şükela:  tümü | bugün
 • bünyesine da vinci learning kanalı eklenen platform.
  edit: trace urban hd de eklendi

  yıllar sonra bir edit daha: başlık bana ait değildir, başlık sahibi silmiş sanırım entry'sini, neyse adam akıllı bir tanım yapalım madem.

  - oflaz medya grubu tarafından kurulan ve 6 haziran 2014 tarihinden beri yayında olan dijital platformdur. pek çok kişi filbox ne diyor, aynı d-smart ya da tivibu gibi düşünün. kendilerini yeterince tanıtamadıklarını düşünebiliriz.

  - 2 farklı yolla yayın vermektedir, smart kart ya da kendi sattıkları humax marka uydu alıcısı.

  - diğer platformlardaki gibi öde izle sistemi yoktur, 12-15 ya da 18 aylık ücreti peşin olarak alırlar, sonra bu süre boyunca yayınlarınız açık kalır, süre sonunda da kesilir. ararlar, tekliflerini kabul ederseniz aynı kart veya uydu alıcı üzerinden izlemeye devam edersiniz. kart ve uydu alıcı size aittir, geri istenmez.

  - içeriğindeki kanallar : sinema tv, sinema tv 2 (sinema tv kanalındaki filmlerin 1 film geriden tekrarı), sinema tv aile, sinema tv 1001, sinema tv aksiyon, dizi tv, trace urban (müzik kanalı) , fight box, eurosport hd, english club tv, discovery showcase hd, viasat nature ve viasat history (dönüşümlü), da vinci learning, viasat explore, discovery channel türkiye, animal planet, discovery science, rtl (formula 1 yarışlarının verildiği alman kanalı)

  bu kanalların sadece 1 tanesi hd değildir (viasat explore), diğer hepsi hd kanaldır. ayrıca bir ara penthouse gelmiştir ancak tüm platformlardan erotik yayınların çıkarılması kararı alındıktan sonra platformdan çıkarılmıştır.

  - yeni kanal konusu iyice yılan hikayesine dönmüştür, bir ara nat geo'lar ile anlaştık diyorlardı sonra ne oldu bilmiyorum.

  genel olarak verilen parasını hak eden bir platform olduğunu söyleyebiliriz, aylık 1 paket sigara parasından aza (yaklaşık 8 küsür tl) belgesel, sinema, dizi, spor, müzik kanalları verilebiliyormuş demek ki.
 • bünyesine bir de fanfinifon kanalı eklemesi halinde beni kandırabilecek platform. bu devirde offline otuzbir malzemesi bulmak saklamak tazelemek de ciddi sorun olmaya başladı.
 • (bkz: fil tv)
 • bünyesine discovery kanallarnı ve eurosport'u da eklemiş platform.

  (animal planet, discovery science ve discovery channel)
 • evde bulunduğum zamanlarda annemin yeşilçam filmi veren kanal izleme hastalığı yüzünden bugün teknosa'dan humax marka uydu alıcısı ile birlikte satın aldığım platform. kanal sayısı diğerlerine göre oldukça az ama bence yeterli; neden derseniz kanal fazlalığı arasında boğulmuyorsunuz. az ve öz kanal var ve bunlar bence fazlasıyla yeterli. geneli sinema ağırlıklı, şöyle anlatiyim, bugün pek de fazla film izleme alışkanlığım olmamasına rağmen pain & gain ve world war z filmlerini izledim.

  uydu cihazını alınca hemen müşteri hizmetlerini aradım ve aktivasyon yaptılar, ben de cihazla tv bağlantısını gerçekleştirdim. cihaz gayet hızlı, kanal geçişleri gayet hızlı ve yumuşak. kanallar genelde sinema, ikincil olarak da belgesel(imsi) ağırlıklı oldukları için bekar evinde kalanlara, ya da ne bileyim işte, benim gibi evin ana televizyonunda izlenenlerden bay gelmiş kişilere birebir. sinema kanallarından sıkılırsanız normal tv kanallarının hd ve sd olanları da var. 1 yıllık üyelik bitince yenileme ücreti de aylık 9 lira mı ne. yıllık 99 lira etmesi lazım.

  kısaca almak isteyenlere tavsiye edilir.
 • uzak durulması gereken firma.

  05.12.2015 tarihinde vodafone kampanyasından almış olduğum filbox uydu alıcısı için 10 gündür aktivasyon işlemi yapılmıyor. sürekli müşteri hizmetlerini arıyorum fakat bir çözüm bulamıyorlar. vodafone tarafından aktivasyon kodu sms olarak bana geldiği ve bunu filbox müşteri hizmetlerine bildirdiğim halde, halen vodafone tarafından bilgilerin ulaşmadığı bahanesi ile aktivasyon işlemimi yapmamakta kararlılar. sürekli size dönüş yapılacak diyerek yapılmıyor. ayrıca vodafone ile görüşmelerimde aktivasyon kodunuz varsa yapmaları gerekli deyip konuyu kapatıyorlar.

  edit: 11 ocak 2016 ve hala aktivasyon işlemi yapılmadı. vaad edilen kanalları izleyemiyorum. faturanın yanında internete ek olarak filbox kullanım ücreti ödemem de cabası.

  haram olsun lan.

  edit 2: 5 şubat 2016 hala aktivasyon işlemi yapılmadı. 2 aydır parasını da çatır çatır alıyor dolandırıcılar.

  bu platforma abone olmayın dolandırıcılar.
 • discovery turkey, discovery science, da vinci learning ve animal planet kanallarının 9 ocak'ta hd yayına geçeceği platform.
 • hd yayına geçecek kanallarını türksat nedeniyle 12 ocak'a ertelemiş olan platform.
 • çok basit ama zengin ve kaliteli içeriği olan, günden güne gelişen, henüz yeni doğan evresinde olması dolayısıyla müşteri memnuniyetine çok büyük önem atfeden ve bir çok alanda pazarlama faaliyetleri yürüten türkiye'nin yeni dijital platformu.

  alıp izlediğimde çok büyük bir beklentim yoktu ve basit bir zappingle haklı olduğumu da gördüğümü sandım, ancak sonradan fark ettim ki ihtiyaç olan neredeyse her şey var, sadece gereksiz kalabalık olmasın diye bazı kanalları almamışlar sanırsam.

  özellikle kendilerine özgü sinema ve dizi kanalları gayet hoş ve yeterli, canınız sıkılmaz, tavsiye edilir. ayrıca heryerde duyurdukları üzere aylık 10 lira fiyatı var ve bir taahhüt yok, on numero iş yapmışlar, diğer platformlarla yaşanılan sorunlar göz önünde bulundurulduğunda "neden olmasın (:" diyor insan.
 • potansiyeli var, sipariş verdik bakalım.

  yalnız sipariş üstüne ne bir onay e-postası, ne mesaj hiç bir şey gelmedi. durumu da takip edemiyoruz. bir eğilseler bu duruma iyi olur.