şükela:  tümü | bugün
  • çok kısa bir zamandır yazar olmama rağmen dikkatimi çeken konu.

bir başlık açıyorsunuz ve konu hakkında fikirlerinizi paylaşıyorsunuz. diğer yazar arkadaşlarda kendi fikirleriyle başlığa elinden gelen katkıyı sağlıyor. ama bir kesim sanırım fikirlerini başlık altına entry olarak girmek yerine özelden mesaj atarak ifade ediyor.

burada bulunmamızın sebebi içeriği zenginleştirip doğru bilgiye ulaşmak ise kişisel tartışmaların dışında fikirlerin özel mesajlaşmadan paylaşılmasına karşıyım.

çaylak arkadaşlar konu dışıdır.
  • küfürlü mesaj gönderene veya bir konu da, farklı düşünüyorsak (özellikle dünya şeysinin konuları) kesinlikle küfürsüz kendilerini anlatamıyorlar. onun için bu mesajı sürekli elimin altında bulundurup direkt gönderiyorum kendilerine.

eğer biraz zeka pırıltısı varsa bir daha yazmaz. yazsa bile kendini, derdini anlatmaya çalışır. ona tamam. fakat yazdığı yazının sadece 2 kelimesi hariç gerisi küfürse, süzme bir salakla karşı karşıyasınız demektir. engelle butonu çok iyi iş görür. sözlükteki parazitleri kovar, uzak tutar sizden. detan sinek öldürücü olsa bu kadar iş görmez o engelle butonu. o taze konuya konmaya çalışan bu asalaklar için engelle butonu candır. tavsiye ederim.

yazdığı mesaja hiç bir yorum yapmadan bunu gönderirim aslında.

----------------------------------------------------------------------------------------

gelen mesajın değerlendirilmesi: puanlar 100 üzerinden hesaplanmıştır.

mesaj aldığınız kişi: (mesaj gönderen nick)
    mesaj gönderen eğitimi: 0
    mesaj gönderen nezaketi: 0
    mesaj gönderen karakteri: 0
    mesaj gönderenin zekası: 0
    mesaj gönderenin kabiliyeti: 0
    mesaj gönderenin tavrı: 0
    mesaj gönderenin mantığı: 0
    mesaj gönderenin sorgulama yetisi: 0
    mesaj gönderenin ülkeye yararı: 0
    mesaj gönderenin ahlak bilgisi: 0
    mesaj gönderenin konuya bakış açısı: 0
    mesaj gönderenin kelime haznesi: 10 kelime
    mesaj gönderenin olaylara bakış açısı: 0
    mesaj gönderenin bu yazılanı anlama kapasitesi: 0
    mesaj gönderenin çomar olma potansiyeli: 100 x 100
  • gerçekten bazı andavalların ısrarla yaptığı eylem.

misal x bir selebriti hakkında "çirkin oyuncu kontenjanından diziye girmiş" yazıyorum.

yazar mesaj atıyor, "hiç de çirkin değil bi kerem o çok yakışıklı"

cevabım; "ben öyle düşünüyorum" oluyor...

tekrar mesaj atıyor, "senin öyle düşünmen onu çirkin yapmaz bu kendi fikrin, bence gayet yakışıklı, böyle yazamazsınız falan"...

cevabım," siz de kendi argumanınızı başlığa yazabilirsiniz"... elinden gelse saçımı yolcak geri zekalı.

şimdi yazarken fark ettim bu nasıl boş zaman lan, içeriğin sığlığına bak. hakikaten başıma sık geliyor.

bir daha cevap yazmama kararı alarak yazımı sonlandırıyorum.
  • bu başlık için bile özelden mesajlar geliyor.