• ikiyüz küsür entry yazmış çaylağımız.

hacı nabıyon yav? bildiğim kadarıyla bunları insan okuycak ve değerlendircek. ilk 10 entry'yi mi okuyo lan yoksa moderashauf? gene de çok yani.

neyse yaz sen gene şeyyapma.
  • entry'lerindeki kalite ve çoğu bilgilerdeki özgünlük, ekşi sözlük jargonuna ve formata hakimiyet konusundaki ustalık ile severek takip ettiğim ''sözde çaylak''*. badim.
  • şuradakendisiyle ilgili düşüncelerimi belirtmiştim, hala da değişmemiş vaziyette.
    bugün tesadüfen "yahu fij'i uzun uzun zamandır takip kısmından yakalayamıyorum, dur bir profiline bakayım acaba niye yazmıyor?" diye düşünüp profilini açtım. bir de ne göreyim? uçurulmuş!
    taa çaylaklık günlerimde, sözlükte beni ilk keşfedenlerden ve nick altımda taltif edenlerdendi.
    sözlüğe değer katanlardandı fij, umarım başka bir hesapla "aranızdayım." der ve bir selam edip kendini belli eder.
  • bana mesaj yolu ile gönderdiği uyarı iletisini kabul etmiyorum!
    yazarlara mesajının kapalı olması da zaten bu düşüncemi kabul doğruluyordur.

buradan yazmak zorundayım yanıtımı.

bana yanlış öneri yapmış olduğumu söylemiş sevgili hint kumaşımız!
    kabul etmiyorum ne kadar troll ve yalan başlık varsa ben başı boşlara gönderirken siz içeri alıyorsunuz..
    yapmayın! daha faydalı bir şeyler yapmak istiyorsanız sadece önerme yapmayın yeterlidir.

tanım: saygı karşılıklı olmalıdır.

edit: siz hiçbir şey ispat etmediniz (bkz: polise ciglik atan hocanin yalanci olmasi) bu çığrından çıkmış konuyu bile tekrar sözlüğe dahil etmişiniz bu da başka bir ispatımdır.
    kendi kendinize mesaj atmaktan, bana da aynı başlığa birden fazla yazmak zorunda bırakmakdan vazgeçin.

edit2: ciddi sıkıntılı birisiymiş neden musallat olduysa bana.
    hayır yani kabul da edemiyor ve üzerine bunu da komik görüntülerinle yineden ispat ediyor.
    arkamdan komik komik şeyler yapıp kendisine de güldürüyordur.
  • ben kendisinin neden leyla edildiğini çok basit bir şekilde izah edeyim.

yaklaşık 3-4 yıldır sözlüğe ya da sözlükteki kişilere olan şikayetinizi kanzuk başlığına, başak purut başlığına yazarsanız sözlüğe olan emeğiniz, gg tarihçenizin temiz olup olmamasına bakılmaksızın sepetleniyorsunuz. sözlüğün 1 numaralı yöneticisine mesaj atma hakkınız 5-6 senedir zaten yoktu, bir 3-4 senedir de başlığı altında sızlanma hakkınız da yok.

ben bu yazarı bilmem, tanımam. malum başlıklarda uzun uzun şikayet ettiği entrylere denk gelince "1 haftaya kalmaz sepetlerler." demiştim, hayret yanılmamışım. sözlüğün demokratik, özgür olduğu zamanlar 10 yıl geride kaldı. canlarını çok sıkıyorum, insanların gözü önünde kendilerini rencide ediyorum diye uçurdukları ilk yazar olarak diyorum ki, bu sitenin adı çok uzun bir süredir yeni ekşi sözlük. ona göre davranın.

sol frame'in üzerindeki ekşi sözlük ifadesinin üzerinde eskiden bir siyah bant vardı. bu bantın artık olmaması da sevgili yöneticilerimizin minik bir itirafı sanki, değil mi?
  • yıllar önce çok karanlık bir gecede paylaştığım şarkıyla dert ortağım olan,çok çok uzaklardan birbirimize kadeh kaldırdığımız bad’lik amirim.fij,buraları okuyorsan şerefe dostum. dilek taşı
  • siz bir yazarı uçurmadınız,
    siz zalim bir latin gibi konstantinapol imparatorluk kütüphanesi'ni ateşe verdiniz.

''on üç damla gözyaşı saydım
    allah'ına kitabına sövüp saydım
    şafak nabız gibi atıyordu
    sarhoş değildim, bilmem nerdeydim
    hiç biriniz orada yoktunuz.''
  • neden epeydir görmüyorum diye merak edip profiline girince uçurulduğunu öğrendiğim yazar.

ne oldu da gitti bilemiyorum; ama umarım entrylerinin yedeğini almıştır, valla benim ciğerim yandı.
  • sözlükte kendisi'ne rastlamak; benim için yıllar sonra eski mahallesine dönüp hala orada oturan en sevdiği komşusu ile karşılaşıp, köşedeki küçük şirin cafeye gidip hemen laflamaya başlamak gibi bir mutluluk olmuştur.
  • kendisini uzun zamandır takip ederim, sözlük için değerli fikir ve paylaşımları olan ve türünün nadide örneklerinden kıymeti bilinmesi gereken yazar.
hesabın var mı? giriş yap