• kocadıkça libidoya deh edenlerden. bak hele dedeme:

orada neler oluyor 'dan
    - "hatırlıyor musun meral (orhansay), dizide ( hanımın çiftliği) ikimizin bir banyo sahnesi vardı. sen de lıkır lıkır bir kızdın. o sahneyi unutamadım" (sene 89. yirmi yıl önceki , slip beyaz donuyla girdiği duşta geçen iki üç saniyelik sahneden bahsediyor. işe bak , ben de unutamamışım)

- "beren saat, kıvanç tatlıtuğ ile sevişme sahnelerinde aralarına yastık koyduğunu söylemiş. bunu duyunca o güzelim ilik gibi kızdan soğudum. " ( ilik gibi kız mı? talihimiz varmış "ondaki göt kimsede yok" falan dememiş. lıkır lıkır, ilik gibi... )

- " müjde ar aradan sıyrıldı. türkan şoray'ın kurallarına inat öpüştü, sevişti, soyundu. "
    http://haber.gazetevatan.com/…d=262436&categoryid=8

sağlam geliyor kaçalım bence.
  • kendi anlatımıyla kariyeri : ''beyaz mendil'den sonra yaptığım her filmle beraber süksem artmaya başladı. bir süre sonra şunun farkına vardım. türk sineması seyircisi bir a kompozisyonunda sizi beğenir. durmadan a’ları oynarsanız üç beş defa daha sizi alkışlar, sonra bir gün sıkılır başını çevirir. türk sinemasında a’dan b’ye, b’den c’ye geçen ilk gariban ben olduğum için, hem star konumundaydım hem de değil gibiydim. yani hiçbir zaman çağdaş starlar kadar büyük star olamadım. olmak da istemedim. tek tipin oyuncusu olmak bir zaman sonra da gümleyip gitmek vardı. bir gün istanbul'da uluslararası boyutta bisiklet yarışı yapılacaktı. sinemadan çok sevdiğimiz bir arkadaşımız da eski bisikletçi idi.yarış sırasında arabamla onları takip etmeye başladık. o da bir yandan bana bisikletin inceliklerini anlatıyordu. o gün bana bir şey öğretti, rüzgar kovalamak. iyi bisikletçi en önden gitmiyor. öndekinin arkasına giriyor, rüzgarından gidiyor. yormuyor kendini. öndeki rüzgarı alıyor, göğüslüyor, içiyor rüzgarı. ama arkadaki, daha yarım pedalla, daha az güç sarf ederek, finale doğru da startını yaparak gidiyor, rüzgar kovalıyor. yaşamım boyunca benim önümde bir star oldu. kimi zaman ayhan ışık oldu, kimi zaman orhan günşıray, eşref kolçak, göksel arsoy, yılmaz güney. hep birileri oldu. ben ikinciyim, rüzgârcı. ama doğrusu o.
  • nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun. türk sinemasının en büyük aktörlerinden biriydi. bir çok sinema eleştirmenine göre en önemli karakter oyuncularından biriydi. ismi şener şen, ayhan ışık, tarık akan, cüneyt arkın, yılmaz güney gibi en büyük oyuncularla beraber anılırdı.

o kadar unutulmaz filmi, canlandırdığı karakterler var ki, ama ben onu hep çocukluğumun en sevdiğim filmlerinden biri olan battal gazi destanı'ndaki battal gazinin oğluna yenilip ahmet turani olan bizans'ın yüce şövalyesi hammer usta olarak hatırlayacağım.

hiç unutulmayacaksın...
  • bodrumda gününü gün eden sanatçılar cenazesine gitmeye usenmislerdir.adamin cenazesine 20 30 kisi katılmış onlarda yan rol.yaziktir ayiptir.

mekani cennet olsun
  • 12 eylul doneminde aydinlar dilekcesini once imzalayip sonra dgm'de dava acilinca "sanatci arkadaslar getirince ben ne oldugunu bilmeden imzalamistim,boyle bir sey oldugunu bilsem hic imzalar miydim?beni oyuna getirmisler." diyen aktor.
  • televizyon makinası programında söylediklerine bakılacak olursa, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aktörü! marlon brando, al pacino, steve mcqueen diye diye yıllarca uyutmuşlar bizi... işte aşağı yukarı söyledikleri:

"dünyada 300 filminin hepsinde başrol oynayan tek oyuncu olarak bir dünya rekoru sahibiyim."

"türkiye'nin, çektiği 100 filmden 25'i çok büyük başarı kazanan tek kişisiyim dünyada... bu marlon brando'da 11'dir, katharine hepburn'de 14'tür, yılmaz güney'de 7'dir..."

"the french connection filminde başrol için ilk tercih bendim. o film öyle güzel yazılmış ki, gene hackman değil kim oynasa oscar alırdı zaten."
    (burada -en iyi erkek oyuncu oscar'ından- bahsediyor!)

bu açıklamalardan sonra, akademi bu sabah acil bir toplantı yapmış ve fikret hakan'a yaşam boyu başarı ve onur oscar'ı vermeyi kararlaştırmışlar. hammer usta'ya da bu yakışırdı zaten...
  • hümeyra'yı dövmüş olduğu için 37 yıldır pişmanlık içindeymiş. kimseyle o denli tutkulu bi aşk yaşamamış aslında; ne büyük bi hata etmiş(diyor).

tutkulu aşkın mahvetmek anlamına geldiğini kim öğrettiyse erkeklere...

http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/…d=17025&rid=4369
  • küçük ağa dizisinde çolak salih rolüyle gönlüme taht kurmuş aktördür.. izlemeyenlere tavsiye olunur..
  • "arkadaşım" hayatını kaybetmiştir.
  • daha geçen gün tvde denk geldiğim (bkz: hammer usta)

nur içinde yat.
hesabın var mı? giriş yap