şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
  • bedava baklava etkinliğindekine benzer bir izdiham bekliyorum. veya ışıklı top fırlattığı açık hava partisi gibi birşey de yapabilir
  • poşetten vergi alıp aldıkları vergiyle file dağıtacaklar sanırım.
  • bez torba ve file bedavaya gelirken içine doldurulacaklarin ne kadar zamlandiginin hic önemi kalmayacak. nasıl olsa file beleş. doldur doldurabildigin kadar. doldurabilirsen tabi.
  • arkadaş eğer bu gerçekse ve total amaç: “halkı plastikten uzaklaştırıp dünyanın devamı için katkıysa” diz çöküp tövbe ediyorum.

lakiiiiiinnn! çok kandırılıyoruz yahu! hep bi gel geeell var. ben güvenmek istiyorum açıkçası.

eninde sonunda bu ülke kurtulacaksa ve ‘vatandaşları’ mutlu olabilecekse hepimiz bir olalım!

devletin bir kanadı zevk ve sefa içinde bir kanadı fakirlikten yüzer halde olmamalı. halk artık fakir. direniyoruz ama hepimiz zorlanıyoruz.

kaçanlar var çekip gidenler var. üzülüyoruz. hem gidene, hem kalana.

not: troll değilim.
  • iyi bir gelişmedir.

işte bu. türkiye vatandaşları da sesini çıkaracak, memnuniyetsizliğini ifade edecek.

bu kadar küçük bir hizmet için hükümetin alkışlanacak bir tarafı yok elbette ama halkın her şeye eyvallah dememeye başlaması beni ümitlendirdi.
  • bir an filleri vatandaşlara bedava dağıtacağız diye okuduğumdan hannibal'ın ifadesi sandım:/
  • kek dediler de hala yiyemedim . buna da inanmıyorum. millet bahçesi de göremedim burada.
  • aro.
    amin
  • yok arkadaş, bizim halk adam olmaz.

gelin ben size olması gerekeni anlatayım...

çevre ve şehircilik bakanı ile hazine ve maliye bakanı ortak bir program yapar.

derler ki, bizim çevresel kirlenmeyi azaltma ile ilgili bir projemiz var ve güzel ülkemizi daha temiz yarınlara taşıyabilmemiz için desteğinize ihtiyacımız var.

derler ki, proje kapsamında naylon poşet kullanımını azaltmayı hedefliyoruz. şu andaki kullanımımız x. biz önümüzdeki 3 sene içinde bunu y’ye indirmek istiyoruz. bunun doğadan yok edeceği kirlilik ise z.

derler ki, bunu hayata geçirebilmek için naylon poşet kullanımına ücret getireceğiz. ama merak etmeyin. bu ücreti kayıt altında topladıktan sonra bu parayı çok kullanımlı çanta olarak dağıtım merkezlerimizden vatandaşlarımıza sunacağız.

derler ki, ilk etapta bu çantaları hazineden karşılayacağız, ama bütçe denkliği için şu ve şu bütçelerde eşit oranda kısıntıya gidip varandaşımıza ek vergi yükü bindirmeyeceğiz. devlet erkanının kullandığı makam araçlarına dört silindir kısıtlaması getirip hem çevre ile ilgili duyarlılığımızda liderlik pozisyonu alacağız, hem de tasarruf edeceğiz.

derler ki, çok kullanımlı çantalar için tavan fiyat belirledik. yerel ekonomiyi canlandırma adına bu çantalar mümkün olduğunca kendi şehrinizde üretilecek. mümkün olmazsa en yakın şehirden nakledilecek. bu şekilde dağıtım ağının karbon izini de küçülteceğiz. her adımda açık ve şeffaf olacağız.

derler ki, çevre de sizin, bütçe de sizin, para da sizin. biz sadece size hizmet etmek için varız.

sonra da teşekkür eder ve lafı bitirirler.

ama bunlar ne yapıyor?

- poşet 25 kuruş..
    (beklenen tepki arası)
    - ama merak etmeyin, akp size bedava file dağıtacak

sonra da gelsin övgüler... ve oy artışı.

emine hanım ile kocası dört motorlu devasa boeing 747’ye biner, diyanet işleri bilmemnesi devasa mercedes s-class’a biner, ülkenin ekonomisi çevre katili gri inşaata endekslenir, ama sorsan bunlar çevre dostu.

böyle bir ülkeyiz işte...

soyadım kavakçı olsa bu yazı için danışmanlık ücreti olarak en azından bi 50 bin alırdım. ama değil... bedava akıl veriyorum. üstelik kandırmıyorum da.