şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ulusal kanal ankara temsilcisi. kapalı kutu ve haftaya bakış programlarının yapımcısı. aynı zamanda kukla devlet / abd kürdistan'ı nasıl kurdu adlı kitabın yazarı.
 • gazeteci- yazar. aydınlık gazetesi yazarı. "kukla devlet- abd kürdistan'ı nasıl kurdu" ve "erdoğan'ın suriye" seferi adlı kitapların yazarı. hacettepe sosyoloji mezunu, yüksek lisansını ankara üniversitesi iletişim fakültesi gazetecilik alanında yapmıştır. hala aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. uzmanlık alanı dış politikadır. ırak, iran, suriye ve abd- türkiye ilişkileri konularında yazılar yazmaktadır.
 • ulusal kanalın 10 ağustos 2018 tarihli gün ortası yayınında (39. dakika) seda anık'ın;
  "şu anda amerika çin, rusya, iran, türkiye gibi ülkeleri karşısına almış durumda. dolayısıyla aslında burada izlediği politikada karşı tarafı birleştirici bir unsur oluşturmuş oluyor. amerika neden bu riski alıyor sizce?"
  sorusuna
  "amerikanın başka seçeneği kalmadı. amerika saldırgan politika izleyerek karşı tarafı geriletmek ve korkutarak teslim almak şeklinde bir politika izlemeye çalışıyor fakat tam tersine sizin sorunuzda da belirttiğiniz üzere dünya 20 yıl önceki dünya değil. amerikanın psikolojik üstünlüğü de artık ortadan kalkmaya başlamış durumda. amerikanın şu anda dünyada bir dolar hakimiyeti ve psikolojik savaş hakimiyetiyle devam ettirdiği bir hegemonya var ve her ikisi de şu anda çöküyor. burada amerikanın baskısına maruz kalan ülkelerin güçlerini birleştirmesi yönünde bir eğilim galebe çalmaya başladı ve bu eğilim eninde sonunda amerikanın, amerikan imparatorluğunun çöküşüne neden olacak önümüzdeki dönemde ve bu son süreçte çok hızlanmış durumda."
  şeklinde cevap vermiş. insan umut etmek istiyor