şükela:  tümü | bugün
 • rakiplerin aziz ve dursunken çok da anormal diil zaten.
 • başlığın orjinal hali "fikret orman'ın türkiye'nin en başarılı başkanı olması" olacaktı karakter sınırına takıldı. fikret orman'la mı alakalı bilmiyorum karakter sınırına takılması. neden sadece spor kulübü için yazmadım ona da geleceğim.

  neyse.

  biz fenerbahçeliler ve tromsösporlular ne kadar kabul edemesek de, tinercilerin hoşuna gidecek olsa da bunu kabullenmek, gün gibi ortada duran gerçek. sebeplerine gelelim.

  1- uzun süre şampiyon olamamış kulübün başına gelip arka arkaya şampiyon yapması. her şeyden önce başarı kriteri şampiyonluk tabi ki.

  2- teknik direktör'ün işine karışmaması. bu çok önemli zira biz aziz yıldırım'dan bunun ne kadar sorunlu durum olduğunu biliyoruz.

  3- sportif anlamda yaptığı katkılar. kulübünü ekonomik olarak bataktan çıkarması, stadını yeniletmesi, alt yapı yatırımları ve uluslararası alanda yaptığı tanıtımlar gerçekten muazzam.

  4- ingilizce bilmesi. bu da önemli bir durum çünkü takımı daha kurumsal gösteriyor. sanki bir başkan global dili bilmeyince sadece bir iş adamı görüntüsü çiziyor.

  5- ekibiyle uyumlu olarak çalışması. evet bu türkiye'deki bir çok başkanda olmayan bir özellik. biz kurumları bir padişah edasıyla yönetmeyi severiz ama bu adamda o da yok. takım çalışmasına yatkın.

  bu sebepler olmasa akp yandaşına hiç ses çıkartmaz olur mu tinercilerin taraftar grubu?

  (not: soru retoriktir.)