şükela:  tümü | bugün
 • viyana'da iki şubesi ( biri wollzeile'de, diğeri backerstrasse'de) olan en iyi şinitzelci.kapıda hayvan gibi kuyruk oluyor ama sabredip bekleyin...

  viyanada doğdu,şinitzelci oldu
  helal olsun sana,figlmüller amca!
 • bir şinitzel'in 12 euro, küçük boy patates salatasının 3.50 euro olduğu, yenilebilecek en leziz şinitzelin bulunabileceği viyana restaurantı.
 • cola satılmaz burada. üzüm suyu içebilirsiniz.
 • üc katlıdır, genel olarak bu üc katıda turist doludur. bir de garsonlar hep erkek, kadın garson yokmu$. varsa bana $ikayet edebilirsiniz.
 • bir masaya oturtulmak için kapısının önünde bekleşen ve sokağa taşan kalabalığın parçası olmak istemeyenlerin, internetten rezervasyon yaptırarak gitmesinin daha akıllıca olacağı şinitzelci. sadece domuz ve tavuk şinitzel servis edilmekte ki (dana şinitzel yok yani) ikisinin de görüntüsü de lezzeti de mükemmel. çok kalabalık olsa da servisinin aksamaması da takdire şayan.
 • kafam kadar inanılmaz lezzette şnitzelleri olan yer. yalnız burda öyle okul kantininde satılan tavuk etine şnitzel mantığı yok. gerçi tavuk etinden olanı da var ama makbul olanı domuz eti. üstüne de limonu sıktın mı, üzüm suyuyla mükemmel bir tat. bir de ben yerim deyip 2 tane söyleme hayvanlığı yapmayın, 5te yediğim schnitzel tüm gün tok tutuyor. internet sitesinden basit bir rezervasyon yaparak bekleme sorunundan kurtulabilirsiniz. 16 mart gelse de uça uça gitsem..
 • hesaplılığının yanında gayet doyurucu ve lezzetli şinitzelci. stephansdom'un arka tarafında yer alıyor. iki küçük pasajın içinden geçip sağa döndüğünüzde göreceksiniz. yanında ve karşısında da şinitzelciler bulunmakta. denildiği gibi mekan her zaman dolu ve genellikle kapıda sıra oluyor. yılmayıp 5 - 10 dakika beklerseniz girebilirsiniz. iki kişi bir şinitzeli paylaşarak rahatlıkla doyabilir. şinitzelin yanında patates salatası ve ottakringer radler içmenizi tavsiye ederim. tarih itibariyle 1 şinitzel, 2 ottakringer radler, 2 patates salatası 29 euro civarında tutmaktadır.
 • viyana'da olmazsa olmaz bir yermiş. gidip görmek lazım. iç tasarımı güzel, otantik bir hava var.
  servis beklediğimden yavaştı. hesaplı diyebiliriz böylesine ünlü bir yer için, hele hele viyana koşullarında.

  ama öyle baş döndürücü bir lezzete sahip değil şinitzelleri. evet kafam kadar, doyurucu ama aman aman bir durum yok. genel kanı, yanında getirdikleri patates salatası ve yeşillik daha lezzetli.

  buranın adetinden, kapıda en azından birkaç dakika beklemeden olmuyor.
  ve gözlemledik ki içerisi boş da olsa yeni müşteriyi masa boşaldıktan en azından beş dakika sonra alıyorlar.

  karnınız doyup restorandan çıkarken kuyruktaki çaresiz tiplere nanik yapmak da adettenmiş.
 • iki şubesi bulunan enfes şinitzelci. bir şubesinde sadece şarap varken diğerinde hem bira hem beyaz şarap bulunabiliyor. şinitzel ile birlikte beyaz şarap içilmesi gerekirmiş. ola ki rezervasyon yaptırmadan gidersiniz, kapıda beklemek gerekiyor genelde. ama beklemeye de değiyor kesinlikle. son derece leziz bir şinitzel. farkı ise ekstra ince olması. iki kişi toplamda 37.5 euro hesap ödedik, iki şinitsel, iki salata ve iki kadeh beyaz şarap için. viyanaya yolu düşenler mutlaka uğramalı.