şükela:  tümü | bugün
  • bir su markası olmasından öte, sektörde bir eşi bulunmamaktadır.

bu su sadece güney amerika'daki fiji adasından çıkıyor. suyun karakteri ve içerdiği minerallar fiji adasının jeolojik yapısından geliyor. en belirgin özelliği ise silica barındırması. kemik, bağdokusu, kıkırdak ve eklemlerin etrafındaki zar için gerekli bir mineral olan bu silicanın ise, vücuda daha pek çok faydası var.

3-4 yıla yakındır türkiye'de dağıtımı yapılıyor. ha, marketlerde satılıyor mu? hayır. litresi 10tl'den fazla. şimdilik lüks oteller ve eğlence yerlerinde bulunuyor. zaten o tarz bir talebi karşılayacak durumu da yok adanın.
  • tarif edilemeyen bir tada sahip olan, tattiginiz anda diger sularla arasina bir border cekeceginiz su. bu suyu alakasiz ama hong kongda denemistim. inanamaistim tadina. turkiye'de oldugunu gorunce ese dosta heyecanla anlattim fakat hakli olarak sallamadilar, bu heyecanimi abaartili buldular. ayda yilda bir icmek isterim acikcasi. slogani untouched by man ve earth's finest water. ıki ustteki entrye katiliyorum suyun tadi yok diyenlere gelsin fiji su.
    bu su nereden geliyor diyenlere[https://www.youtube.com/watch?v=juhtvc60kuo https://www.youtube.com/watch?v=juhtvc60kuo]
  • abd'de her markette vardı, hatırladığım kadarıyla içimi yumuşaktı ve şişesi güzel bir su markası.
  • sanırım bizdeki örnekleri gibi kaynağından çıkan miktardan daha fazla satışı olan sudur.

okan bayülgen bir programında su belgeseli başlığında fiji suyuna da parantez açmıştı. türkiye'deki şebeke suyu-damacana su geçişine benzer bir süreci anlatmışlar ve abd şebeke suyunun fiji suyundan daha kaliteli olduğu halde reklam stratejisiyle sağlıklı su budur havası yaratılmış olduğundan bahsetmişlerdi.
  • türkiye'deki marketlerde olmaması ile 805694. dünya ülkesi olduğumuzu iyice suratıma vuran sudur. hayır sanki olsa alıcam mı almıycam kalabak su filan alırım yine ama insan heves ediyor.
  • türkiye distribütörü olan luxist'e info@luxist.com.tr adresinden e-posta yoluyla ulaşıp satın alınabilen, güzel sudur. geçen yıl sonunda denemek için almıştım. o dönem fiyatları şöyleydi:

330ml x 36 şişe = 99 tl
    500ml x 24 şişe = 84 tl
    1l x 12 şişe = 71.40 tl
    1.5l x 12 şişe = 99 tl

değer mi, kişinin ekonomik durumuna göre değebilir. ıvır zıvır her çeşit su ve içecek markasını denemeyi seven biri olarak beğendim açıkçası ama suya sürekli bu kadar para vermek çok da mantıklı gelmedi ve bir daha almadım, daha doğrusu başlığı görene kadar aklıma da gelmemişti. tabii kargo..vs su almak için uzun hikaye konular, bi markette falan görsem alabilirdim mesela.
  • tadı ciddi anlamda güzel, içimi müthiş yumuşak olan su. bulduğunuzda en azından deneyin derim.
  • nasıl olup da bir himalaya tuzu bir esmer şeker popülaritesi ulaşamadığını merak ettiğim su. fijinin önemli ihraç kalemlerinden biridir. adamlar bildiğin su satıyor.
  • tadı bana göre güzel olmayan tatlımsı bir sudur.