şükela:  tümü | bugün
  • her anket sorusunun olmazsa olmaz şıkkı. bu konuda kaç kişinin fikri yok bakalım diye koyuyolar sanırım. saçma bişe
  • magazin programlarinda asla duyulmayacak bir cumle
  • kamuoyu araştırmalarının en sevdiğim seçeneği. evet, modernleşmeci açıdan bakacak olursak hiç de sevilecek bir seçenek değildir, isteriz ki vatandaşların her konuda bir fikri olsun, seçimini, tercihini buna göre yapsın, çağdaş uygar bir toplum olalım. teorik olarak hiç de fena durmuyor. ama mesela "akp politikalarının ab üyeliğini getireceğine inanıyor musunuz" gibi bir kamuoyu araştırmasına "fikrim yok" yanıtını vermeyi isterdim. zira bu yanıt illa ki "olup bitenlerden habersizim arkadaşım. mala vurmaktan başka bir şey düşünmeyen türk genciyim ben" anlamına gelmeyebilir, "ne sikim bir soru lan bu. illa ki evet veya hayır mı demek zorundayım, belki de bu konuda ikisinin arasında bir yerde söyleyeceklerim var, ya da hakikaten fikir yürütelecek bir soru değil senin bu sorduğun, nerden biliyim arkadaşım, kim bilebilir ki zaten" anlamına da gelebilir. ya da hakikaten fikri olmasın bu konuda, alakasız olsun, bunu söylemek de bu ülke koşulları gözönüne alındığında saygı duyulası bir davranış değil midir, kim bu kadar mütevazi ki günümüzde, özellikle de bu topraklarda.
  • ülkemizde en az kullanılan kalıplardan biri...
    sanki insan herşey hakkında düşünce sahibi olmak zorundaymış gibi...
  • az kullanilmasinin sebebi ulkemizle degil insanlikla alakalidir bu $irin kelimelerin. yok genelde olumsuzluk bildiren bir kelimedir. fikir de herkesin sahip olmak isteyecegi bir seydir. bu durumda insanlar fikri olmama durumundan pek ho$nut olmaz. her boku biraz da olsa bilip, o bildigini dallandirip budaklandirip diger insanlari etkilemeyi sever. durum boyle olunca da bu kelime lugatlarimizdan ufak ufak kalkiyor. pek hos degil... kotu bir sey de degil aslinda fikri olmamak, insanin her seyi bilme gibi bir olasiligi yok sonucta. neyse...
  • bu seçeneğe oy vermek için paralı sms gönderen adam da ayrı bir muamma olsa gerektir.
  • bünyesinde emekli albay erdal sarızeybek'in de bulunup yazılarını yazdığı seviyeli tartışma ve paylaşım platformu.
    http://www.fikrimyok.com/
    ayrıca (bkz: fikrimyok)
  • hüsnü arkan ve erkan oğur’un voltranı oluşturarak çalıp söylediği şarkı*olacakmış. hüsnü arkan’ın yeni çıkartacağı kanat sesleri albümünde olacakmış *.
    10 mayısta tüm dijital platformlardaymış*.

mayıs bizi alkolik yapacak, and içmişse demek..

edit: “ahirim var fikrim yok” dizesiyle bardaktaki son yudumu denk getirince finish him etkisi yapıyor.
  • hüsnü arkan ve erkan oğur'un bugün yayınlanan şarkısı.
  • hüsnü arkan'ın beşinci albümü kanat sesleri'nin ikinci şarkısı, söz müzik hüsnü arkan'a ait. erkan oğur kopuz, perdesiz gitar ve ebow yanı sıra sesi ile de fikrim yok diyor.

şarkının sözleri ise şöyle:

nesinden tutsam dünyanın kopmuş gidiyor
    güzel gün görmeye canım vadem yetmiyor
    yandım yetmiyor

bahçeler içinde canım ezerler narı
    sen o nardan dinle ah ile zarı
    ah ile zarı

yağmur yağar taş üstüne
    bir yar sevdim baş üstüne
    sensiz gün doğsa gölgem yok

yağmur yağar gül üstüne
    evvel benim gel üstüme