şükela:  tümü | bugün
 • doktor instagramı gibi bir uygulama. doktorların medika görüntüler paylaştığı bir mecra. hastamda şöyle birşey var. nedir diye sorulup diğer doktorlardan cevap alınabiliyormuş. yüzü otomatik gizleme, görünmesinin istenmediği alanları gizleme gibi özellikler mevcutmuş. ios ve android sürümleri var. sağlık çalışanları, hesaplarını onaylatarak kullanabiliyormuş.

  https://figure1.com/
 • tıp öğrencileri ve doktorlar için çok hoş bir uygulama. türkiyede kullanıp da vaka paylaşan hatta terör nedeniyle hastasının son durumunu öğrenemeyen doktorlara denk gelmek de mümkün.

  "figure 1 isimli uygulama, doktorların zorlu vaka fotoğraflarını bu platformda paylaşarak birbirleriyle bilgi ve tavsiye alışverişinde bulunmalarını sağlıyor. uygulamanın yaratıcısı dr. josh landy, "fotoğraflar, binlerce yıldır tıp öğreniminde kullanılıyor." diyor.

  herkes bu uygulamayı indirebilse de yalnızca sağlık profesyonelleri fotoğraf paylaşıp yorum yapabiliyor. landy, "hastalar, başka profesyonellerle fotoğraflarını paylaşıp paylaşamayacağımı sorduğumda oldukça anlayışlı davranıyorlar." diyor.

  "paging" adı verilen yeni bir özellikle, figure 1 uzman doktorları ağdan tespit edip onlara bildirim gönderiyor. böylelikle vakalar ortalama 30 dakikada çözülüyor.

  landy, "büyük hedef, medikal bilgiyi demokratikleştirmek." diyor. "internet sinyali olan her yerde bu bilgiye ulaşmanın mümkün olmasını istiyorum.""

  şeklinde bir onedio haberine konu olan uygulama.

  the guardian haberi içinse : http://www.theguardian.com/…crowdsourcing-diagnoses
 • 3 seneden beri kullandığım uygulama. son 1 senede patlama yaptı canlı hastane vaka paylaşımı bile oldu. case of weekler ise gerçekten çok güzel olabiliyor geçenlerde porfiyalı bir hastanın idrarındaki wood renklenmesini göstermişti birisi ki bu hastalıktan dünyada takriben 500 kişide falan var.
 • şimdilik güzel dönemlerine tanıklık ettiğimiz uygulama.
 • mükemmel bir fikir olmasına rağmen etik olmayan uygulamadır. seviyoruz ve takip ediyoruz orası ayrı.
 • tutar mı tutmaz mı merakla beklediğim uygulama.
 • sağlık çalışanları için yapılmış bir uygulama. dünyanın dört bir yanından öğretici vaka fotoğrafları yükleniyor. kullanıcılarla iletişime geçip vakayı tartışabiliyorsunuz. tam bir az görülen hastalık ve ayırıcı tanı cenneti.

  tamamen ücretsiz. buradan indirebilirsiniz.