şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türk toplum yapısı için: (bkz: kaynana)
  • mahkemede ise azar işitebilir. değilse mal değil ya tabiki konuşacak, fikrini söyleyecek.
  • üslubuna göre muamele yapılması geren insandır. (bkz: başkasının işine karışmak)
  • geçen haftasonu kampa gittik yedigöller'e. köpeğimi ilk defa kampa götürüyorum, hayvanın keyfine diyecek yok. normalde çok iştahlı bir hayvan değil ama orada mutluluktan her şeyi yedi neredeyse. bir ara dondurma yiyoruz, çocuğa da verdim biraz. böyle kamp ortamlarında da herkes herkesle samimiyet kuruveriyor. tamam hoş amenna ama samimiyetin lüzumsuzlukla karıştığı o noktaya bu sefer dur dedim. tam bizimki şapıdık şapıdık dondurmasını yiyor yandan bi tane eleman "ama şeker köpeklere zararlı, yedirme" dedi. "şeker sana da zararlı, sen de hiç yeme o zaman" dedim. acayip bozuldu. umrum değil.

bir kere şeker insana nasıl zararlıysa köpeklere öyle zararlı. aşırı tüketilmemesi gerekiyor. köpekleri zehirleyen şey çikolata, onda da zararlı olan şey içerisindeki şeker değil kakaoda bulunan teobromin diye bir bok. ki o da iki lokmada hemen zehirleyip öldürmüyor.

gün geçtikçe artizlik olsun diye konuşan insana tahammülsüzlüğüm artıyor arkadaş. eğlenmeye gelmişim senin egonla uğraşmak zorunda mıyım? beni bi salın ya, benle bi muhatap olmayın.