şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir yazar.
    lan bu galiba ex fikir muhendisi fikri.
    ayrıca benim galibam ne amk? nickler aynı işte, biri ayrık, biri yabışık.
    geldi yine evetini silktiğimin. hayreti mucip. evet.
  • nefret denen duyguya yersiz biçimde haiz olmuş vicdansız bir insandır. kimseye zararı olmayan, kendi halinde takılan, etrafına en az zararla yaşamaya çalışan bir grup insana nefret kusmuştur, yazıklar olsundur.
  • ya arkadaş siz ne yiyorsunuz ne içiyorsunuz bilmiyorum ama kimden nasıl ve neden nefret edeceğimi de size mi soracağım? bana ne olm senin kimi nasıl ne şekilde sevdiğinden veya nasıl ne şekilde nefret ettiğinden. ben sana bi şey diyor muyum? demiyorum. o zaman az sus. hayreti mucip.
  • veganlardan nefret etmek = kötü insan olmak.

ya arkadaş veganlarla protein eksikliği üzerinden kurulan alay etme biçimini artık gerçekten doğru olarak kabul edeceğim. yoksa bir insan ancak bu kadar zorlama yorumlarla birisini kötü insan olarak nitelendirebilir. kötü insan olmak ne kadar basitmiş yahu. veganlardan nefret et tamamdır. hayreti mucip.
  • nefret duygusunun kötülükten beslendiğini bilmeyen yazar. nefret insana, özellikle de kötü insanlara özgü bir duygudur. sebepsiz yere nefret beslemek kötü olunduğuna delalettir. ya ne olacaktı, nefret beslemek üstün mü yapacaktı insanı? böyle de gaflete düşmüş insanlar var işte, zeki olduklarını düşünürler.
  • ya arkadaşlar bazılarınızın yaktığı oksijen, tükettiği su gerçekten israf. demek nefret duygusu kötülükten besleniyor he mi?

o halde tecavüzcüsünden nefret eden kadın/erkek kötü insan.
    o halde babasını katleden şerefsizden nefret eden insan kötü.
    o halde annesini döven babasından nefret eden çocuk kötü.

et yemeye başlamak için çok geç değil bence. eved.
  • kuvvetle muhtemel veganlar tarafından tecavüze uğramış yazar bu nefretin başka açıklaması olamaz.
  • eğer veganlardan nefret ediyorsa belki de haklı nedenleri olabilecek yazar. nefret etmek de insani, sevmek kadar.

hele ki veganların çoğunluğundan ben de pek hoşlanmıyorum açıkçası. çünkü veganın meselesi kendine seçtiği bir diyet yahut felsefe değil. tıpkı dindarlar gibi herkesin kendilerinden olmasını istiyolar aksi düşünenlerden de nefret ediyorlar.

eh, nefreti nefret doğurur. bu kadar kasılmamak lazım; doğal sonuçları doğal görmek lazım.
  • eheheh işin içinden çıkamayınca yine tecavüz eşiğine geldik. illa cinsel içerikli gönderme yapmak gerekiyor galiba. kardeşim sen beni bırak. parmağımın ucuna bakarsan bir şey göremezsin, işaret ettiğim yere bak. tecavüze uğramayı da böyle normalleştirmeye çalışan adam iki dakika önce bana hümanistlik dersi veriyordu. sonra veganlardan niye nefret ediyorsun. aha örnek işte. evet.