenme, 808 bin like, 96 bin dislike. 8'e 1 beğenme oranı
    ezhel'in ender'e cevap niteliğindeki diss'i lolo: 9.6 milyon izlenme, 244 bin beğenme, 132 bin dislike. 2'ye 1 beğenme oranı )

killa ve ceza bu klibi yayınlamak zorundaydı.çünkü bu saatten sonra fight kulüp projesini iptal edemezlerdi. tüm sosyal medya hesaplarından kendilerine linç oldu. ben fero ve ezhel ile nasıl yan yana olursunuz dendi. killa'nın bu eleştirileri absorbe etmek için çektiği videolar ise işe tuz biber ekti.

böylelikle de bu ehtiyarlar norm ender - ezhel & fero savaşında lümpenlerin tarafında yer almış oldular ve norm ender'in elini güçlendirdiler. hepimizin bildiği şu "ben tek siz hepiniz" hikayesinden bahsediyorum.
  • nakaratı da bu:
    "three, two, one, zero
    başladı countdown sana kalan hero
    köpürürsün blub, blub, blub
    burası merkez fight gulub" evet klab yada kulüp değil, bildiğin gulub.

gerçekten bu mu? 4 kişi bir araya geldiniz o kadar reklamını yaptınız ve bu mu?? dinlerken başkası adına utandım, bunlar bi de gururla paylaştı helal olsun.

norm enderin taşak geçmek için yaptığı trap daha güzeldi lan.
  • "kırmızı bültenle aranıyorum hep"
    "kırmızı bültenle niye aranıyorum ?"
  • rap ile alakam yok ama dönen olaylar hoşuma gitti. özellike fero rap öncesi saçsız haliyle saç ekim pazarlaması yapıyormuş, şimdi de vasıfsız haliyle rap yapamıyor söz yazamıyor sesi de yok ama türkiye'de rap dendiği zaman ilk akla gelen ceza ile düetlerde yer alıyor... oksimoron adam vessellam. üstüne bembeyaz olup zenci gibi davranıyor ve heceleyerek rap deniyor *.
  • kendi kendilerine norm ender'e malzeme vermişler.

(bkz: gluk gluk gluk)
    (bkz: çıkarayım öyle konuş)
  • sanki killa hakan rapçilerin bol olduğu bir iş merkezinin çaycısı gibi değil mi? yıllardır çay götüre götüre bir şeyler kaptığını düşünüp şarkı yapmış gibi. ben fero ve ezhel de amcalarına yardım için gelen üniversiteli yeğenleri.

ceza senin ne işin vardı orada be abi ?
  • anlamsız sözlere ve adressiz nefrete sahip bir tekerleme. şarkı diyemeyeceğim. ortada bir nefret var anlatılmak istenen ancak nefret hangi kavrama, olguya, akıma ya da kişiye belli değil.

sözler ise şakaysa komik gerçekse yazık. köpürürsün guluk guluk guluk gibi bir cümle var. kendini dövüşçü gibi göstermek isteyen kırk yaşını aşmış çelimsiz çocuklar ve hakikaten çocuklar kare kare görünüyor klipte. kırmızı bültenle aranmak sanki güzel bir şey. bir de sözlerde öyle bir şey var.

ezhel anladık polisten kaçıyorsun kendi kendine. evde masanın altına girip ben saklandım demesi gibi çocukların. niye kaçıyorsun polisten belli değil.

ben fero anladık vücut çalışıyorsun. yahu ülkede tek kaslı adam bu sanki. sürekli vücudu ön plana çıkarma çabası ama nafile. insan utanır 50 cent zamanında bunu yaparken bunun beş katı vücuda sahipti.

ceza öyle eğreti durmuş ki kariyerinin üstünü çizmiş.

kuzum siz napıyorsunuz diye sormak lazım bu kitleye. gangsta rap yapacaksanız bari iyi uygulamaları iyi analiz edin. ziyan etmişler kendilerini.

edit: şarkı sözü düzeltmesi
  • ben köpürürsün blup blup blup fayt klup diye kafiye yapsam parmağıyla gösterirler bu götünü siktiriyor diye.
hesabın var mı? giriş yap