şükela:  tümü | bugün
  • "the fund for investigative journalism" kısaltmasıdır yani "(the) fund (for) investigative journalism" ibaresinin baş harflerinden mürekkeptir fij.

http://fij.org/ adresi resmi sitesidir. özellikle araştırmacı gazetecilik için, anlamlı bir kurumdur.
  • ikiyüz küsür entry yazmış çaylağımız.

hacı nabıyon yav? bildiğim kadarıyla bunları insan okuycak ve değerlendircek. ilk 10 entry'yi mi okuyo lan yoksa moderashauf? gene de çok yani.

neyse yaz sen gene şeyyapma.
  • entry'lerindeki kalite ve çoğu bilgilerdeki özgünlük, ekşi sözlük jargonuna ve formata hakimiyet konusundaki ustalık ile severek takip ettiğim ''sözde çaylak''*. badim.
  • çaylaklığının kısa sürmesini dilediğim yazar.
  • arasa sırada entarilerime favori çakmasıyla gözümü alan çaylak yazar. yıllardan bir başka gün de hatırlıyorum da beni yine bir anlığına favori manyağı yaparak titrettirmişti. ayrıca aynı burçtanız da. hem badilemiş de sanırım beni; buradan yetkili abilere sesleniyorum, alın abicim bu bilim kurgu sevdalısı(sanırım) insanı sözlüğe, beğendim ben.

çufçuf: aha iki tane daha favladı. bu dahil üç. adam duygulandırıyor oturduğu yerden.

çufçuf 2: şunu yazdıktan sonra daha da bir abanmaya başladı; bugün favım aniden bir artış yaşadığında "evet, fij uyandı şu an" sözlerini ağzımdan dökmeye sebep olmuştur.
  • an itibariyle artık çaylaklıktan kurtulmuş ve birbirinden güzel entry'leri ile yazarlığa adımını atmış çok kıymetli bir ekşi sözlük yazarı. mutluyum*.
  • arkeolojiye olan ilgisi ile dikkat çeken yazar. en azından benim, bilemiyorum.

aynı zamanda ürkek bir ceylan izlenimi bıraktı bende.
  • bana girdigi entrylerin frekantligiyla bugun aramizda olamayan kimi yazarlari animsatmis yazar.*
  • bir kanal avcısı.
  • genelde, her gün minimum 50 entari giren ve 500 kanal öneren kuruluş(kuruluş diyorum artık). kaynak sorması zevkli yazar. adam onda bile uğraşıyor, fotoğrafını falan çekiyor kitabın. aynı zamanın akıntısında mı yaşıyoruz, yoksa kütlesiyle zamanı mı büküyor da bu aktiviteleri yapıyor, bilemedim. "haydi hepimiz sözlükte tek kişiymişiz gibi yapalım" güruhundan da değildir, görür ve sayar sizi, allah başımızdan eksik etmesin, neyse ki ekşisözlük tahtaya döndü de tahtaya vurabiliyoruz. laf edip gitmeyelim, somut bir şey bırakalım: sözlüğün hermes'i, rainbow'u, habercilik yolu ilan ediyorum kendisini.