şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dünyadaki en talihsiz toptur.
  aynı top ilerleyen pozisyonlarda gol olarak değer de kazanabilir belki.

  ayrıca, futbolda bir topun başına gelebilecek en güzel şeydir gol olarak değer kazanmak.o veya bu sebepten dolayı;

  (bkz: ofsayt)
  (bkz: faul)
  (bkz: el var)

  gol olarak değer kazanamayan bir top tüm havasını yitirir..
 • efendim bu top gercekten uzulesi hatta acinasi bir duruma dusmustur.cunku uzunca bir sure hep o aglarin ozlemi ile yanip tutusmus bir suru tekme yemis fakat yilmamis ve filelerle bulusmayı kendine temel felsefe edinmistir..ve macin belli bir dakikasinda bir ayak silueti gorur kendine vuran,ardından hızla yaklasmakta oldugu kaleciyi.ne yapacagini bilemez top gozlerini kapatir,evet bir yerlere carpip durmustur,kendine geldikten sonra gozlerini acar ve iste oradadir,carptigi yer filelerdir dusleri gercek olmustur,artik hersey bitti 1-0 olsun benim olsun ,bunu da yasadim ya artik gozum acik gitmem diye dusunen top birden kendini bir oyuncunun elinde bulur.o hala sevinclidir* cunku santraya dogru ilerlediklerini dusunmektedir fakat fakat hayir santraya goturmuyordur onu bir anlik topun zilyetligini eline geciren futbolcu. topu ceza sahasinin hemen disinda bir noktada yere birakmıstir ve orada uzaklasmaya baslamistir.top sasirir cunku yaninda kimse kalmamistir kendisini dislanmis hisseder,golu yiyen takım oyuncularinin ona kustugunu zanneder*

  ardindan gozlerini arkaya dogru cevirir,ne oldugunu anlamaya calismaktadir top.tribunler etrafa pet siseler atmaktadir,cilginca bagirmaktadirlar,oysa ki top onlari mutlu ettigini hissediyordu,sasirdi ve yavasca biri onu eline alıp az daha ileriye koydu.evet golu yiyen kaleciydi bu.gozlerini sahaya dogru cevirdi hakemi gordu.dudugunu caldi hakem ve kaleci topa oyle bir vurdu ki top ruyasindan uyandi oysa bir an icin bile olsa kendini alice gibi hissetmisti ama sonra herseyi anladı

  pozisyon ofsayttı..
 • okkalı şutu yedikten sonra ağlarla kucaklaşmadan önce patlayan tüm bahtsız bedevi toplardır. ayrıca bu toplar hayatlarının son nefesini de vermiş olurlar. eğer daha önce hiç ağlarla kucaklaşıp milli olmamışlarsa, içlerinde bi uhde kalır.
 • muhtemelen oyun alanını sınırlayan çizgilerin dışından yan filelerle buluşmuş olan top.
 • kuralların cilvesi, bazen rakip filelere gönderdiğin* top gol olarak değer kazanmıyor*, ofsayt devreye giriyor. ama olsun, haz fakirin ekmeği.
 • bu pozisyonun ardından aynı top yılmaz, çalışır, azmeder genelde beş on dakika içerisinde tekrar ağlarla buluşup gol değeri kazanır.