şükela:  tümü | bugün
 • 1943 ermenek doğumlu. aslen beden eğitimi öğretmeni. 70'li yıllardaki chp iktidarları döneminde spor bürokrasisinde yükseldi. beden terbiyesi genel müdürlüğü, spor bakanlığı müşavirliği gibi görevlerde bulundu. '83 yılından itibaren önce sodep ardından shp'de çalıştı. shp genel sekreterliği görevini yürüttü. birleşmenin ardından ilk seçimlerde chp'den kazık yedi ve 99 seçimlerinde mumtaz soysal'ın ecevit'e önerisiyle son anda dsp listelerine girdi. görev alanı dolayısıyla koalisyon hükümetinin en az yıpranan bakanlarından biri olmasının yanında kemal dervis'in asistanı oya ünlü kızıl'ın babasıdır. evli, iki çocuk sahibidir.
 • türkiye büyük millet meclisi 21. dönem milletvekili
  fikret ünlü, karaman
  kargara - 1943, ali, feride - gazi eğitim enstitüsü beden eğitimi bölümü -
  az ingilizce - eğitimci - öğretmen, konya milli eğitim müdür yardımcısı,
  beden terbiyesi genel müdürü, başbakan başdanışmanı - shp kurucu üyesi - xx nci dönem karaman milletvekili - devlet bakanı - evli, 2 çocuk.
 • spordan anlamadıgı halde spordan sorumlu devlet bakanı olabilmi$ eski milletvekilimiz. bi kaç kere sayın ünlü'nün bulundugu basın toplantılarına gitmistim de, sözlerine gülmemek için zor tutmustum kendimi.
 • turkiye ye gelmis gecmis en iyi spor bakanlarindan biridir. devrindeki basarilarda da buyuk payi vardir. tesislesmede cok onemli hamleleri olmustur. tum yurtta genclik kamplari duzenletmis, buralarda fakir gencleri cagdas ogretmenlerle egitmistir. iyi niyetli, dogru durust bir sosyal demokrattir.
 • galatasaray'ın leeds deplasmanında bir ingiliz kadından yumruk yemiş eski spor bakanı.
 • 3-4 sene once ankara'nin beysukent mevkinde otostop cekioyordum. bir araba durdu. dedim suraya gidiyorum, atla dedi. baslangicta klasik sorularla geldi. guzelce cevapladim. sonra bir sessizlik oldu. normalde sormazdim ama o an sordum: siz ne is ile mesgulsunuz? adam ben spordan sorumlu devlet eski bakani fikret unlu dedi. hadi ya dedim. guldu. isminizi hatirladim ama dedim. hatirlarsin, zeki cocuksun dedi. sonra saclarimi kestirmek istedi. kem kum dedim. chp ile gorustugunu falan anlatmisti. tekrar meclise girmeyi dusunuoyorum demisti. bu adamla oyle ilginc bir anim var iste.
 • türkiye cumhuriyeti hükümetleri’nin ikisinde kabine üyesi olarak bulunmuş şahsiyettir. hükümet üyesi olarak görev alışlarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

  s.n./kabine/görevi/görev başlangıcı/görev bitişi/seçim çevresi/partisi/görev süresi/toplam görev yapma süresi
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1. 56.hükümet/devlet bakanı/11 ocak 1999/28 mayıs 1999/karaman/dsp/4 ay 17 gün/4 ay 17 gün
  2. 57.hükümet/devlet bakanı/28 mayıs 1999/24 ağustos 2002/karaman/dsp/3 yıl 2 ay 26 gün/3 yıl 7 ay 13 gün

  not: resmi değil bu verilen süreler, ben saydım ve yazdım. nasıl saydım? bir yılda 12 ay var kuşkusuz ve her ay (istisnasız) 30 çekiyor.
 • kansere yakalanan eski siyasetçi.
  link
 • prostat kanseri nedeniyle vefat ettiğini henüz öğrendiğim eski spor bakanımız ve birçok öğrenci yetiştirmiş saygı duyulan öğretmen. allah rahmet eylesin .
 • bugünün bakanlarının yanında, ingiliz soylusu gibi kalırdı. hakkın rahmetine kavuşmuş. eski spordan sorumlu devlet bakanımız. toprağı bol olsun.