şükela:  tümü | bugün soru sor
 • söz konusu itiraf fikret orman'ın erman toroğlu ile yaptığı bir görüşmede dile getirilmiş;

  "elimdeki belgeleri verirsem bir önceki başkan demirören hapse girer maliye de üzerimize gelir."

  https://www.youtube.com/watch?v=7ebeeacqecw

  yargıtay aralık ayında verdiği kararla, beşiktaş'ın 2005-2007 yılları arasında 51 faturaya ilişkin kayıtlarında usulsüzlük iddiasıyla açılan davada, aralarında yıldırım demirören'in de bulunduğu sanıkların beraatine ilişkin mahkeme kararını bozmuştu.

  http://www.haberturk.com/…rarini-bozdu-1743561-spor

  fikret orman'ın itirafından yola çıkarak söz konusu davaya delil olabilecek bazı belgelerin kulüp tarafından savcılıkla paylaşılmadığını söylemek mümkün. belki de bu saklanılan belgeler bu davayla ilgili değil başka davalara konu olabilecek belgeler.

  burada asıl sıkıntılı konu, bir kulüp başkanının elinde federasyon başkanına şantaj yapabilecek nitelikte ve önemde belge ve bilgilerin olması. malumunuz demirören'in de beşiktaş'tan milyonlarca liralık alacağı var. demirören ve beşiktaş arasında böylesi tuhaf ilişkilerin olduğu bir ortamda tff nezdinde beşiktaş lehine veya rakiplerinin aleyhine verilen her kurul kararı sorgulanacaktır.

  normalde bu itirafın hem savcılık hem maliye tarafından soruşturulması gerekir. ancak yıldırım demirören, aziz yıldırım ve fenerbahçeli yöneticilerin işlediği şike suçunu hasır altı etmesi için bizzat akp iktidarı ve onun futbol dünyasındaki mihmandarları tarafından göreve getirildi. yani beşiktaş ile demirören arasındaki çıkara dayalı ilişkinin bir benzeri de demirören'le iktidar arasında var.

  velhasıl ülke futbolunda işlenilen suçları hasır altı etmek üzere liyakat değil biat anlayışı ile tesis edilmiş bir düzen var. galatasaray ve trabzonspor bu düzenin ötekileri. bu durumun farkında olan hakemler ve kurullar da futbolu yöneten bu iradeye uygun kararlar veriyorlar, kimi zaman saha içinde kimi zaman saha dışında.

  ülke futbolunun en büyük sorunu özerklik. şikeden evrakta sahteciliğe geniş bir yelpazede suç işleyen başkan ve yöneticiler, kendi çıkarları için ülke futbolunun yönetimini rıdvan dilmen ve göksel gümüşdağ gibi isimler üzerinden iktidara teslim etti. daha acısı taraftarlar da takımlarının menfaatleri için bu çıkar ilişkilerine ve kurulan bu kirli düzene göz yumdu. gelinen noktada şike, ırkçılık, darp gibi suçların serbest olduğu, iktidarın himayesinde bu suçların failleri tarafından yön verilen bir ülke futbolu var.
 • öncelikle (bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

  erman toroğlunun bu laflarına beşiktaş kanadından bir yalanlama geldi mi? ben görmedim. suç teşkil eden bir duruma ait elinde belgeler var, ve bunu kamu ve adalet ile paylaşmıyorsan en az sen de bu suçu işleyen kadar suçlusun.

  bu laflar erman toroğluna söylenirken ne düşünülüyordu? sırdaşlık mı? bir basın mensubuyla sır mı paylaşıldı? yoksa açık açık tehdit etmek amaçlı mı söylendi bu laflar? sadece soruyorum meraktan...
 • madem efendisiniz madem şereflisiniz açıklayın o belgeleri.kardeşim.

  yıldırım demirören denen şahıs da istifa etmelidir.artık meşru değildir.

  not:üzerinden durulması türk futbolunun daha da bataklığa batmaması için önemlidir.takipçisi.olacağız...
 • ya bunlar hakikatten iyice şımardı. keşke şımarık oldukları kadar akıllı da olsalar.

  skandal kare skandal. işte böyle kendi elleriyle kendilerini bitirecekler. mutlaka üzerine gidilmesi gereken bir konu.
 • şike yapan adam tff başkanlığına getiriliyor. şaşırdık mı? tabi ki hayır.
 • haber birazdan yalanlanır.

  konu da kapanır.

  heyecana gerek yok beyler sakin olalım.
 • kaynak ermancığım olduğu için inandığım hede. bu safsataya mal bulmuş mağribi gibi sarılanlar ise sahada kediye dönenler. siktiriniz gidiniz.
 • futbol dünyasını sallaması gereken itiraftır. sadece televizyonda ya da gazetede ufak bi bölüm ayrılması yetmez, yetkililerin bunun üzerine düşmesi de gerekir!
 • hala burada temiz futbol bekleyip stadyumda heyecanla maç izleyen enayiler var. (bkz: ben)