şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş'ın inönü stadı'na adını veren adam...

  (bkz: fi-yapı)
  (bkz: fi-yapı inönü stadı)
 • şu an canlı yayında van depremi için 500 adet daire = 35.000.000 tl bağış yapan iş adamı.

  edit : konut değil daire
 • 18 ekim 2000 tarihli sabah gazetesinde şöyle bir habere konu olmuş ve ne hikmetse şu anda ülkenin ileri gelen zenginlerinden biri olan kişilik. yeni duydum, van'daki depremzedeler için 500 adet daire bağışlamış. açıkçası hiç şaşırmadım. alnının akıyla, yüzünün pakıyla ellerinden gelen yardımı yapmaya çalışan bu kadar insan varken; böyle bir icraat yapmaması saçma olurdu zaten.

  ola ki link silinir, değişir, burada da bulunsun diye ekleyeyim:

  ''arazi mafyası ahtapot gibi

  antalya'da çökertilen arazi çetesinin işbirlikçisi polis çıktı. diğer destekçileri de belediyecilerle tapucular istanbul ve tekirdağ'da mafyaya arazi sağlamak için 346 şaibeli karar verdiği belirlenen hakim yargılanıyor

  antalya'da polis, mafya, siyasetçi ve bürokratları kullanarak büyük arazi vurgunu gerçekleştiren mafyanın bağlantıları tek tek ortaya çıkarılıyor. antalya'nın en değerli arsalarına sahip çalkaya beldesi sınırları içindeki hazine ve ölmüş kişilere ait arazileri usulsuz yöntemlerle ele geçiren çetenin üst düzey polis müdürleri, belediye başkanları, bürokratlar ve siyasetçilerle işbirliği içinde olduğu belirlendi. susurluk'u andıran ilişkiler yumağını ortaya çıkaran soruşturma çalkaya belediye başkanı süleymanyılmaz hakkında içişleri bakanlığı'na yapılan bir ihbarla başladı. 10 günlük soruşturmada belediye başkanı yılmaz'ın arazi mafyası olarak nitelendirilen erkan karaçayır ile ilişkili olduğu ortaya çıktı.

  çorap söküğü gibi
  soruşturma sonucunda belediye başkanı yılmaz , belediye fen işleri müdürü sadi namal, yazı işleri müdürü neriman çoban ve müteahhit muharrem kurucu'nun, çalkaya sınırları içerisindeki hazine arazilerini, sahte encümen kararı ve sahte imzayla evrak düzenleyip farklı kooperatiflere satarak zimmetlerine para geçirdikleri tespit edildi. bu tespitin ardından gözaltına alınan başkan ve bazı belediye meclis üyeleri arazileri mafya üyeleri ile ilişikili olarak ve organize şekilde ele geçirdiklerini itiraf ettiler. özellikle başkan yılmaz 10 sayfa tutan ifadesinde bütün ilişkileri tek tek anlattı. savcılığa sevk edilen sanıklardan belediye başkanı yılmaz ve fen işleri müdürü namal tutuklanarak cezaevine gönderildi. yazı işleri müdürü neriman çoban ise kayıplara karıştı. çoban hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkartıldı.

  en organize çete
  bu tutuklamaların ardından harekete geçen polis başkan ve meclis üyelerinin de bağlantılı olduğu çeteye yönelik bir operasyon başlattı. 1,5 ay süren çalışmalar sonucu arazi çetesinin elebaşısı erkan karaçayır ve 6 adamı antalya ve istanbul polisinin ortak operasyonuyla yakalandı. erkan karaçayır, 13 ekim tarihinde hikmet kangal adına düzenlenmiş sahte kimlikle istanbul'da fikret inan inşaat limited şirketi'nde yakalandı. karaçayır'la beraber yakın adamları olan firari selahattin öksüz, turgay nalçınkaya ve feridun yüce ve işyeri sahibi fikret inan da gözaltına alındı. ardından diğer adamları muzaffer çilesiz ve suna tuna çilesiz ankara'da yakalandı. yakalanan çete üyeleri antalya'ya gönderildi.

  karaçayır ve adamları sorgulamalarında, antalya'da çalkaya beldesi merkezli olarak kamu arazilerini organize bir şekilde elden çıkarttıkları anlattılar. çete üyeleri, tehditle arazi ele geçirdiklerini de itiraf ettiler.

  emniyetten himaye
  yetkililerden alınan bilgiye göre, çetenin antalya başta olmak üzere ülke genelinde faaliyetlerini yürütürken bürokratik kesim, güvenlik güçleri ve özellikle bir takım siyasi çevrelerden yardım ve himaye gördüğü, bunlara karşılık olarak da zilliyet fiyatına arsa, daire ve nakit para verildiği anlaşıldı.

  öte yandan tutuklanarak cezaevine gönderilen çalkaya belediye başkanı yılmaz'ın, çetenin ilk önce halen afyon polis okulu'nda öğretmen olarak görev yapan dönemin antalya müdür yardımcısı ali okumuş sayesinde polis ile yakın ilişki kurduğu, buradan aldığı güçle rahat hareket ettiğini öne sürdüğü öğrenildi.

  yusuf dalaman''
 • 4 aralık çarşamba günü iflasını açıklayacak olan kişi
  fi yapi projelerinin hepsi yarım kalmış oldu
 • beşiktaş'a, sakaryaspor'a sponsor olurken, memleketi antalya'nın takımı antalyaspor'dan sponsor desteğini esirgeyen iş adamı.
 • kendi kendisini yalancı konuma düşürmüştür. vaatlerinin hiçbirini yerine getirememiştir. bence inşaat işini bıraksın çakmak gazı falan doldursun...
 • fetöcü çıkmış sanırım.
 • seneler sonra fetö soruşturmasında yer almasıyla tekrar hatırlanan inşaat müteahhiti. 2013 yılında iflas erteleme istemiş ve fi-yapı isimli inşaat şirketi kayyuma devredilmişti.
 • malesef tahliye edilmiş
  haram zıkkım olsun yediği paralar, parmız.