• killa hakan ve ceza ikilisinin yer aldığı bir parçanın bir milyon adet dislike almasının sebebidir.

şimdi eğri oturup doğru konuşalım. bu şarkın bundan 2-3 yıl önce çıksa ok beğenilirdi. bir kere killa ve ceza ikilisi turkish delight gibi efsane bir parçadan sonra bir araya gelmiş, yanlarında da iki tane genç var. iyidir. hiçbir şey olmasa hype'ı yeter.

hadi beğenilmesini geçtim, en azından "bu ne amk" denmezdi.

peki bu şarkının ceza'ya rağmen bu kadar dislike almasının en başlıca sebebi (veya sebepleri) ne ola?

şahsen üç başlıkta inceleyebiliriz diye düşünüyorum:

1. artık iğrenç lümpenliği alenen belli olan tiplerin sürekli birbirini kollaması ve "aslında öyle değil. biz on numara müzisyeniz de işte insanlara hitap etmek için böyle yapıyoruz" minvalinde ampır ampır konuşmaları.

2. yine bu kişilerin kendilerine gelen ağır eleştiriler neticesinde "bizim abilerimiz var" mesajı içeren bir parça yapmaları.

3. killa hakan'ın kreuzberg'te kim götünü kaldırdıysa onun anasını sikim. kendini iyice pablo escobar zannetti. bunun sonucu da çinçin çomarı oldu. bu da düzgün söz dinlemek isteyen insanların "benim babam senin babanı döver" gibi ilkokul kavgasıvari sözleri şarkı diye yutturmaya çalıştı.
  • tama olarak budur.
  • kötü bir parça olması
  • yurdum insaninin kendi fikrine sahip olma kabiliyetinin olmamasi.

cogunlugun pesinden gitmeyi cok severler.
  • her ne kadar sevmiyor olsam da tek sebebi norm enderdir.
  • şiddete karşı olan bir millet olduğumuz içindir.
  • yaşam evren ve her şeyin anlamını *bulmaktan daha zor bir sorudur. insanı gerçekten derin düşüncelere itiyor. üzerine konuşulması gereken birçok.. yarrak gibi şarkı işte ne sebebi arıyorsunuz bu şarkıya.
  • 3b sınıfından ben fero.
    ayrıca şarkı pişmiş aşa su katmak gibi bir şey olmuş, gerçekten iyi olanlar geçmişlerine saygılarından dolayı daha güzel bir iş yapmalıydı
165 entry daha
hesabın var mı? giriş yap